9 a 1/2 týdne (1986)

Když jsem film viděla, nechtěla jsem věřit svým očím (ani uším). Tahle blbost že tak čeřila vodu a tolik se o ní toho navykládalo? Přestože jsem se mockrát smála, což asi nebylo úmyslem tvůrců filmu, na dobré hodnocení za komedii to nestačí. Když ono se to bere tak smrtelně vážně! Jedna hvězda je za to, že to posloužilo jako předloha ke zparodování, tuším, že ve Žhavých výstřelech. Za to dostal ode mě hvězdu i Top Gun:-). Kdybych měla vystihnout film jedním slovem, neznám vhodnější výraz než TRAPÁRNA!....Četla jsem komentáře až po napsání svého odsudku, a považuji za nutné napsat, že jsem film viděla ještě v době jeho slávy, kdy na nás eros nejukal z každé trafiky, a přece mi připadal hloupý. Ani psychologický, ani erotický, ani drama a už vůbec ne romantický, jak je tu psáno. Plytký, naaranžovaný a fakt o ničem. A bohužel se mi nelíbí Kim Basingerová a ani Mickey Rourke, takže tam pro mě nebyl ani ten pohled na pěkné lidi. Fakt otrava, kdybych to tehdy viděla v TV, tak přepnu. Kdejaký francouzský nebo italský film na téma vztahů mi připadá lepší, vždycky i do vážného filmu nimrajícího se v lidském nitru a pitvající vztah dvou lidí propašují aspoň trošku humoru, když už ho rovnou nepojednají jako (tragi)komedii.

Superman (1978)

Tyhle filmy vyloženě nemám ráda, ovšem Gene Hackman, to je pošušňáníčko!

Jak tvrdí Pereira (1996)

Film jsem neznala, a najednou koukám - v televizi můj milovaný Marcello Mastroianni. Hned ho v Top Ten posouvám nahoru, tohle byl snad jeho nejlepší výkon! A Daniel Auteuil! To byl sen! Náááádherný film, který jsem bohužel nenahrála, ale musím ho sehnat. A knihu samozřejmě taky, už se těším......Aktualizace 22.2.2011: mám nahrané z TV a knížku jsem četla. Je výborná!!! Herce nemohli vybrat líp!

Kletba zlatého květu (2006)

Tak to byla podívaná par excellence! Nikdy jsem takový výpravný velkofilm neviděla, klobouk dolů před tím, kdo všechny masové scény vymyslel, zrežíroval a nakameroval. Příběh by se mohl odehrát kdykoli a kdekoli, intriky, donášení, travičství, láska, pomsta - to jsou věčná témata od řeckých bájí a pověstí až po současnost, jen u nich vždycky neasistuje takové množství vojáků. Pěkný komentář Superpero, císařovi ninjové slétající na kořist jako havrani byli perfektní, ale na mě ještě hodně zapůsobila scéna úklidu po bitvě na chryzantémovém poli. Jinak právě asi ta výpravnost s dlouhými záběry, které umožňovaly divákovi prohlédnout si důkladně každou židli na scéně a sponu ve vlasech a ten patos byly na úkor strhujícnosti příběhu nebo jak to mám napsat. Prostě vizuální zážitek, oči přecházely, ale s lidskostí, vřelostí a opravdovostí třeba Posledního císaře, ať se držíme na místě, se to nedá srovnat. Na druhou stranu si radši ani nechci představit, co by za takové náklady spáchal Jakubisko....

Čas smyslnosti (1995)

Naprosto debilní překlad dvojsmyslného názvu - restoration jako jednak restaurace Stuartovců a jednak jako vzchopení se, v tomto případě z prázdného života, který Merivell vede u dvora, do života pomoci bližnímu a tím i sobě. Mělo se to jmenovat třeba Vzkříšení nebo tak nějak. Krásný příběh, nádherná výprava.

Notting Hill (1999)

Jedna hvězda za pěkně podaný Londýn a Grantovy přátele. Hugh Grant a Julia Robertsová jsou pro mě nejhorší možná kombinace. Romantické komedie fakt nemůžu, skončila jsem u těch s Audrey Hepburnovou, ale tehdy: 1) se to tak ještě neoznačovalo 2) to byly skvělé filmy 2) nikdo si pod tím nepředstavoval to, co dnes, tj. Meg Ryan, Julia Roberts, Hugh Grant, Richard Gere v milostných nesnázích. Načinčaný New York nebo Londýn. Načinčané všechno. Slaboduchý příběh. Pocit ztraceného času, protože tyto věci vidím vždycky nedopatřením - nebudu dál rozvádět, to jenom kdyby někdo říkal "Tak proč na to čumíš!"

Deník Bridget Jonesové (2001)

Já Renée Zellwegerovou opravdu nemůžu, omlouvám se. A pana Granta taky ne. On se přád tváří jako kdyby měl zaražené větry. Taky jsem ten film viděla dost pozdě a tak jsem po všech těch nadšených doporučeních čekala nějakou bombu. Převládajícím pocitem u sledování celého filmu byla trapnost, a to asi ve větší míře než tvůrci předpokládali. Ještě jednou se omlouvám všem, kdo film milují, ale nemůžu si pomoct.

O Palečkovi (1958)

Neustálým prozpěvováním popěvku: "Chceš-li velký býti-musíš hodně jíst" jsem přivedla svou mimořádně hodnou maminku k jednomu z páru pohlavků, které jsem od ní v životě dostala. Pak si ještě pamatuju: Jeden mě a jeden tobě....A že to bylo hódně barevné a veselé a že jsem to milovala. Aniž bych věděla, že jeden z padouchů je můj pozdější oblíbenec komisař Kluzó. Stejně tak jsem byla vyvalená, když jsem zjistila, že padouch z Vinnetoua je šílený Dreyfuss!

Náhradní díly (2003)

Výborný film, ale měla jsem z něho slušnou depku. Ta rutina při něčem takovém jako je pašeráctví lidí, cynismus, bezvýchodnost....Freddy ve svém pěkném komentáři psal, že v kině je to ještě depresivnější, tak dobře, že jsem to viděla v TV, to mi stačilo, víc bych nesnesla. Musela jsem si pak na usnutí pustit Fantozziho:-). Určitě bych Náhradní díly chtěla vidět znovu, už jen kvůli hereckému výkonu představitele Ludvíka.