Tlumočnice (2005)

Myslím, že poctivé rozloučení Sydneyho Pollacka. Asi nejsem tak chytrý jako někteří zdejší komentátoři, protože děj tohoto politického thrilleru mi nepřišel až zas tak předvídavý a nudný. Fakt je, že např. na druhé shlédnutí bych asi už nějaké ty chyby hledal...a zdá se že i našel. I tak dobrá práce, sbohem Sidney.

Monty Python a Svatý Grál (1975)

Spíše než film hodnotím těch několik podařených scének, které jsou natolik kultovní a ujeté, že celek jinak hodnotit nemůžu.

Galapágy (2006) (seriál)

Při sledování tohoto dokumentu si člověk uvědomí jak nekonečně nádherná, dokonalá a velkolepá byla přiroda, dokud do ní nevstoupil jeden téměř cizí element - člověk. Naštěstí ačkoli lidé dělají co mohou, nestačili ještě zničit všechno :). Tyto dokumenty moc nemusím, ale Galapágy jsou fajn.

Sartre, věk vášní (2006) (TV film)

(po 1. dílu) Pro mě ne zcela nezajímavá sonda do Sartrova života, která však byla podána poněkud rozdrobeně, bez pořádné dějové linie, která by film někam vedla.

Sluha Jeho Veličenstva (2007)

Poměrně slušná dobrodružná a akční podívaná, ale to je asi tak vše. Žádnou hloubku bych v tom nehledal.

3:10 Vlak do Yumy (2007)

Blbost, ale celkem krásná... A ten tolik diskutovaný závěr.. tolik jsem mu chtěl věřit, ale samozřejmě to nešlo, nemohl jsem se ubránit pocitu, že tvůrci najednou změnili žánr z westernu na komedii.

Žiješ jenom dvakrát (1967)

A máme zde další neuvěřitelné (tentonkrát až příliš) dobrodružství pana Bonda. No nevím, ač jsem obdivovatel bondovského světa plného nadsázky, zdá se mi že zde toho dobývání vesmíru soukromými organizacemi bylo na rok 1967 trochu moc, také jsem měl pocit, že film chvílemi trochu ztrácí tempo, respektive na plátně se pořád něco dělo, ale nepřekvapovalo. Pro mě bondovský průměr.

Sedm statečných (1960)

Tenhle western se mi nelíbí tolik, jako když mě bylo například 15. Ti hodní pistolníci střílejí zkrátka až příliš dobře, bandité až příliš špatně a scéna kdy se Chico dostane do tábora banditů, tam snad být vůbec nemusela. Ale tyto filmy se samozřejmě netočí proto, aby se rozpitvávaly, ale aby pobavily a nadchly. Zkrátka klasika na kterou si vždy rád a to klidně i po dvacáté-sedmé podívám.

Pánská jízda (2004)

Dle statistik se čeští muži podílejí na domácích pracích o mnoho méně nežli jejich švédští či někteří jiní západoevropští kolegové. A toto jsou důsledky. Ale vážně, zpět k filmu. Někdy si říkám: buď pozitivní. Ale tady to jde sakra těžko. V příběhu, kde si rodina složená ze tří mužů musí poradit s vedením domácnosti vám totiž tvůrci dají od začátku férově najevo, že v tomto filmu nepůjde o inteligentní zábavu, ale o humor dovedený do totální absurdity. Nicméně, když jsem recykloval svůj filmový odpad, zjistil jsem, že například pár celkem dobrých hlášek zabrání tomu, aby se v něm tento film neválel vedle perel typu Manuela. Určeno pro silně nenáročné jedince či momenty.