Zaklínač (2019) (seriál)

Jsem velkým fanouškem zaklínače a od tohoto seriálu jsem měla velké očekávání, v některých ohledech jsem byla velmi sklamaná, četla jsem knížky tak jisté nesrovnalosti v příběhu a ve vzhledu postav. V knize je přímo napsané jaka mají postaví vypadat, například král Foltest je v knize popsán jako mladý, krásný až moc krásný muž, pokud jste viděli seriál tak víte jak Foltest vypadal, vím že je to v podstatě jen detail ale mě tyhle detaili vadí, některé příběhy jsou v seriálu jinak znázorněné a podle mě úplně zbytečně, podle mého názoru to Lauren Schmidt mohla udělat 100% jinak

Zaklínač: Vlčí sen (2021)

Animace byla skvělá, příběh docela jednoduchý, ale je tam spousta věcí které mi tam prostě vadily. Za prvé chování Vesemira, jasně chápu že je to ještě hodně mladý zaklínač ale prostě mi to k němu nesedělo, ze všeho má srandu je zaklínačem jenom pro peníze to se tam prostě nehodí. Za druhé příběh Vesemira jako dítě nebyl špatný prostě kluk z chudé rodiny už nechce sloužit a chce být něco víc, pohoda to chápu ale aby jen tak přišel do Kaer morhen? To nedávám. Za třetí si myslím že tam ze zaklínačů udělali hajzli a nikdo by se nedivil že je chtějí zabít a to, kdo četl knížky, tak nikdy nebyla Sapkowskiho myšlenka. A za čtvrté Geralt, pokud je Vesemirovi 70 let tak by Geralt, podle timeline, ještě nebyl na světě. Co mi ještě docela vadí byla Geraltův vzhled.