Ro(c)k podvraťáků (2006)

No tak úplná prohra to není, ale nějak zvlášť zajímavý film taky ne.Václav Postránecký a Pavel Rímský jsou dobří herci, ale ani jeden nebyl správně vybrán do své role. První prostě nevypadá jako grand mafioso, i když se snaží seč může a práci samotnou odvádí skvělou. Druhému těžko věřit, že je profi zabiják. Ti ve skutečnosti asi vypadají jinak, bývají spíš mladší, do třicítky, s postavou kulturisty.Aspoň tak si to člověk představuje. Kokotek-Mádl nehrají, jen prostě existují. To je nejlépe zaplacený kompars všech dob. Ale místy se člověk pobaví, tak dávám dvě hvězdičky.

Na plovárně (1998) (pořad)

Velmi příjemný a milý pořad s pozoruhodnými lidmi a skvělým moderátorem.Jeho jedinou slabinou je, že je příliš krátký.

Krásný ztráty (2000) (pořad)

Vkusný a příjemný televizní pořad, jakých je málo a bohužel jich ubývá.

Pražská 5 (1988)

Dříve jsem byl z tohoto filmu docela nadšený, ale je docela nevyrovnaný.Skvělé povídky(geniální Na brigádě) se střídají se slabšími. Navíc těch pět divadel nejenže nemá jednotnou poetiku, oni mají společnou jen jakousi neoficálnost, to že nebyla tehdejším režimem protežována.

Přítelkyně z domu smutku (1992) (seriál)

Naprosto skvělý seriál.Moc jsem se na něj netěšil, adaptací děl známých disidentů bylo v 1. polovině 90.let jako much na moskevské tržnici za Gorbačova, a málokterá dopadla slušně. Ale tohle byl skvělý seriál. Nejlepší dílo v kariéře Hynka Bočana. Největší hvězdou seriálu je ale pro mne Helena Růžičková.Málokde měla takovou příležitost dokázat, jak skvělá byla herečka. Tady ji dostala a využila do mrtě. Jeden z nejlepších ženských hereckých výkonů v dějinách české televize.

Atentát (1964)

Mimořádně zdařilá rekonstrukce atentátu na Heydricha.

VyVolení (2005) (pořad) odpad!

Tak taky druh televizní zábavy, dívat se na úchylné lidi a nešťasné zoufalce, co si pár týdnů myslí, že jsou superhvězdy. Napadlo mě, že jeden z důvodů dočasné popularity této pseudošou je skutečnost, že člověk se občas rád podívá na ještě větší chudáky než je sám.Mohlo by se to jmenovat antigen. Galerie antielity národa. Panoptikum lidských trosek, zoufalců, kteří udělají cokoliv, ještě daleko víc než ta nešťastná stará paní v Rekviem za sen, aby se dostali do televize. Jsem si jistý, že mnozí z těch ubožáků dnes trpce litují, že se tak lacino zaprodali.Kdyby místo toho vydělávali prachy šlapáním, vydělali by víc a méně důstojné už by to ani nemohlo být. To nejde. Nejen kdysi slavný záporák Petr Zvěřina který získal hanlivý "šlechtický" přídomek "z Václaváku"(von Wenzelplatz),ale i ty další nešťastníci, co prošli tímhle pořadem dneska chodí kanály, jestli mají aspoň zbytky rozumu. Mimochodem, nechci odsuzovat jen ty ubožáky. Hnusná je práce těch, kdo zneužili jejich naivity.To, že je někdo blbec nebo psychopat, neznamená, že nemusíme respektovat jeho lidskou důstojnost.

Chcete být milionářem? (2000) (pořad)

To vysoké hodnocení patří pouze dílům s Vladimírem Čechem.Martin Preiss neměl ani zdaleka takové charisma a Ondřej Hejma byl příliš excentrický, už při výběru kostýmiu, což mi k tomu pořadu nesedělo.Ale Hejma tam byl krátce, takže se mohl rozjet a my jsme si mohli zvyknout. Příliš časté změny moderátorů neprospívají žádnému pořadu, zvlášť když funguje tak skvěle jako třeba Vl. Čech.