Experti (2006)

Párkrát jsem se u toho usmál a hodnotil jsem jak jsem hodnotil, tak doufám že nejsem ještě v pubertě -:). Ve stejnou dobu jsem viděl např. Kameňák a Experti sice neměli ani hlavu ani patu, ale narozdíl od Kameňáku to byl víceméně skutečný film, byl tam náznak jakéhosi děje, herci tam občas měli co hrát a vydržel jsem to i díky skvělé hudbě až do konce.

Au! (2007) (TV film)

Určitě důležitý dokument, který ženám pomůže uvědomit si, že v tom nejsou sami. Působil na mě ale trochu depresivně a bezvýchodně, což by možná neměl.

Simone (2002)

Myšlenka dobrá, zpracování horší. Film je plný nelogičností, což by u komedie možná tak nevadilo, kdyby se u ní člověk hodně nasmál. Bohužel se to rozjelo až zhruba v poslední půlhodině, kdy jsem se celkem bavil. Napadá mě například srovnání s filmem "Vrtěti psem", který, ač přeháněl, mi přišel o něco zábavnější a zkrátka zručněji natočený.

Napoleon (2003) odpad!

Nečekal jsem nic, ale dostal jsem ještě méně. S historickou realitou má tento film samozřejmě pramálo společného, možná ještě zpočátku. I kdyby nám nevadilo, že pro pobavení diváka můžemě historii různě překrucovat a doplňovat, tak to celé postrádá logiku. Jak jednání guvernéra Lowa, tak Napoleona a i jiných postav je absolutně zmatené, nevěrohodné, činy jednotlivých postav si navzájem odporují (jako by se tam pohybovali schizofrenici, kteří chtějí pokaždé něco jiného), některé dialogy jsou jak z podprůměrné telenovely. A vyústění zápletky je tak nesmyslné, že jsem původně zvažoval obrátit se na scénaristu s žádostí o navrácení poplatku za vypůjčení DVD. Reklama na kosmodisk či epizoda seriálu Walker Texas ranger je pro mě tisíckrát uvěřitelnější. Možná to každému nepřijde tak strašné, ale člověk, který se opravdu zajímá o historii dané doby, to nemůže brát vážně. Abych jenom nekritizoval, herecké výkony pánů Granta a Torretona byly v rámci možností dobré, ale tento film v mých očích zachránit nemohly.

Odpočívej v pokoji (2001) (seriál)

Právě jsem se dodíval na podle mě jeden z nejlepších seriálů všech dob. Vždy jsem nebyl bezvýhradně nadšen, ale hodnotím všechny série najednou. Závěr seriálu mě zcela emocionálně odrovnal a něco podobného se mi předtím stalo několikrát. Jak napsal Janek: "není to seriál, ale život".

40 let panic (2005)

V podstatě jsem se bavil. Někdy trapné, někdy skutečně vtipné. Škoda,že film netrval max. tak 90 minut.

Bílá nemoc (1937)

Film je zpracováním skvělé, nadčasové divadelní hry K. Čapka o způsobech boje proti diktatuře. Na mě ale téměř doslovné zpracování této hry působí trochu nedomyšleným dojmem. (mohl bych vysvětlit, ale nechci spoilerovat) Jedinečný výkon Hugo Haase.

Sůl nad zlato (1982)

Lehce nadprůměrná pohádka s trochu temnější atmosférou. Mimochodem všiml si někdo, kterému českému sci-fi seriálu se "tak trochu" podobá ten na pohádku bizarně syntetický hudební doprovod?

Veselé Velikonoce (1984)

Myslím, že tento film se svým způsobem nedá brát vážně. Podle mě úplně vážně ho nebral režisér ani herci a samozřejmě i já si tuto ztřeštěnou komedii plnou slovního i situačního humoru skvěle užívám. Všechno je tak, jak má být, včetně toho některými kritizovaného konce.

Království nebeské (2005)

Typický Ridley Scott, s kvalitními akčními a válečnými scénami, a důležitým i když možná idealistickým poselstvím. Škoda pro mě nelogického scénáře, který byl tak trochu ve stylu pohádky "Jak šel Honza do světa".