Grandhotel Budapešť (2014)

Po Moonrise Kingdom a výborných diváckych ohlasoch tak ako aj kritiky som očakával veľa. Asi až veľmi veľa. Opäť množstvo zaujímavých postáv až sa mi úplne stratila dejová linka, pointa, no proste všetko. Opäť ale výborná hudba. Na najbližšieho Andersona už do kina nepôjdem ale mám chuť si pozrieť jeho staršie veci.

Až vyjde měsíc (2012)

Moj prvý Anderson a hneď trefa do čierneho. Veľmi mi to sadlo. Naozaj príjemný film s množstvom fajn postáv a hudbou. Presne takto som si predstavoval pioniersky tábor na ktorom som nikdy nebol :)

Sousedi (2014)

Sklamanie. Veľké sklamanie. Pár scén sa podarilo ale inak som sa väčšinu filmu nudil. Keď teraz pozerám na stopáž tak mám pocit, že som v kine sedel aspoň o pol hodinu dlhšie. Z toho námeru a hereckého obsadenia sa dalo vytrieskať omnoho viac. Škoda. 50%

Wolverine (2013)

Co ma clovek z filmu ked po predstaveni vsetkych postav vie uplne presne do bodky co sa bude nasledujuce hodiny na platne odohravat ? Z dejovej stranky je to slabe, stale lepsie ako prva solovka. Skoda, wolverine si zasluzi lepsi pribeh. Celkovo si oba timy ktore sa podielali na prvom a druhom wolverinovi mozu podat ruky. Kazdy ma svoje plusy a minusy. Jackman je nastastie neskutocny sympatak a taha cely film, co sa uz neda povedat o ostatnych postavach. Celkom nuda. Potesi vsak prostredie do ktoreho je film zasadeny. Cim exotickejsie, tym lepsie. Kedze som predoslemu wolverinovi dal 3* tak tu davam rovnako.

Stud (2011)

Tak pre mna bez debaty za 5*. Pri takychto filmoch sledujem hlavne jednu vec a to ci sa podari tvorcom vo mne akymkolvek sposobom vyvolat zaujem o postavy, rozumiet ich konaniu, prezivat ich pocity a rozmyslat nad tym co ak by som to bol ja. Tu sa to podarilo vdaka vybornemu mixu skvelych hereckych vykonov na cele s Fassbenderom, kvalitnej rezii a skvelej hudbe i ked velmi velmi inspirovanej inymi skladatelmi. Ale co tam potom ked to tak skvele do seba zapada. Steve McQueen je obrovsky talent. Tesim sa na dalsi film.

Avengers (2012)

Neviem budem si to musiet pozriet este raz lebo taku patlanicu som uz dlho nevidel.

Nedotknutelní (2011)

Bavil som sa rovnako ako pri stovkach inych filmov. Par scen vybornych, par nudnych. Priemer.

Nespoutaný Django (2012)

Po tých nadšených reakciách som čakal väčší záhul ale film ma napriek tomu výborne pobavil a dá sa povedať, že splnil očakávania. Tarantino je aj naďalej Tarantinom a to je dobre. Neviem si momentálne spomenúť na režiséra, ktorého film spoznám len z úvodných titulkov alebo zo samotného soundtracku. Vždy som obdivoval jeho vkus na hercov, ktorých si vyberá do filmu. Opäť sa trafil takmer na 100%. Menil by som snáď len Foxxa, nemal som z neho pocit, že on je ten Django. Naopak Waltz si strihol ďalšiu nezabudnuteľnú úlohu, Dicapriovi prajem oscara čo najskôr, Samuel L. Jackson taktiež super a veľmi potešil aj Don Johnson v miniroličke Big Daddyho. Predchádzajúci bastardi sa mi páčili o niečo viac a preto dávam "len" za 4*. P.S.: Pri scéne KKK som sa váľal smiechom :)

Zelená zóna (2010)

Konečne film, ktorý nesmrdí americkou vojnovou propagandou tak ako som si pri podobných filmoch zvykol.

Kdysi byli bojovníky (1994)

Ťažký depresívny film. Requiem for a dream je oproti tomuto rozprávka pre malé deti. Vôbec sa mi to nepozeralo dobre. Silný najmä po režisérskej a hereckej stránke. Atmosféra ani nemohla byť reálnejšia a záver mi tiež sadol pretože žiadny zjavný happy end sa našťastie nekonal.