• Romantický

Gente que viene y bah (2019)

Na romantickou komedii náhodou velmi vtipné. A humor je to chytrý, žádné americké slátaniny. Milý film k odpočinku. Dokonce jsem se i dojala.

Ženská na vrcholu (2019)

Nuda bez špetky nápaditosti. Annu Polívkovou mám ráda, chápu, že živit se musí, ale měla by si vybírat lepší filmy. Martin Dejdar mi k ní přišel už trošku starý. Film možná tak k žehlení. Pánové, vy to raději ani nezkoušejte.

Mythomaniac (2019) (seriál)

Udělá něco zvráceného... ale víte co? Chápu jí. Každá matka, co zažívá ten stereotyp kolem kuchyně, nákupů a pračky, se občas cítí tak trochu zoufale. A jak nám říkává Halina: Zoufalé ženy dělají zoufalé činy. Zajímavý seriál, který by si zasloužil pokračovaní (bude?)... Žánr? Řekla bych, že psychologický. Líbilo. .............................. Právě jsem dokoukala druhou sérii. Tu první jsem si nepamatovala do detailů (jen základní příběh). Nazvala bych to zvláštním seriálem o zvláštní rodině a jejich zvláštních osudech, který ale nakonec vyzněly vlastně naprosto normálně. Člověk si pak řekne, no ufff, naše rodina není jediná podivná. :-) Stále za 4 hvězdy.

Ukojená (2017) (seriál)

Po první sérii musím říct, že přesně takový seriál mi chyběl. Jako by byl napsaný o mě (s pár odchylkami). Doporučila bych ho rozhodně všem novopečeným matkám, aby viděly, že v tom nejedou samy. :-) Je to vtipné (jako fakt jsem se chechtala a říkala si: "Přesně!") a je to ze života.

Důvěrný nepřítel (2018)

Celý film jsem čekala, kdy jí oznámí, že se stala obětí nějaké reality show a všechno bylo nahrané. A ono nic. :-) Každopádně se mi film líbil, takové Black Mirror po česku. Nechápu tak nízké hodnocení. Myslím, že na české poměry oká. (I přítel byl nadšen, protože ve filmu několikrát zahlédl prsa. :-D)

LOVEní (2019)

Kdyby to bylo vtipnější, dalo by se to považovat za parodii na romantické filmy... ale obávám se, že tenhle film byl myšlen vážně. Pak si zaslouží jen 2 hvězdy... neb co ty prkenné herecké výkony? A předvídatelný scénář? A ohrané scény? Zachránila to hlavně hudba! Říkám si, to bude asi Roman Holý? Ale kdeže, Miroslav Chyška - kytarista od Romana. Paráda! Dávám teda hvězdy 3. ;-)

Cesta k pozitivnímu rodičovství (2009)

Téma dokumentu výborné. Myslím, že by mělo být víc takových..klidně celá série o respektujícím přístupu v rodičovství. Stále kolem sebe vidím rodiče, kteří mlátí děti hlava nehlava, aniž by se do nich alespoň na chvíli vcítili a pokusili se pochopit jejich pohled a postoje, a pak z toho teprve vyvozovali závěry. Každopádně zpracování dokumentu nic moc. Vyznívá strašně smutně a ponuře. Dobré jsou ale praktické ukázky, jak to dělat nebo nedělat.

Tajemný poklad (2009)

Milý film pro děti, na který se zvládnou dívat i rodiče, když si chtějí odpočinout. O chytré holčičce, která objeví poklad a ještě jedno další velké tajemství.

7 životů (2017)

Takový zajímavý námět, ze kterého by se dal udělat dost dobrý film... a nakonec je z toho trapná střílecí slátanina. Achjo.

You, Me and Him (2017)

Vzhledem k tomu, že jsem cílová skupina - tedy, 35tiletá matka v očekávání dalšího potomka (takže hormony pracují) a miluju britskou angličtinu a britský humor, film mi fakt sednul. Divím se, že má tak nízké hodnocení... ale asi holt ty hormony. :-) Podle mě je film svěží, vtipný, originální a zpracovává téma, které není úplně tak obvyklé, což se mi fakt zamlouvá.