Shirley - vize reality (2013)

viděno na 48. IFFKV - pokud holdujete minimalismu a hledáte podstatu autora při tvorbě dnes již klasických výtvarných děl, budete spokojeni. my jsme tento film nejprve zavrhli a pak dorazili na projekci do špatného kina, kde akorát začala Shirley a s gustem v některých momentech s otevřenou pusou jsme oba zírali nad jednoduchou ale přesto hlubokou atmosféru jednotlivých obrazů... vychutnají spíše artově ladění jedinci a přemýšlivé duše.

Zatažený závěs (2013) odpad!

promiňte, ale asi jsme si špatně vybrali, protože tohle je třikrát NE NE NE..... nepřístupné pro normálního diváka. aspirace na nejhorší film, co jsem kdy ve Varech viděl

Moje žádná rodina (2012)

Po Die Vaterlosen další pecka z ostrajchu, která si bere tak trochu na paskal "svobodne komunity" v 70. a 80. letech . Ty zly veci, které v cloveku jsou, a které v podstate nevyhnutelne zenou podobne projekty do zkazy, jsou v tomto snimku pokradmo naznacovany pochopitelne autentičtěji a skutecne jen po kouskach. Nejzajimavejsi je ovšem forma autobiografie, která spolu s pomerne tvrdou, presto přátelskou, dokumentaristovo/synovo snahu o zpoved matky, která ma na svedomi osud pana režiséra. Myslim, ze prave autenticnost a opravdu hluboky pohled do toho, jak podobny projekt poznamenal generaci lidi, které vyprodukoval, je natolik strhujici, ze si ho uzije siroke publikum...

Ladíme! (2012)

občas dám nesmyslný hvězdy filmu, kterej je jinak strašně hloupoučkej.... tohle je ten případ,ale nemůžu si pomoct, finální preformance mi dostala do kolen...

Téměř chlap (2012)

vzhledem k tomu, ze je mi 31 akorat, nelze jinak nez za 4*

Zkouška (2011)

kviff film 22- kazda zeme byvaleho vychodniho bloku potrebuje svuj "antiSTB" snimek a madari ten svuj maji opravdu povedeny. presvedcive napinave drama, kde do posledni chvile nevite....zaverecna smrst zvratu je velice dobre ukocirovana a rozhodne to nepusobi zmatene, naopak dobre sedi do pribehu a kdo ma nakoukany spionazni thrillery, bude uz notne dopredu tusit, jak to dopadne. Reziser pred zacatkem rikal,ze film tocili s velkou pohodou a totalne vysmatym tymem v ramci jednoho velkeho nataceciho mejdanu. Tahle odlehcena atmosfera prostupuje i do jinak docela mraziveho deje a ono to fakt funguje. Napriklad Zivoty tech druhych, vas celou dobu drzi v napeti a ponurosti, Zkouska ne, ta vam nabidne i pomerne lidsky dej, skoro az rodinna atmosfera, pri nemz v urcitych chvilich budete s stbaky i tak nejak soucitit, nebo je chapat, a v zaveru klasicky prijde pecka, ktera vam vysvetli,ze jakekoli sympatie s kymkoli v tomhle zverskem konglomeratu jsou pro ostudu.

Kdesi v Palilule (2012)

kviff film 17- doporucim primarne pro milovniky divadla,ale ani podobny divadelni barbar jako ja se v tom neztratil, ac uznavam, ze pribeh i forma nejsou z nejlehcich. je to jako kdyz date do mixeru Marquezuv magicky realismus dale surealismus a divadlo.. samozrejme to chce trpelivost pri hledani dejove linky, ale pokud budete pozorni, objevite metafory na rezim, alkoholismus a snusku charakterovych vlastnosti velice pitoreskniho obyvatelstva obce, ve kterych najdete i nejakeho podobneho typa, jaky vam proplul zivotem. skvela hudba, prvotridni scenografie

Mizející vlny (2012)

kviff-19 film- pro mne zatim nejvetsi pecka z letosnich varu. Pribeh brnka na podobne kontroverzni pocity jako Almodovar,herecke vykony excelentni a to i v hambatych scenach. celym snimkem prostupuje ocekavani, co se stane dal a ja tleskam, jak moc se to pani reziserce podarilo ukocirovat.. 90%

Bella Vista (2012)

zacatek mozna naladi na atmosferu okresniho preboru, dale je to spis jen dokumentosberna casova kolaz nejruznejsich dalsich temat a nastinenych osudu.. neurazi/nenadchne