Hříšnice - Jamie (2020) (série)

Jamie je klasický průměrný a nudný suchar, kterého jeho kamarád ze studií dokonale změní na člověka, který hledá úprk z dokola točícího se nudného stereotypu. Smysl života je chodit do stejné monotónní práce? Platit účty? Nakupovat v supermarketu? Mít náhodný sex? Chodit s přáteli do restaurací a do kina? Jamie a jeho kamarád dávno zjistili, že to žádný smysl nikdy nedávalo a nemělo. Proto zkouší experimentovat se zlem a smrtí. Zkouší čeho je jejich inteligence a mysl schopná dělat a udělat. Chtějí se dostat blízko smrti a vědět, jaké to je, když jde skutečně do tuhého. To jim ukazuje skutečný smysl života. Bill Pullman a.k.a Harry Ambrose jako pokaždé v každé Hříšné duši zkouší navázat plný kontakt a zjistit, co jeho tzv. podezřelého trápí a u Jamieho je to zatím nejintenzivnější. Zkouší se dokonce ponořit do jeho světa. Dokonce se od něj nechá dobrovolně pohřbít zaživa. Aby zjistil jaké to je skutečně žít a ne jen přežívat. V závěru se ukáže pravý charackter a strach Jamieho, který by měl každý člověk z masa a kostí. Kdyby se ocitl v podobné situaci. Brilantní zpracování jako u předešlých " hříšných duší". Skvělý Bomer! Skutečné slzy Pullmana. Osm skvělých večerů na velké televizi a bez jakýchkoliv ruchů. Doporučuji.

Kráter (2023)

Pro děcka a náctiletý? Určitě hodně v pohodě a řekli by vám, že se jim to neskutečně líbilo. Pro lidi mezi 20ti a 60ti? Šíleně průměrná kravina. Ty prachy se mohly využít o mnoho lépe. Protože tři hvězdy dávám hl. za VFX zpracování.

Big Brother (2023) (pořad)

Vždycky nesnáším. Když se tam přihlásí někdo, kdo ty peníze vůbec nepotřebuje a má se ve svém životě nadstandardně. Kecy typu chtěl jsem si to zkusit nebo si něco dokázat. Seznámit se apod. neberu a nerespektuju. Evidentně tím zabíráš místo v pořadí někomu, kdo má fakt hluboko do kapsy a šel by tam skutečně hrát o peníze. Jinak cast spíš celkem nuda. Trans Zoey, BI Slovenku a moderátorskou lesbu asi hned tak nevyhodí. Protože se budou bát aby nebyly za homofoby. Takže dopředu celkem trapas. Ale udělat by to měli okamžitě. Protože právě tyhle orientace jsou nejzákeřnější a nejvychytralejší v mentalitě. Jdou klidně přes mrtvoly. Zatím spíš slabší průměr. Hejda nemá dostatečnej drive a charisma jako jeho žena. Ale zkusím i další díly. Uvidíme.

The River Wild (2023)

Pomineme-li hooodně vlažný až otravný začátek. Kteří někteří režiséři musí s nepochopitelných důvodů natáhnnout než se skutečně ve filmu začně něco dít. Tak The River Wild po dvaceti minutách začátku nabídne celkem slušnou survivor podívanou s dobrými hereckými výkony. Je v tom určité napětí. Občasná nelogičnost jako proč Joey po rozvázání se raději nepomohla bratrovi a starala se aby spíš rozvázala Karissu. Když mohla vzít v klidu odhozenou zbraň a zastřelit Trevora. Postřelený Gray do oblasti břicha má pořád sílu na rozdávání. Ale tam mohl hrát roli adrenalin. Kdyby jsme se bavili o skutečném přežití v takové situaci a ochraně své sestry. Závěr byl dobrý. Na sobotní podvečer ideální film.

Vocasy na tripu (2023)

Jsem sám? Anebo ty zvířata resp. psi byly udělaný mnohem autentičtěji než kámoši Rocketa? :D Bůr tam není. Proto občas to bylo, až patetický. Jinak konečně něco dobrýho ve světě filmu.

Blue Beetle (2023)

Zbytečně natažený v pár sekvencích. Pokud si film pustíte někdy pozdě večer, tak u něj dozajista usnete. VFX celkem standard v dnešní době. X. Maridueña a.k.a Cobra Kai Miguel překvapivě roli zvádal a nepřehrával jak se mu to dělo právě v Cobra Kai. Přehrávali a to někdy sakra dost právě jeho rodiče ve filmu. :D Až hrůza. Film určitě pobaví spíš náctiletý. Ale takhle na víkednový podvečer pobaví i dospělejší publikum. DC začíná být jako Marvel. Jestli je to dobře nebo špatně? Čert ví. :D

Interstellar (2014)

Sorry. Ale nechápu každého, kdo nedal pět hvězd. Scéna s Damonem jak ve zlomku vteřiny umírá se svou pochybnou arogancí a následné dokování s Matthewem byla scénou toho roku. Jediné, co tomu mohlo možná konkurovat byl Caesar z Úsvitu planety opic a jeho filnální skon, který jsem totálně probrečel jako malá holka. Celkový film byl svatým sci-fi grálem.

Duna (2021)

Usnul jsem během filmu až třikrát. Tři hvězdy za vizuál roku. Když už tam nějaký byl. Kromě neskutečně nudných a táhlých dialogů s min. original score. Pro mě celkem solidní ukolébavka.

Rychle a zběsile 10 (2023)

Chudák strejda Cena :( Jinak nechápu, že nejsou nabušený auta už dávno ve vesmíru jako žraloci. Cliffhanger se mi upřímně nelíbil. Až moc useknutý na můj vkus. Gal Gadot a The Rock úplně na konci je dobrá zpráva. To bude rozhodně zajímavý. Vidět zase na chvilku Paula bylo super. Momoa chvilkama přehrával :D Ale i tak to bylo hodně funny. Když nebudete řešit fyziku a realitu? Tak si film celkem užijete. Scény s létajícím synem a ta přehrada už jasně aspirovala na jiný žánr, než je ten akční :D

Kung Fu (2021) (seriál)

Včera kompletně dočuměno. 3/5 proto. Že je to jasná prvoplánovka, která nikoho neurazí ani extra nenadchne asi nikoho nepřekvapí. Lehčí woke agendy namísto řešení toho hlavního a to, je vidět tam pořád nabušený Kung-Fu. Toho tam bohužel bylo spíš pomálu a zrovna ne moc kvalitního, kolikrát. Ale mělo to děj a spád. Dialogy rychlý a svižný. Vlastně jsem se u toho nikdy nenudil. Režiséři a scénaristi moc dobře chápou seriálové pojetí a kašlou na nataženost a respektují 40 až 42 min. formát jednoho dílu jak jsme zvyklý z devadesátek. Herečky sexy i občas celkem slušně zahraný. Original score velmi dobrý. Znělka mě vždycky nabila energií. :D Seriál co si na nic nehraje a neřeší logičnost v určitých situacích. Když budete přemýšlet nad každou maličkostí? Tak to pro vás bude jasný odpad. Pokud budete relaxovat a neřešit? Tak si seriál vcelku užijete.