Nezvratný osud (2000)

„Teenagerská lehkovážnost vystřídaná krvavými nehodami“ –- ON: Tento film jsem viděl již několikrát a stále mě neomrzel. Poprvé to byl opravdu zážitek, podruhé si začínáte všímat komediálních prvků, no a potřetí už to je čistokrevná pr***l. Naposledy když jsem tento snímek viděl mi to už připadalo jako fakt podařené WIN / FAIL compilation videjko. Nicméně efektům se nedá nic vytknout a dynamika kamery vás rozhodně zaujme. --- ONA: Dobrá podívaná, dobré efekty, dobré scénky, jedna lepší než ta druhá. Akorát „Stiffler“ nebyl tentokrát tak vtipný jak obvyklé bývá. Občas mi to připomínalo když hrajeme člověče nezlob se...furt se řeší kdo je na řadě! Když ale přehlédnu lehkou natvrdlost charakterů tak celkem dobrý film. –- –- FACIT: Film ke kterému se rádi vrátíte když nebudete zrovna vědět co si pustit. Dáváme 58 %

Do hlubiny 2 (2009) odpad!

"chybí slova na nadpis" --- ON: Proč!?! Proooooč!?! Zase!?! To snad není možné. Tak tohle už fakt ani není možné okomentovat a nepoužít ty nejvíc urážlivé výrazy. Tak tohle bych si neudělal podruhé ani kdyby mi za to platili. Takhle by nikdo neměl trávit hodinu a půl svého volného času. --- ONA: Tentokrát musím uznat že se tady jedná o velice prostoduchou záležitost. Tak poznat se to dá celkem brzo. Ale co? No! Svět se nezbořil. Koukáte, koukáte a zjištˇujete že čumíte na totální pizzovinu se svalnatýma sexy týpkama. Tak při žehlení se to ještě vydržet dá. --- --- FACIT: Tento snímek můžete s čistým svědomím vynechat a jít se psem ven a být tam tentokrát o ušetřených 90 minut déle.

Do hlubiny (2005)

"No teda nevim" --- ON: No to teda fakt nevím. Slova "Ten film znám, miláčku, pojdˇ kouknem na něj!" už mě sice párkrát dostali do pořádného průšvihu a tentokrát to bylo úplně.....stejné. O hercích snad ani nebudu začínat. Prý že někoho dokážou herecké výkony nebožtíka Paula Walkera inspirovat ale já osobně hercům, kteří mají v repertoiru jeden a půl drsných pohledů nikdy moc neholdoval. A scénář si našel uplatnění už někokrát v průběhu 20. století. Topmodelka by za to možná stála ale dvouhodinová předehra je i na mě trochu moc. --- ONA: Krásná těla, luxusní plážové prostředí, nebezpečí a hromada peněz! Někdo by třeba mohl postrádat kvalitu, úrovenˇ a takové věci ale pár "pekáčů buchet" to zase zachrání. No prostě pokoukání pro nás dámy. --- --- FACIT: Estetika (ne)herců a prostředí nestačí zachranˇovat nepovedený snímek.

Toy Story: Příběh hraček (1995)

