Perličky na dně (1965)

Půvabný snímek dokumentující, jak odlišně 5 různých režisérů přistoupilo k Hrabalovi. Smrt pana Baltazara působí příjemně, není to tragická povídka, smrt motocyklového závodníka jako by se do filmu dostala jen tak mimochodem, jako zprávy o tragických událostech, které se na nás denně derou z televize a novin, aniž bychom ztráceli náladu. Příběh, který se odehrává v Libeňské hospodě, je trochu zmatený, pokud jde o děj. Ale člověka mrazí, když je zde řeč o smrti, o sebevraždě- a představitel hlavní role, který o těch věcech mluví, Vladimír Boudník jen o 3 roky později sám sebevraždou skončil. Příběh o lásce naivního instalatéra k mladé cikánce je zase zajímavým pohledem na odlišnost většinového a romského přístupu ke světu.

Šašek a královna (1987)

Ve své době oblíbený film, na který se chodilo nejen kvůli tehdy ještě vzácnému Polívkovi, ale hlavně proto, že tam byly protirežimní hlášky (nebo aspoň hlášky za protirežimní považované). Po roce 1989 ovšem snímek ztratil svůj půvab. Dneska už je to jenom nuda.

Dědictví aneb Kurvahošigutntág (1992)

Výborný Polívka, Donutil, Króner, v závěrečné scéně Pecha. Skvělá je scéna s Gottem. Ale jinak mě film trochu zklamal. Pobavil jsem se míň než jsem čekal.

Pacho, hybský zbojník (1975)

Z dnešního pohledu je to zdlouhavé, ale jako dítěti mi ten film učaroval.

Všichni dobří rodáci (1968)

Nádherný film, překrásné záběry, famózní herecké výkony.Co dodat? Jeden z vrcholů české kinematografie.

Návrat ztraceného ráje (1999) odpad!

To nechápu, jak tak skvělý režisér jako je Vojtěch Jasný mohl na konci svého tvůrčího života natočit takovou sračku. Nuda, stupidní idealizace života v Čechách, bezradný Pucholt v hlavní roli, který si takovýto návrat taky mohl odpustit. Hrozná blbina.

Ulice (2005) (seriál)

Tahle ulice není rovná, má tvar kruhu, všechno je pořád kolem dokola.Ale spousta lidí se na to kouká. Asi tam hledají, co v životě nemají-že by nudu?

Tele Tele (2000) (pořad)

Tak na jeden dvacetiminutový pořad to jde, ale když je z toho nekonečný seriál, v němž jsou všechny vtipy na stejném principu a nic nového se nepřidá, tak je to nuda.