Barbar (2022)

Tak solidně rozehrané a tak nedotažené finále. Velikánská škoda,jinak mohu vřele doporučit.

Karanténa smrti (2022)

No konečně po dlouhé době pořádná jednoduchá vyvražďovačka s rychlým tempem a dostačující stopáží. Kevin Williamson si vzpomněl na staré dobré časy,kdy jeho osobou napsaný Vřískot či Tajemství loňského léta slavily úspěch a tady se mu to povedlo konečně znovu. Jóó, covid je mrcha...😉

Na nože: Glass Onion (2022)

Daniel Craig rádoby plážový štramák až byl k smíchu a po deseti minutách mi bylo jasné,kdo za vše může. Takže už jen pak film k uzívaní. Radost udělaly aspoň skleněné sošky ze Cvikova.

Avatar: The Way of Water (2022)

Film je dokonalým eposem trikových efektů. James Cameron opět posunul tuto laťku o několik levelů výše. Film byl stvořen pro dokonalé 3D zpracování. A i když příběh a dialogy připomínají chvílemi rodinné drama ( scénář v tomto dost pokulhává ),tak mu to určitě odpustíte, protože 3D je dechberoucí. Na takový film se vyplatí jít do kina.

Wednesday (2022) (seriál)

Báječná Jenna Ortega, výborný a skvěle zpracovaný příběh z pera Tima Burtona.

Všude dobře, sám doma nejlíp (2021)

Když vidím zdejší hodnocení,tak musím jen souhlasit,ale ne tak úplně. Je to sice blbost, nijaké herecké výkony,ani ta zápletka se fakt nevydařila. Ale takových filmů,co je hodnoceno jako odpad je převelice a já bych ostatním řekl, ať se na to klidně podívají. Vůbec nic od toho nečekejte,ale Ty mladší děti budou spokojení. Za mě 40 %.

Princezna zakletá v čase 2 (2022)

Fantasy pohádka pro starší děti. Bohužel ta roztomilost,hravost a pěkné písničky se v druhém díle vytratily.

Princ Mamánek (2022)

Kdo očekává veselou traškařici,kde bude rozmazlený princ prožívat veselá dobrodružství při objevování života kolem sebe,se strašlivě plete...Pan Budař jde cestou,kde rozmazlený princ zažívá psychoanalitický rozbor svého duše, života co žil a co přinese i smrt. Film je i strašně zbytečně dlouhý. Slušelo by mu více prostřihat scény, např. čarodějek, které dostali nečekaně mnoho prostoru a jsou dost trapné a nudné. Pro mne velké zklamání.

Predátor: Kořist (2022)

"Když to krvácí, může to i umřít" . Bravurně natočená přímočará akce s dobrým příběhem a neméně dobrými herci. Tohle se vážně povedlo. Velká škoda, že se film nedočká velkého plátna kin.