Rodeo (1973)

Jednu * dávám za Hučkovou, která je tady ''Extra kus'' !!!

Světová invaze (2011)

Netknut žádnou přečtenou recenzí ani místním hodnocení jsem se vydal podívat do kina, film který lákal zajímavým nic neříkajícím trailerem (pokud byly další, tak ty už jsem neviděl) vzbudil moji zvědavost, kterou během prvních 30 minut totálně zadupal do země. Manifest Americké armády, při kterém se vojenské kapacity plácají s úsměvem po ramenou a náborové kanceláře praskají ve švech. Snad první film, kde mariňáci mají vybraný slovník i největší ''řepoň'' s IQ terenního bažanta si prostě ve vypjaté chvíli ''nezaFuckuje'' ale za to všichni vypouštějí z úst něco, co by mělo vypadat jako běžná civilní mluva, ale když to posloucháte nestačíte se divit. Když neprobíhaj debilní kecy tak sledujete 2 hodiny neutuchající roztřesené ''jako autentické'' akce, kde bandička správnejch amerikejch chlap(c)ů dává na frak mimozemským emzákům a co mě vůbec sr*lo, že tohle všechno dávají bez snídaně. Nemá cenu tady sumírovat další hovadiny počínaje od ''Jsem veterinářka'' až po přechod ze tmy-tmoucí do sluncem zalitého pravého poledne a to 3 minutovým průchodem kanalizací, plus všudepřitomný patos a kdoví co ještě. Za sebe říkám nikdy nevěř mariňákovi, kterej nesnídá a nefuckuje!!

Pouta (2009)

Poutavé drama odehrávající se v 82. roce, které si mě svojí dusnou a mrazivou atmosferou přidrželo pěkně až do konce. Oceňuji veškeré dobové efekty a myšlenku, že hlavním hrdinou je STBáckej fízl, který snad nemuže v nikom vzbudit sympatie. Všechno to pronásledování, vydírání, zastrašování a výslechy jsem hodně prožíval, protože jsem vyslechl dost historek od svých prarodičů, kteří si tímhle vším bouhžel prošli. Ať už se jednalo o sledovačky, výslechy až po vyhazov z práce, zákaz cestovaní a hlavně nemoci přihlásit svoje děti na jakoukoliv střední školu. Troufám si tvrdit, že tohle byl nejostřejší odraz tehdejší doby bez jakýchkoliv příkras.

Lepší svět (2010)

Když bych to měl shrnout, tak je to severský kousek s happy endem (wtf) a na muj vkus se hodně málo ''omlouvalo'' tedy nepadalo skoro žádny ''undskyld'' v rozhovorech :-) (kdo ma nakoukáno ví :-). Dramatická složka u mě fungovala, herecké výkony na 1čku včetně skvělých dětských představitelů, krásná kamera. Ikdyž mě africká linka nevadila, tak nějak jsem ji cítil, že je tam na efekt. Sečteno potrženo pěkná 70%. Ale doufám, že příští kousek, který vznikne spojením Susanne Bier a Anders Thomas Jensena se bude ubírat jiným směrem. O Jensenovi mám nejlepší mínění několikrát mě přesvědčil, že dokáže napsat kvalitní scénář pro jakýkoliv žánr a tady jsem se nemohl zbavit pocitu že poprve trošku vykrádá sám sebe!

Drtivá porážka (2008) (pořad)

Moje sobotní a nedělní dopolední zábava na Barrandově než začne český film :-)

Svatba Jiřího Káry (2000) (amatérský film)

Tak to koukám, že to tady je :-)) viděl jsem to před lety, několikrát to bylo smazáno, několikrát se to vrátilo, momentálně je k nalezení na youtubeu :-) Kultovka, která leckomu může připadat jako solidně připravené svatební video - opak je pravdou vše se událo, na internetu je i několik rozhovorů kdy sám Kára potvrzuje, že nic tam není nahrané. On sám si video nechal natočit od profesionálů pro svojí vlastní potředu. Existovali dvě kopie jednu vlastnil on sám a druhou jeho svědek (již zesnulý) Floyd. Hodně se spekulovalo jak se video dostalo na internet - buď bylo ukradeno Floydovi a nebo jej prostě někdo vynesl ze společnosti, které jej natáčelo. Ostatně není se čemu divit, kdo jej viděl ví. Jinak video bylo pořizeno kolem roku 1999-2000 sám Kára již neví přesně, jeho manželství mu vydrželo 4 měsíce, manželka byla za podivných okolností zavražděna sám Jiří byl obviněný, ale měl alibi několik jeho přátel mu dosvědčilo že několik dní v tahu pil, neveselý osud stihnul i svědka zvaného Floyda, který se opilý vracel z hospody a když zjistil, že ztratil klíče snažil se domu dostat skrz světlík kde propadl a zabil se na betonových schodech. Jinak sám Kára dodává, že mu video zkazilo život a mockrát díky němu přišel o práci. Takto končí osudy lidí jednoho veselého youtube Fenoménu.

Jackass 3 (2010)

Co říct...asi že chlapcům přibývají léta a ztráci se nápady! Není zde žádná vyložená pecka, spomalovačky jsou možná hezký ale co z toho. Jinak spousta nápadů je jen určitou variací na věci co tu už byly. Například asi 3 sérky jsou v ohradě s býky...ať už má Steve-O blbou trumpetu nebo Johnny idiotskej obleček čeká se jen na nabrání na rohy ale 3x v průběhu filmu - proč_? Dokonce ani sestřih u záverečných titulků nemá takový koule. 100% nejslabší díl ale pár světlých momentů se najde. Mě asi nejvíce bavila tryska od letadla.

Království zvěrstev (2010)

Nebylo to špatný, pomalé tempo vyprávění mě vůbec nevadilo. Atmoška byla přijemně budovaná ale chvílemi se střídala s nudou co mě však vadilo nejvíce byl hlavní představitel - naprosto nezajímavý ''jouda'' - ostatní ''strejdové'' byli daleko zajímavější postavy. Nadruhou stranu já bych se za takový debut nestyděl.

Mechanik zabiják (2011)

Přijemná oddechovka, na kterou s chutí vytáhnu otce, až zase bude mít chuť na nějaký akční Béčko. Hned v úvodu jsem se trošku nechal rozhodit pár ''kravinama'' ale naštěstí žádné další nebyly a nebo jsem přistoupil na tuhle hru. Statham likviduje všecho co se mu dostane do hledáčku a Foster na sebe nenechává čekat. Krev vesele stříká na všechny strany a hlavy se rozprskávají a já dávám palec nahoru. Líbílo se mi, že v určitých pasážích si bere něco z originálu, ale zároveň si jede po vlastní nové lince(nápříklad jako remake Bad Lieutenant). Shrnuto a potrženo: strávil jsem příjemné akční odpoledné bez zbytečných hluchých pasáží a to se cení. Poctivě vystřílená 70%tka (3 ½.)

Farmář hledá ženu SK (2010) (pořad)

Martinka je super!! Bouhžel samotná martinka a jeji asocialní rodinka to nedokáže vyhnat na 5*.