Takešiho hrad (2002) (pořad)

Japonci jsou totalni uletaci a casto me z tech jejich televiznich shows hlava nebere. Zakladem japonske reality-show je, jak uz tady nekdo napsal, radne potrapit hrace a v tom jsou japonci nejlepsi. Neberou si servitky takze neni nouze o krkolemne pady, dopady na hlavu a dalsi silenosti obcas me to nutilo zapremyslet z vceho jsou nektere dekorace vyrobeny. Kazdopadne Takeshis Castle patri k tem nejzabavnejsim. PS: pokud by mel nekdo zajem doporucuju se podivat na Silent Library (najdete na Youtube) tam nejde o nic jineho nez radne potrapit hrace a pak co je soldni ulet je Human Tetris (neleznete rovnez na Youtube)

Rozmarné léto (1967)

V prvnich 10 minutach jsem si rikal ze tu basnickou mluvu neskousnu ale behem dalsich chvil na vse pozapomel a uzival si klidneho leta na plovarne s mistrem Důrou jeho zenou a jijich dvema prateli do doby nez vse narusi prijezdem kocovny kouzelnik Arnostek s krasnou asistenkou, ktera vsechny okouzli a postarsi pani se zacnou predhanet aby mohli stravit alespon chvilku o samote se slicnou asistentkou Annou. Jak vse dopadne se nechte prekvapit. Prijemna podivana.

Pějme píseň dohola (1990)

Jako nemuzu si pomoct ale v tomhle filmu se sype jedna hlaska za druhou a stejne tak jako opomijeny Kour se jedna o nejzajimavejsi komedii natocenou tesne po revoluci. Stejne tak upadla do zapomeni coz je skoda.

Zkurvená generace (1995)

Tenhle film se zjevil a hned z toho byl kult, rekl bych ze kdyz se na to koukate v 17letech a videopujcovny se teprve rozjizely a ani nemate satelit tak toto dilko pusobilo jako by vas nekdo vyhodil naheho na mraz. Nemel jsem poneti o nejakem podobnem kousku, ktery bych do te doby vydel. A vsechno to nechutne a zvrhle zverstvo cloveka lakalo, zvlaste pak kdyz se nekdo ve vasem okruhu rozhovoril o Zkurvene generaci a vy ste mohli vklidu rici ze jste jiz shled. Zvrhle, nechutne, sokujici lakajici za 6.66.

Ace Ventura: Zvířecí detektiv (1994)

Toto bylo me první seznameni s mistrem Carreyem v dobe kdy jsem sedel v kine a valel jsem se smichy pri kazde jeho dementni kreaci jsem byl pubertak jak vysitej. Uz v te dobe jsem to bral jako totalni ptakovinu, ale vazne pobavila.

Blbý a blbější (1994)

Vrchol demence, ale co valel jsem se smichy a kdyz vam je kolem 13let, tak me reknete no nebavili byste se_? Sledovat tyhle dva pablby a jejich eskapady byla neuveritelna legrace. Bouhzel musim konstatovat, ze tento snimek odstartoval novou eru komedii ve kterych se tvurci predhaneli kdo zobrazi vetsi prasarnu nebo uchylarnu, ktere byly vetsinou ohledne vymesovani, plynatosi ci rihani apod. Ale stejnak toto byl prvni a pomerne zabavny pocin a jiz z nostalgie nemohu jit pod 4*.

Maska (1994)

Maska je paradni pocin a skloubeni skvelych efektu s Carreyho mimikou nam dava exklusivni podivanou. Dokonce jsem prihmouril oci a musim uznat, ze to je celkem zdarile comicsove zpracovani. Sic je delano, tak aby mohlo oslovit i mladsi publikum (jinak by to bylo od 18 a krev by cakala proudem) ale stejnak se radeji podivam 4x na Masku nez jednou na DareDevila.

Amadeus (1984)

Naprosto brilantni ani neni potreba nic vic rikat. Milos Forman je pan reziser a tento film patri do zlateho fondu snimku, ktere proste musite videt a Milosovi F. zajistili velkou slavau a uznani za morem.

Muž na Měsíci (1999)

Tento snimek jsem si naprosto zamiloval a nekolikrat sme delali dychanky, pri kterych se seslo par pratel a delala se projekce tohoto snimku. Je genialni a Andy Kaufman byl mistr mystifikace. Nejspokojenejsi byl, kdyz se svym kamaradem Bobem Zmudou vymysleli nejakou bejkarnu, kterou hned otestovali na lidech. Slo jim hlavne o pobaveni sebe proto reakce na jejich vystupy se kus od kusu lisily. Na coz taky postupem casu doplatili. Jim Carrey ve vaznejsi roli byl skvely. Stejne tak i ostani herci a tento celek pod taktovkou Milose Formana tvori z Muze na Mesici jeden z nej filmu co znam. PS: Pokud by vas zajimalo jak to vypadaly prave sceny s Andym Kaufmanem mrknete na Youtube zde naleznete vsechny zname scenky z filmu ale taky i Tonyho Cliftona Kaufmanovo alterego.

Dogma (1999)

Hlaskar a silec Kevin Smith si vzal na paskal Bibli a popravde tim par cirkevnich mocnaru pekne nas*al. Takze pokud vezmete Bibli a veske veci z ni tak trosku upravite k obrazu svemu (znate Kevina Smithe, tak si dokazete predstavit jak to udelal) do toho prihodite duo ''stale mluvim a nikdy neprestanu Jay'' + ''nereknu nic krome zaverecneho proslovu Tichy Bob'' a 13. apostola, dvojici padlych andelu a tema konce sveta tak to je vazeni pratele DOGMA. Silenost ktera stoji za to videt.