Roztržitý (1970)

Po shlédnutí filmu jsem si chtěl řict: "To je ale kravina." Ale v komice Pierra Richarda je cosi sympatického, roztomile ztřeštěného, co mi pod 3 hvězdičky jít nedovolí.

Dobrou noc a hodně štěstí (2005)

Nenapíšu nic nového. Výborně zpracované nadčasové téma o boji za lidská práva, autentická atmosféra 50. let. Jak píše Lima, obecnější popis událostí kolem senátora McCarthyho by filmu možná prospěl.

Před soumrakem (2004)

Někomu to možná přijde příliš komorní a nudné. Ale pro mě je v dialogu Celine a Jessieho, který je vlastně náplní celého filmu, více napětí než ve všech dílech Vetřelce dohromady.

Ošklivka Betty (2000) (seriál)

Taky mám pocit, že tato telenovela není zralá na odpad. Jako by si tvůrci z tohoto žánru dělali legraci a například herci přehrávali schválně. A proto jedna hvězdička za špetku vtipnosti a snahu o parodii.

1492: Dobytí ráje (1992)

500 let před natočním filmu byla objevena Amerika. Ridley Scott natočil film o muži, jenž chtěl v té době vybudovat nový, lepší svět. Historická realita o tomto muži je pravděpodobně trochu jiná, ale přesto myslím, že poselství filmu, ač idealistické, je inspirující. Pokud tím Novým světem jsou USA, myslím, že by se filmovému Columbovi líbili. A to si já beru z filmu, jedno malebné poselství o tom , že se to snad v té (alespoň severní) Americe povedlo.