• Romantický

Hledáme Ydol (2006)

Vcelku vyvedená parodie na reality show, amerického prezidenta a teroristy... v rámci kategorie odpočinkových filmů má odvážný nápaditý scénář.

Pelíšky (1999)

Obávám se, že tenhle film už žádný další nový český nepředčí.

Králova řeč (2010)

A to je všechno? ...napadlo mě při závěrečných titulkách. Ano, skvělé herecké výkony, výprava, sympatičtí hrdinové (manželka, Lionel). Krásně poukázáno na to, že i král je jen člověk, se svými chybami, strachy a pochybnostmi... ale asi jsem čekala výraznější dějovou linku... ani na emoce to nikterak zvlášť nezapůsobilo... příjemný film, ale možná trochu nadhodnocený... Dávám tři a půl!

Život v jednom dni (2011)

Určitě zajímavý nápad, ale čekala jsem od toho víc... chvílemi nádherně sestříhané momenty, chvílemi nuda... po skončení si jen kladu otázku, jestli mi film vlastně něco řekl...?

Štěstí (1998)

Zajímavě poskládaný dosti úchylný film s výbornými hereckými výkony... jednou ale asi raději stačilo.

Kamarád taky rád (2011)

Film poskládaný z klišé (aby to správně komerčně fungovalo) s pro mě ne moc sympatickými hlavními postavami. Dokoukala jsem to, ale jednou a dost. Dávám dvě a půl hvězdičky, ale tu půlku jen za nápadité titulky na konci.

Muži v naději (2011)

Lidi říkali, že je to sranda... ano, zasmála jsem se, ale chvílema je ta sranda až moc prvoplánovaná, lehce prokouknutelná a možná trochu vykrádá americké romantické komedie, ač po česku... občas jsem dopředu věděla, co bude následovat... něco bylo přehnané... Každopádně druhá polovina filmu se mi líbila víc než ta první.

Ženy sobě (2011)

Hodně příjemné překvapení! Ano, jsou tam slabší místa (typicky americký konec, už trošku přehnaná scéna s vyprazdňováním)... ale film mě rozesmál na několik dní dopředu! Za to si zaslouží plné hodnocení! ;-)

Kouř (1990)

"To je dobrá pruda teda!" ...ten film ale rozhodně ne! Bavím se pokaždé, když ho pouštím všem svým známým, co ho ještě neviděli. To prostě musí každý vidět!