Tvoje krása nemá cenu... (2012)

KVIFF- krásně natočeno a i přes celkem odhadnutelný příběh a průběh snímku jsme ani nedutali. Malej hraje vočima jak mladej Shia. Problematika menšin mne zajímá opravdu hodně a ikdyž koukatelné filmy nezabíhají do extremní hloubky, je možné z podobných snímků jako tento poskládat docela objektivní mozaiku těžkého života turka v rajchu. Byl bych rád, kdyby tento film pohladil víc lidí, protože nejde jen o pohlazení, ale i o předání většího povědomí o problémech, které náš "civilizovaný svět" papírově řeší, ale jinak nás v podstatě celá imigrantská politika posílá do pekel, ať pro jedny svou ohraničenou benevolencí na jedné straně, tak pro druhé svou neschopností naslouchat konkrétním příběhům

Houbaření (2012)

cool cool cool..... Estonsko je podobná země s podobnými problémy. možná mají i odvážné režiséry, nebo už korupční atmosféra Toomas Hussara naštvala dřív, než všechny ostatní rejžáky z východního bloku. Hodně takovej comedy/thriller/horror/mystery crossover jsem nečekal, ale nakonec jsme dostali excelentní podívanou, herecké výkony přesně vykreslují postavy a je to celkově krásně odlehčeno, to snad aby se nějaký konkrétní estonský politruk necítil očerněn? čekám ,kdy něco podobného ve větším formátu vznikne v čechách a bude to humorem popichovat hodně vysoko.. však námětů je poslední dobou dost.

Země bez zákona (2012)

KVIFF - neskutečný nářez a drsnogangsterka, jak se patří. Až se Tomu Hardymu udělaj vrásky, bude to nejdrsnější chlap pro "Brusovi". Filmu nemám moc co vytknout, nejvíc mne vytočila jedna nevyjasněná záhada přežití, na kterou přišla odpověď až na závěr, a tak jsem odcházel z kina potěšen skvělým filmovým zážitkem a nadopovanej chlapskou ješitností. Příběh poctivě vykresluje všechny postavy do odpovídající míry, kamera klasicky emericky pěkná, efekty taky, dialogy takový, že kino tleskalo několikrát po sobě... mohu jen doporučit.

Mars a Avril (2012)

tak to se povedlo... ale podobně to zhodnotí jen ten, kdo se připraví na rozjímavou polofylosofickou debatu s úžasným vizuálem, skvělou hudbou a vcelku složitě koncipovanou myšlenkou. Na debut nesmírně propracované, až by člověk řekl, že rejža v mládí notně povzbuzoval fantasii vším možným ;o), protože myšlenek, skvělých nápadů, ale stejně tak i nedokončených myšlenek a nepochopitelných nápadů, je ve filmu hodně. Těším se, až si to pustím v klidu doma a znovu si proberu jednotlivé nitky příběhu. Pokud se někdo na film vypraví jen proto, že je to sci-fi, bude zklamán.

Něvěrci (2012)

kviff 5.film- prijemne prekvapeni od ucitele debutanta. na to, ze film vznikl "zapakatel" je treba kamera neuveritelne precizni(prirodni svetlo bez techniky), stejne tak herecke vykony obou stran konfliktu(herecky doufam jeste nekde uvim). pribeh i samotny scenar jsou mozna misty lehkou improvizaci, presto tleskam

Pětkrát (2006)

kviff-5.film- dal jsem tureckemu filmu zde na festivalu jeste jednu sanci a mam na pul dekady zas vystarano. pro rozjimave duse doporucim, jinak spis ne, protoze filmovy jazyk je trochu hure kousnutelny pro cloveka, ktery vyhledava spis dejove filmy. I zde se drobna dejova linka vsak tahne. Nemohu si pomoci, ale pokud nejlepsi turecky film obsahuje tolik remeslnych chyb, nevykoupi to v mojich ocich ani barevnost tamniho venkova a natoz nastinene dusevni pochody jeho obyvatel

Drive (2011)

no pani... nechaval jsem si to polezet dlouho, nez jsme se odhodlal a musim rict, ze atmosferou, filmarskymi finesami, nebezpecne suverennim scenarem a luxusnim soundtrackem mne to dostalo semlelo a vyplivlo ve stavu filmove pokory, protoze tohle bude novodoby filmkult... nadseni nezmizi, po smrsti bezvyznamnych filmu (jinak Ackove kategorie) je tenhle jednoduchy pribeh, s 2 grimasami hlavniho hrdiny proste atmosfericka pecka roku...

Sunflower Hour (2011)

Vzhledem k tomu,ze tenhle cernej humor bez skrupuli miluju,tleskal jsem pri svetove premiere na IFFKV panu debutujicimu reziserovi vestoje... humor jak z jointa potazenej,navazejici se do nabozenstvi, homosexuality, jinakosti a pak jeste par dalsich tematek.. + skvelej casting a fajn dokumentarni forma snimku z toho pro mne delaji nej comedy letosnich Varu

Život v jednom dni (2011)

kazdy, kdo zde dal prumerne nebo spatne hodnoceni je proste blahovy, nejde hodnotit ani jako klasicky dokument...... videno na IFFKV ...... nekdy clovecenstvi miluju.....

Modrý pták (2011) odpad!

Ztrata casu.... vse uz rekla StarsFan... Kdybych mel dost drzosti,mohl jsem se rezisera zeptat po premiere na IFFKV,jaky to melo rozpocet?protoze hadam,ze misto tohohle shitu mohli nasytit dve africke vesnice na pul roku