• Romantický

Odpočívej v pokoji (2001) (seriál)

Po devíti dílech první série dávám pět hvězdiček a jsem nadšena. Všechno do sebe zapadá, životní drama jednotlivých členů rodiny skvěle doplňují černě-humorné momenty, pouštím díl za dílem... Po shlédnutí celého seriálu jsem nadšená ještě víc! Ten seriál je prostě dokonalý... ze života... a jak jsem celý seriál vydržela neukápnout, poslední díl mě rozsekal...ale krásně! A ještě musím vyzdvihnout dokonale citlivě vybíranou hudbu, která uzavírala každý díl... takže si člověk mohl ještě vychutnat pocity z právě shlédnutého.

Sexuální rekonstrukce (2003)

Film vyvolává zajímavé otázky k zamyšlení. Jen nechápu, proč oficiální text distributora prozrazuje hlavní zápletku a tím diváka ochuzuje o ono překvapení, jak se vlastně věci mají? Škoda..

Ve znamení raka (2010) (seriál)

Krásné, vtipné, realistické, inteligentní a zároveň smutné... ostatně takový je život. Seriál The Big C mě uhranul a ač jsem pár dílů docela slušně prořvala a říkala si, proč se na to dívám, když to se mnou tohle dělá? ...prostě jsem musela pokračovat. Bravo!

Všichni říkají: Miluji tě (1996)

Tenhle film je tak nějak roztomile o ničem a přitom o všem. Ukrývá se v něm milý osobitý humor, u kterého se sice nepopadáte za břicho, zato ale příjemně plyne. Relax po pracovním dni ideální.

Terapie láskou (2012)

Komedie? Ani náhodou. Ani jedna scéna, u které bych se usmála. Vidím to spíš na docela smutné, ale trochu ploché drama s romantickým happy-endem, aby to bylo dobře prodejné. Půlka filmu drásá nervy (snad jediná emoce, která se u mě objevila), protože je plná agrese, kterou vážně nemám ráda. Poté se to přechýlí do rádoby romantiky, která mě ale za srdce vůbec nevzala. A co ta násilně napasovaná scéna, jakože jsou Vánoce? Aby to bylo prodejné i o Vánocích? Nějak nerozumím tolika nominacím na Oskara... existují stovky o dost lepších filmů, které jsou výborně zahrané, se silným emotivním scénářem a výbornými hereckými výkony... žel nemají tak velkou reklamu. Vidím to na šedý průměr komerční americké filmové tvorby.

Dracula (1996) (divadelní záznam)

Dracula je moje srdeční záležitost. Byla jsem na něm, když mi bylo 14, a od té doby jsem ho slyšela (na kazetě) už tolikrát, že ho znám celý nazpaměť. Nedá mi to a musím si ho zpívat skoro pokaždé, když řídím někam dál (a jsem v autě sama)... první a bohužel asi poslední kvalitní český muzikál! Úžasná hudba, výborný příběh, skvělé výkony!

Ruby Sparks (2012)

Neobvyklá inteligentní americká romantika s úžasným nápadem, chvílemi smutná, chvílemi k neuvěření. Hlavní hrdina mi silně připomínal Woodyho Allana. Jen maličko škoda toho happyendu.. mnohem víc by se mi zamlouval konec po předčítání úryvku z knihy... protože tak to v životě chodí...

Kravaťáci (2011) (seriál)

Tak tomu říkám povedený seriál! A druhá série je ještě lepší než první. Seriál má smysl, je lehce vtipný, je v něm napětí i romantika, na své si tedy přijdou obě pokolení. Zbožňuju všechny grimasy Louise! Výborný komentář - Fr!

Svět podle Garpa (1982)

Když se mě někdo zeptá na to, jaká knížka, kterou jsem četla, byla podle mě ta úplně nejlepší, neváhám a odpovídám: "To je jasný, Svět podle Garpa od Irvinga!" ...miluju jeho zvláštní humor, jeho styl... ta knížka je tak dokonalá, že nejde smrsknout do filmu, ač se o to pokusili. Myslím, že kdo knížku nečetl, nemůže film pochopit. Skáče po jednotlivých útržcích, aniž by vysvětlil, co se vlastně stalo a proč. A tak je film spíš jen vzpomínkou a připomenutím několika bizardních situací z knihy pro ty, kteří ji četli.

Bídníci (2012)

Působivý muzikál s několika opravdu silnými scénami. Herecký výkon Anne Hathaway a některých dalších byl mimořádný... jen ten Russell Crowe... proč? Taková záporná role se nehodí pro jeho psí oči. Z něj nešel strach, spíš mi ho bylo celou dobu líto a to si myslím, nebyl účel jeho role. Je to herec a ne zpěvák a tady ho přinutili zpívat. Snažil se, leč zdá se, zapomněl při tom hrát... nešli z něj žádné emoce...alespoň na mě ne. Škoda.