• Fantasy

Petr Pan (1953)

Tak kde začneme. Po naprosto skvělých dvou filmech jde disney zase dolů. Petr Pan je trošku horší film ale není to úplná žumpa. Animace je prostě dobrá, nemůžu k ní nic moc říct. Po minulé Alence mě co se týče animace nic nepřekvapí. Velký problém filmu jsou postavy. Petr Pan je celkem plochá postava. Nemá skoro žádný úvod, žádný příběh, prostě jen hlavní postava. Hlavní záporák filmu je naprosto směšný. Záporák filmu je prostě je záprák. Opět žádný příběh, žádný úvod, bohužel i žádný charakter. Prostě jenom pirát který měl ve scénáři v závorce napsáno zlí. Bohužel ani příběh není moc zajímavý a to jsem vůbec nečekal. Za mě je tohle koukatelný film a dávám mu 47% (2 hvězdy z 5).

Alenka v říši divů (1951)

je tu 13. den a je to opět skvělé. Já viděl dřív jako dítě tu verzi od Tima Burtna ale když jsem viděl tohle tak už vím o jaký zážitek jsem v dětství přišel. Animace je dokonalá, hlavně scény s kocourem. Příběh je celkem urychlený ale u tohoto filmu to nevadí. Humor v tomto filmu funguje skvěle a né jednou se zasmějete. To co prostě musím zmínit je to jak je tenhle film šílený. Nevím jestli tvůrci brali drogy nebo měli velikou fantazii, ale některé scény ( především scéna u stolu ) jsou naprosto ulítlé a šílené. Tohle není nejlepší film od Disneyho a dávám mu 93% (5 hvězd z 5).

Diamanty jsou věčné (1971)

Sean Connery se vrátil a je to poznat. Po minulé špatné Bondovce tu máme opět Conneryho a je to skvělý. Příbeh a zápletka jsou skvělý. Zápletka není nejlepší ale není nejhorší. Pořád lepší zápletka než ve filmu Spectre. Akce je naprosto dokonalá. Na scénu ve výtahu rozhodně nezapomenete. Celkově tenhle film je dobrý a dávám mu hodnocení 80% (4 hvězdy z 5).

Popelka (1950)

Tak a konečně, konečně tu máme normální film. Tenhle film v podstatě zachránil studio před krachem, protože Disney neměl žádný pořádný hit, což je celkem zvláštní když vyšli filmy jako Fantazie, Pinocchio nebo Bambi. Každopádně kdyby tenhle film nebyl úspěšný tak by celé studio zkrachovalo. Naštěstí film úspěšný byl úspěšný. Animace je opět výborná. K animaci se toho moc říct nedá. To hlavní jsou postavy a příběh. Postavy jsou naprosto geniálně zpracované a napsané. No a příběh. Myslím si že příběh Popelky všichni známe. Ještě jeden plus musím zmínit a to jsou emoce. Emoce v tomto filmu naprosto výborně fungují, místy mi bylo Popelky opravdu líto, a emoce zde fungují lépe než třeba v Bambim. Film je naprosto dokonalý, nemá žádnou vadu a já mu dávám známku 100% (5 hvězd z 5).

The Adventures of Ichabod and Mr. Toad (1949)

Konečně je to tady. Konečně skončí tato éra válečných a poválečných filmů. Tento snímek už je trochu lepší ale žádné veledílo. Animace je opět skvělá ale to nemusím říkat. Jednotlivé příběhy jsou velice zajímavé, mají celkem dobrý děj ale opět jsou ve filmu naprosto zbytečné části. Dál nevím co k tomu říct. 65% (3 hvězdy z 5).

Fun and Fancy Free (1947)

Konečně po dlouhé době dobrý film. Tenhle film byl opravdu hodně dobrej. Animace naprosto skvělá. Příběhy byli dechberoucí. Konečně se vrátil zpádky ten starej dobrej Walt Disney a já tomuto filmu dávám známku 80%(4 hvězdy z 5).

Ve službách Jejího Veličenstva (1969)

Průměrná akce, Nudný příběh, Film je zbytečně natahovaný a George Lazenby je špatný a naprosto nesympatický James Bond. Za mě 45% (2 hvězdy z 5).

Saludos Amigos (1942)

Tak a nyní přicházíme do temných časů Walta Disneyho, protože se USA dostalo do války a nebylo financování filmů a nebylo moc lidí co by se na ty filmy dívaly. A první film z těchto temných časů je Saludos Amigos. Tenhle film je v podstatě takový dokument o jižní Americe ve kterým se střídají hrané sekvence a animované. Animace klesla lechce dolů a není se čemu divit. Film je za mě takový nezajímavý a nudný. Uběhlo 10 minut a já si říkal jestli to má cenu koukat do konce. Kdyby film měl český dabing tak by to mohl být docela dobrý film na zeměpis. Za mě 47% ( 2 hvězdy z 5).

Bambi (1942)

Je tu den 5. a sním i Bambi. Animace je opět úžasná ale to netřeba říkat. Ovšem Bambi tak dobře nedopadl. Největší problém celého filmu je tempo které je strašně uspěchané, nic se moc neřeší a autoři film dělali strašně na rychlo. Například při lesním požáru jsem absolutně nic necítil protože ta scéna byla strašně krátká a vůbec nebyla emotivní. Film zachránily postavy které byli prostě skvělé a králíček Dupík je nejlepší postava celého filmu. Za mě 75% (4 hvězdy z 5).

Dumbo (1941)

Čtvrtý film je na světě a je to bombový. Takhle to vypadá když vše vyjde na výbornou. Tenhle film má všechno skvělé. Animace je opět úžasná. Děj je skvělý a hodně emotivní. Je v tomto filmu opravdu vidět jak se projevuje šikana a jak se chovat k někomu když je jiný. Jediné mínus je že film je moc krátký a některým věcem se nevěnujeme tolik. Dumbo je opravdu výborný a dávám mu 96% (5 hvězd z 5).