"Klasika" --- ON: Byl to první "animák", který jsem viděl, tenkrát v kině a nadšení do dnešního dne není o kus menší. Když se úžasný nápad setká s výborným provedením vznikají takové mílové kroky jako je Toy Story. Hlasy propůjčené skvělými herci se nedají přeslechnout ani v jedné ze tří jazykových verzí, které jsem viděl (EN, DE, CZ). I když jsem silně pohoršen z komerční stránky kultu okolo Toy Story, ještě toho filmu určitě nemám dost. Jako každý ze tří dílů má svůj specifický nádech. Když divák přestane žasnout nad animací a nad celkovým výsledkem letité práce studia zbývá ještě dostatečně času na sledování napínavého dobrodružství. Příběh mě bavil od začátku do konce a není scéna, která by vyloženě nudila nebo nepřekvapila nějakým skvělým nápadem tvůrců. --- ONA: Tomu říkám pěkná pohádka. Z pohledu malého dítěte na Vás působí kouzelný pocit při pozorování živých hraček. Z pohledu rodiče si nemohu vynachválit výchovný charakter tohoto filmu. Vyzvednutí fantazie a nekonečný svět dětské představivosti je úžasný prvek tohoto povedeného projektu. Je na něm znát, že byl publikován v době kdy děti ještě nebyli půl duší online. Ne nejlepší a dost dobrá "Pixarovka". --- --- FACIT: Jednoznačně evergreen. Každý fanoušek animovaných filmů si nesmí tento kousek nechat ujít a rozhodně doporučuji si obstarat veškeré dostupné bonusové materiály, které jsou rozhodně zajimavé i pro běžného smrtelníka. Celkově i se zážitkem s bonusovým materiálem 82%.

Rolničky, kam se podíváš (1996)

"Ten chlap zase válí jak balvan." --- ON: "Švancík" opět ukázal, že mu to nejvíc sluší v rodinných komediích. Role chaotického otce smolaře zachranˇující rodinné štěstí mu prostě sedí. Nemohu si pomoci. Neškodná "family friendly" komedie z devadesátek. Akorát to opěvování davového šílenství v obchodních domech mě moc nebaví a také tam cítím ten čistý "amerikanismus" a mírně pokleslou úrovenˇ. No a Jim Belushi tam vykouk pěkně. --- ONA: Od scénáře jsem nic nečekala a dopadlo to přesně podle mého očekávání. Herecké obsazení už je o něco lepší. "True Lies" to nejsou ale pro fanoušky "Švancenegra" v komediálních rolích rozhodně doporučuji. Náročnost = super-easy. A pro vtipnou situaci člověk nemusí daleko. Celkový dojem: jednoduše vtipný. --- --- FACIT: V neděli po obědě doma s rodinou.....nemůžete udělat nic špatně. Celkem 42%

V hlavě (2015)

"Výborná pokoukaná atˇ už s dětmi nebo bez." --- ON: Dlouho mě v sekci "animáků" nic nezasáhlo tak jak tento kousek od Pixar. Nečekal jsem moc a možná taky proto překvapil. Skvělý nápad dát emocím v naší "hlavě" život a proměnit tak jádro lidského charakteru v dějiště promyšleného dobrodružství. Trochu mě mrzí že se celý děj odehrává v nitru hlavní hrdinky a jen v jedné až dvou scénách nám tvůrci dají náhled do emocí ostatních postav. Pro hodnocení zvuku apod. je u mě příliš brzo, je to přece poněkud čerstvá záležitost. Mohu ale poukázat na celkem povedený český dabing. --- ONA: Dobrý nápad, emoce, které si žijí vlastním životem. Konečně něco nového. První vlna dojmů je až hypnotizující, krásné vzpomínky, dětství a elementární pocity. A právě proto mě dost překvapil brzký nástup smutné atmosféry, která trvala na můj vkus celkem dlouho. Hlavním hrdinům nevychází jeden plán za druhým a člověk už pomalu sám ztrácí naději. Člověk byl takzvaně napnutý jako příliš malé spodní prádlo. Mimochodem animátoři a kreativní tým se opět předvedli.....ještě aby ne! Taky za to dostali pochvalu od Akademie. --- --- FACIT: Na "V Hlavě" se dá koukat i s těmi nejmenšími, protože tento film neobsahuje žádné velké zlo a má spíše vysvětlující ton. Starší děti pobaví vtipné dialogy, které českým dabingem netratí, ale také nezískávají. I pro třetí rande není tento film úplně špatnou volbou. Vzpomínky na hravé mládí, do toho rodinné hodnoty a humor nechávají vzniknout příjemnou atmosféru také ve dvou. Dáváme celkově střízlivých 76%