• Romantický

Vánoční prázdniny (1989)

To bylo něco, když jsme si tenkrát po revoluci pořídili první video a v půjčovně půjčili videokazetu s touhle vánoční komedií! Je to prostě srdcová záležitost, která nesmí o Vánocích chybět!

Sexbomba od vedle (2004)

Nějak jsem asi nepobrala, čím je tahle teenage romantika lepší než všechny jiné, že si zaslouží takový počet bodů?? Přijde mi stejně trapná (ne-li víc) jako ostatní... klasický "americký" příběh o klukách, kteří se nemůžou dočkat, až se nějaké prsaté holce dostanou do kalhotek... film mě nebavil, ani při žehlení!

Ulice New Yorku (2001)

Zajímavá propletenice vztahů, inspirace W. A. je více než zřejmá... mám ráda upovídané vztahovky, ale tady trochu chybí vtip, proto nemůžu dát plný počet.

Hříšný tanec (1987)

Prostě srdcová záležitost... jelikož to byla jediná videokazeta, kterou jsme doma měli, viděla jsem Hříšný tanec snad milionkrát, znám ho celý nazpaměť a vždycky, když ho zase dávají v televizi (video už dávno nefunguje), musím se dívat. Ač by to jako nový film byla průměrná romantická komedie, považuju Dirty Dancing za kultovní záležitost!

Mami, ožeň mě (2011) (pořad)

Kterak se vezme pár zoufalců (až na výjimky), dají se po skupinkách dohromady a čeká se, co se bude dít... a že se dělo. Někdo řekne, jaký odpad, jak jednoduché... Ale já jsem se bavila, a protože jsem to zvládla na internetu shlédnout během dvou dní, zaslouží si to ode mě 3 hvězdičky. A za velice vtipné komentáře moderátora pořadu ještě jedna hvězdička navrch!

Armageddon (1998)

Viděla jsem před lety, ale jelikož je to první film, který mě rozbrečel, zaslouží si 4 hvězdy. :-)

Španglicky snadno a rychle (2004)

Jsem příjemně překvapená! Film o životě, navíc s ne typickým americkým koncem, kdy spolu budou nakonec ti dva šťastně až navěky, který jsem čekala... Vyvolal úsměv na tváři, ale i zamáčknutí slzy a zamyšlení... prostě krásný...

Biutiful (2010)

Od začátku až do konce jsem cítila takový smutek a beznaděj, že jsem film musela dát na dvakrát... Byl na mě až moc depresivní. Ale i takový je pro někoho život... Javier Bardem byl jak jinak než výborný.

Sicko (2007)

Dokument je to pěkný, ale... má spoustu ALE. Vyzdvihuje to, co se zrovna hodí, ale... zamlčuje jiné další fakty.

Dům (2011)

Drama ze života... takové ticho jsem v kině snad ještě nezažila. Bylo docela zábavné sledovat, jak často hlavní hrdinka měnila naušnice (ještě v autě měla takové a v následující scéně, která navazovala, jiné)... nějak to nevychytali. Film stojí za podívanou, ale nejsem si jistá, jestli si ho pustím znovu. Na mě je až moc ponurý... ač má smířlivý konec... dopadlo by to tak i ve skutečnosti?