• Romantický

Juan de los Muertos (2011)

Před plánovanou zombie párty to chtělo nějakou inspiraci... a tak jsem si vybrala tuto, z mého nejoblíbenějšího ostrova. "Viva la Cuba!" A byla to trefa do černého! Dlouho jsem se tak nenasmála! Film plný skvělých hlášek a bizarních scén! Disidenti útočí!!! :-D

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Přiznávám, viděla jsem jen půlku a nejsem si jistá, jestli to někdy vůbec dokoukám. Vizuálně je to zajímavá podívaná (kterou člověk málem ani nestíhá), ale nějak jsem ještě nepochytila, co mi má ten film vlastně přesně sdělit a jelikož jsem žena a nevyžívám se v honičkách a rvačkách, je to trochu mimo můj záběr. Proto řadím mezi průměr a dávám tři body.

Náhodná známost (2014)

Většinou mi to americké "stand-up comedy" nepřijde ale vůbec vtipné, v tomto filmu nevyjímaje. Třetí třetina filmu si mě ale získala... vnitřně jsem doufala, že jeden z nich zakřičí: "Nedělej to!" a budou šťastní i s miminem až do smrti. Amen.... Ze začátku protivná hlavní hrdinka si mě nakonec získala, stejně jako "stranger", který ale vůbec není můj typ. Takže nakonec film řadím k takovým těm, po kterých ti zůstane milý úsměv na tváři.

Take This Waltz (2011)

Tak tohle na mě fungovalo!! ... touha, strach, štěstí, smutek, smích, nuda, svádění, pláč... emoce...život. Nehodnotit. Prožít. Dobře ty, Michelle Williams!

Druhý dech (1988) (seriál)

Nemůžu si pomoct... pominu-li fakt, že je to taková komunistická limonáda, vývoj lidských osudů na mě působí uvěřitelně, herecky je to moc dobře obsazené a jako odpočinek v parných dnech, kdy se dá jen dýchat a zírat před sebe, zdá se mi to býti ideální.

Mezi životem a smrtí (2013) (seriál)

Další ze seriálů z nemocničního prostředí... leč tento vybízí v každém díle i k zamyšlení a za to palec nahoru!

Kriminálka Anděl (2008) (seriál)

Když člověk nemůže spát a chce vypnout, dá se... ale příběhy spolu s postupy policie a rozuzlením jsou uvěřitelné asi tak, jakože koště má křídla. K tomu občasná snaha o vtípek, která působí spíše trapně, a absolutně necharismatický Stropnický... na tři body se seriál u mě nevyšplhá.

Rande na dvě noci (2014)

Romantická komedie, která se tváří, že je tak trochu jiná než obvyklé americké slátaniny, tak trochu víc "cool"...ale bohužel, je tam dost pasáží, které nejsou až tak uvěřitelné a jsou typicky americky přeslazené. Škoda...film by měl potenciál...jen ho uchopit trochu jinak! Miles Teller se do role hodí výborně...je to ten typ sympaťáka, do kterého se holka nezamiluje na první pohled, ale jeho šarm jí dostane. Za to hlavní hrdinka by mohla být jiná, přirozenější, uvěřitelnější...Analeigh Tipton mi tedy nesedla.

Poslední cyklista (2014) (TV film)

Pro mě hodně silné... Tohle by se mělo povinně pouštět ve školách, abych si děti začali vážit toho, co mají... a plus za hudbu!

Dobrá čtvrť (2005) (seriál)

V tom balastu českých "Ordinací" je toto vskutku skvostný kousek! První série mě pomalu dostávala a na konci druhé série mi bylo hodně líto, že je konec. Ale tak už to u dobrých kousků bývá... jednou musí skončit, abychom je ocenili. Musím dát extra hvězdu za titulní píseň, která celý seriál správně doladila!