• Romantický

Hotel Transylvánie 2 (2015)

Prostě super animák, který je plný špeků i pro dospělé. Jeden z mála, u kterého opravdu vydržím koukat, aby nějaký ten vtípek neunikl. ;-) A děti baví taky, jen co je pravda.

Letní úlet (2022)

Asi se na to koukám jinýma očima než zbytek hodnotících. Mně to přišlo jako strašně milý film o jednom super létě s párem, mezi kterým to jiskřilo. Hlavní hrdinka se mi hrozně líbila, být chlap, asi se zamiluju. Já vím, bylo to klišé... "divná holka, která je ve skutečnosti úplně normální a navíc krásná, se spřátelí s těmi normálními a zamiluje se, přijde nějaká hádka a pak se usmíří a je tu happyend"... ale mě se na to prostě hezky kouká. A kéž by to bezstarostné mládí bylo zpátky. :-)

Srdcerváči (2022) (seriál)

Já vlastně ani nejsem cílovka pro teenage gay seriál (ehm, mám muže, děti a bude mi za rok 40 - fuj to je číslo), ale Srdcerváči mě nějak vzali za srdce. A tuším, že za to může hlavně Kit Connor (Nick), protože to zahrál opravdu uvěřitelně. Až tak, že jsem se do něj málem zamilovala. A k tomu ta krásná britská angličtina. Milý, až roztomilý seriál, ze života a ne tak plytký, jako bývá US produkce. Bodlo to jako oddechovka i pro unavenou mámu. :-)

Bridgertonovi - Série 2 (2022) (série)

Všem je asi jasné, že je to červená knihovna pro dámy. A sakra dobře natočená. Chemie mezi hlavními hrdiny funguje tak dobře, že si s nimi můžeme znovu prožít to prvotní vzrušené zamilování. To, co nám vdaným matkám od dětí chybí (rozuměj, už jsme pár let ve vztahu a je to tak trochu nuda). Tu chvíli, když se rty přibližují, než přijde polibek. Několikrát. A jo, přiznávám, užila jsem si to! :-D

Maniak (2018) (seriál)

Zkusila jsem první dva díly... a pak jsem si vzpomněla, že už jsem ten první díl jednou viděla... a dál prostě nemohla pokračovat. Pořád jsem čekala, že se z toho něco vyklube... a ono nic. Nuda. Asi jsem to nepochopila? Jinak nechápu tak vysoké hodnocení... dál už to zkoušet asi nebudu.

Ola se hledá (2022) (seriál)

Egyptský seriál? To musím vyzkoušet, řekla jsem si, když na mě vykouklo Ola se hledá na Netflixu. Nutno říci, že jsem cílová skupina. Seriál je, řekla bych, tak pro ženy kolem 40 let, co už mají děti, manžela, každodenní kolotoč... V tom Ole manžel sdělí, že odchází. Co teď? Hlavní hrdinka je velmi osobitá, chvílemi jakoby mluví přímo s kamerou/diváky a sarkasticky komentuje, co se právě děje. Někdy stačí i grimasa. Je to seriál o životě, vtipně pojatý, oddechový a nutno říct, že se těším na další sérii. (Snad bude, ale podle konce tipuju, že jo.)

Zachraňte se! (2020)

Konverzační film, ne pro každého, ale mě opravdu pobavil. ;-)

STŮJ PŘI MNĚ, Doraemone 2 (2020)

Nechápu to nízké hodnocení. Je to moc milý, dobrodružný film o cestování v čase, rodině a lásce. Po dlouhé době zase jeden animák, ve kterém se jen nebojuje. Víc takových. ;-)

Astrologický průvodce pro zlomená srdce (2021) (seriál)

Takový ten oddechový seriál pro ženy, u kterého se můžou zasnít. Ty horoskopy mi tam přišly naprosto nepodstatné a Tio si mě vůbec nezískal. Ale... co mě k seriálu připoutalo, byla ta chemie, jiskra, která fungovala mezi Alice a Davidem. Málokdy se stane, že to herci zahrají tak uvěřitelně. (A co si budeme povídat, ženy, pro takový pohled Davidových očí bychom se zcela jistě rozkrájely!:-))

Cemetery Junction (2010)

Jo!!! Vtipné a zároveň hlubokomyslné! Pobaví i dojme! Dlouho jsem neviděla tak dobrý film!