Hotel Hvězdář (2018) (pořad)

Neckář je pro mě ta největší mužská instance z pole hudebních hvězd, spolu s Gottem, co máme. Jako poděkování legendě ještě v jeho životě, se mě to líbilo.

Doktor Martin: Záhada v Beskydech (2018)

Dobrý by to bylo na víc kriminálek s Martinem. Donutil je můj velmi oblíbený herec, takže jsem se na to musel podívat. Nejlepší bylo jak ta policistka co na závěr skončí v poutech, dává doporučení k přijetí do sboru tomu slovenskému kolegovi. 😂

MOST! (2019) (seriál)

Víceméně vtipně do sebe zakomponované konflikty všech zúčastněných dohromady, aby to drželo nějaký tvar od začátku až do konce. A ponaučení? Normální vývoj vyčleněných oblastí, kde se pro někoho už jen čistí detaily, pro někoho to teprve začíná a někde to nezačne nikdy. A nebo, kdoví jak? ......souhlasím s tím, ale nejsem politik, tak se za to stavět nemohu.......jinak občas dobrý vtipy, zahraný půvabně, ale fenomén bych z toho moc nedělal. Na jedno, dvakrát podívání. Za pár let bude kdoví co. Hoffman a Stárková jsou odteď megahvězdy.

Miss Hanoi (2018)

Slabší odvar "Ve stínu", akorát sociální prostředí je změněný. Ale docela se to dalo. O třídu výš než průměrná policejní detektivka z komerční televize.

Bohemian Rhapsody (2018)

od Queen moje uši zbožňujou hlavně Innuendo, I am going slightly mad a třeba ještě Barcelonu. Ostatní u mě zlidovělo na tu nejlepší rockovou klasiku. Rock mám rád, uznávám ho jako hudbu své doby, posun hudby někam dál dopředu, ale nevyrostl jsem na něm. já začal trajdat na 90tky. Avšak pamatuji si přenos v nově vzniklém československu, kterej se vysílal živě v tv - tribute funeral Freddie Mercury a uchvátilo mě to a zakotvil navždy v mým povědomí jako světová osobnost.....film je jeden rychle stravitelnej trikovej koncert, s pár nevýznamnými sondy do vývoje postav či kapely, herecky zvládnutý tak napůl. I kytara Briana Maya. Ale hlavně mě utkvěla v hlavě hned od prvního záběru myšlenka, že by Malek mohl hrát příště klidně i Jacksona. Ten ksicht mi na něj fakt totálně seděl...a s tím jsem měl celou dobu pak problém. Furt mě to šťouchalo do očí, že pravej Mercury neměl až takovej hranatej "ksicht", do té doby, než si nechal ve filmu narůst knírek. Ani oči mě neseděli, při pohledu na herce jsem viděl furt takovou trasořinku, ale Mercury byl víc dobře nažranej chlap, kliďas, rocker a neměl ten předkus fakt tak superkoňskej. Ale to je jenom můj názor. A neříkám, že určitě správnej. Nikdo jinej by to stejně asi líp zahrát a hlavně zazpívat nezvládl. A tak klobouk dolů.....úžasná role....Live aid! musel bejt nářez.

Pirko (2016)

chtěl jsem skočit do děje a zachránit ji...ale naštěstí se "zachránila" sama.... ten plakát vyměnit, dát tam jí s tím borcem, co jí pokšeftoval.

Přání smrti (2018)

I kdyby v tom hrál třeba Ota Jirák, tak upřímný republikánský pohled nad každodenním ozbrojeným životem za velkou louží

Třicet případů majora Zemana (1974) (seriál)

