Absolvent (1967)

Ve své době slavný a hodně provokativní film, který se trefil do éry tzv. sexuální revolouce, do éry hippies. Dnes už přece jen trochu zestárl.

Malý velký muž (1970)

No tak asi jsem udělal chybu, že jsem napřed přečetl knížku a pak jsem teprve viděl film. No nebylo to špatné, ale nadšený jsem z toho taky nebyl. Chvílemi jsem se navzdory skvělému Dustinu Hoffmannovi nudil.

Rain Man (1988)

Skvělý herecký výkon Dustina Hoffmana, v jehož stínu zůstala vycházející hvězda Tom Cruise. Přesto mě film nenadchl tak jako jiné diváky. Mám z něho trošku pocit chladu a vykalkulovanosti, ale je to jen můj pocit.

Muž se zlatými brýlemi (1987)

Dojemný příběh stárnoucího lékaře, který se proti své vůli dostal do konfliktu se svým okolím a stal se společenským vyvržencem.Vynikající zobrazení fašismu, který zde není líčen jako zlo, kterého se dostalo italskému národu odněkud shůry, ale jako zlo, které je mezi lidmi. Zlo společenské vyvěrá z temných stránek lidských srdcí, z odporu k odlišnosti. Tendence k uniformitě a trest za nekonvenční projevy není důsledkem totalitního režimu, ale jednou z jeho příčin, jedním z pramenů, kterým se sytí totalitní režim při své snaze o udržení se u moci a o ovládnutí mas lidí. Překrásná je hudba. Naprosto neskutečně nádherná. Báječný je herecký výkon Philippa Noireta.

Jak jsem vyhrál válku (1967)

Protiválečná komedie, která však není vtipná spíš zmatená, zklamání

Derren Brown: Ruská ruleta (2003) (pořad)

Skvělý pořad s dramatickou atmosférou, plnou napětí, které člověka nepustí do poslední chvíle, přestože ví, jak to dopadne.Kouzelník samozřejmě uhádne, kde je náboj a slavně zvítězí. Přesto je to skvělé.

Kameňák (2003)

Nápad sestavit film jen z anekdot není sám o sobě špatný.Je to takový zajímavý experiment. Ale ono je to hlavně špatně zahrané. Herci, i ti, o kterých si myslím, že jsou dobří, nehrají, jen odříkávají ty vtipy. Divák,který přijde do kina jednou za třičtvrtě roku, je možná spokojen.

Smrt pedofila (2003) (TV film)

Jeden z mála televizních filmů posledních deseti let, které pokládám za opravdu kvalitní.

Rumburak (1984)

Docel mě to zklamalo.Takový neústrojný pokus navázat na úspěch Arabely.

Arabela (1980) (seriál)

Klasický a neobyčejně půvabný pohádkový seriál. Z Lábuse udělal hvězdu, i když on by se hvězdou časem stal tak jako tak.