Když pominu úvodního vypravěče, tak pro mě jeden z nejlepších seriálů s řadou nezapomenutelných vedlejších rolí všech tehdejších hereckých es.. Všech 30 dílů bych rozdělil na část první, o 14 dílech. Snad kromě 13.dílu Romance o nenápadné paní, díl který působí pouze doplňkově a je spíše oddechový (poté např. Štastné a Veselé). Zde můžeme sledovat Honzu, jak zjistí vraha svého otce a od Kaliny dostává přihlášku ke sboru. V Kateřinské hoře v pohraničí hned vykope masový hrob místních šílenců, zabrání kšeftům s inzulinem, infiltruje skupinu převaděčů alá Banderovci, a ani neví jak, se zbraní v ruce se ocitá na straně dělníků z Čadkovy továrny, aby tak vyhrál revoluci a pokračoval dál oproti svému nadřízenému Bláhovi, jenž v poslední sekundě uniká na západ. Honza pak ještě vyřeší kšefty vrahů na čáře a už je na Bartolomějské a se Stejskalem se pouští do svých prvních pražských případů. Pozná svoji první ženu Lídu, porodí mu beze strachu dcerku Lidušku a Hradcovi proklouzne mezi prsty Bláha, připlujíc zpět do vlasti z Hamburgu. Stane se svědkem odvety na novém předsedovy obce Plánice a delší dobu za Hradce řeší zpackanou aféru zase kolem agenta Bláhy až do oného 14. dílu, zakončeného winetuovskou figurou Lídy, zachraňujíc Honzu před Bláhovým výstřelem. Honza ho sice zabije, ale Lída umírá. Další část bych tedy rozdělil od 15 dílů až do 23 dílu. Honza se zotaví po smrti Lídy, ale zestárl a řeší všechny případy už jako nelítostný zkušený detektiv. Bohužel doplněný dvěma epizodama ze špionážního prostředí v hlavní roli s Hradcem. Zpátky k Honzovi. Ten vyřeší mord u řeky, navštíví hradní paní, málem přijde o život, zavalen ve štole v Kladně a dá se dohromady s Blankou, vdovou po zavražděném předsedovi z Plánice a po zcela západoněmecké šlamastice s Hacklem a Hradcem, kde Honza poprvé téměř celý díl nevystupuje, se pozléze podruhé oženil a zločinci jenom co Honzu spatří, sami odsebe se jdou ke všemu přiznat. Západoněmecká šlamastika se prodlouží ještě o jeden díl, Hackl umírá a Hradec zas přenechává místo Honzovi. Ten, aby nezáviděl Hradcovi, tak taky vycestuje, ale do Salzburgu a prodlouží si to až do Tater na natáčení. Poté jen už prožije krásné a veselé a možná, i díky pubertě své dcery začne být přehnaně nervní. Od 24.dílu do poslední růže, už se Honza ocitá v politické taškařici, přebere si minulost a mimoděk jako perličku na dortě přibývajících let vyřeší Brůnovu studnu a vrací se zpět po vyhazovu k bezpečnosti. Stačí si už ale jen odskočit na koncert a končí tam kde začal. Kdyby nebylo špionážních dílů a politické taškařice s Honzou ke konci, nemělo by to chybu. :)

Nekonečný příběh (1984)

Nic v mém srdci nenahradí Die unendliche Geschiste! Viděno za totáče, rovnou po hraní si na písku s bábovičkama. Byla to tehdejší filmová premiéra na obrazovkách československé televize. Od rána se o ničem jiném nemluvilo, dokonce to bylo avizováno i v rádiu Musel jsem být celej den hodnej, abych se "mohl dívat". Účes Bastiena jsem pak nosil ještě několik let.

Jan Palach (2018)

Řekl bych, že na české poměry docela dynamický příběh člověka, u něhož pokud bych neznal jeho jméno, nepoznal bych, co za čin chce provést až do jeho vykonání..Vycházím pouze z faktů, které jsou ve filmu použity a napadlo mne, že pokud by se Jenda nedozvěděl ve Francii o polském sebevrahovi Ryszardu Siwiecim, třeba by se on nikdy neupálil..nepřišel jsem na nic světoborného, ale nic mu podle mě nechybělo (pokud pominu politiku). Frustraci z politické situace nesl se všemi v zemi stejnou. Jenom tíha na něj dopadala samozřejmě víc díky mladému věku studentského myšlení.. "Jeho" bych prostě v "dnešní, nebo budoucí době" na podobný čin rozhodně netipoval, pokud by ho "chtěl někdo napodobit", a taky chtěl vyburcovat společnost stejným způsobem, který zvolil Jan Palach..Hořící keř jsem neviděl, nemohu tedy srovnávat, ale mě se tohle zpracování líbilo.