Temnota (2002)

Myslím, že dát tomuhle filmu míň než tři hvězdy je trochu křivda. Samozřejmě by se dalo vytknout řada věcí, např. herecké výkony nebyly moc oslnivé, pak matka (Lena Olin) byla ve filmu neuvěřitelně protivná ve vztahu ke svým dětem (chápu, že to tak bylo ve scénáři, ale stejně mě to rozčilovalo), atd. Ale vyprávění příběhu, kamera a celkově nálada filmu je přesně to, co od horroru očekávám - napětí, nejistota, záhada... Něco šlo předvídat, ale to je prostě už u tohohle žánru neduhem skoro každého snímku. Za mě pět hvězd proto, že mi na konci běhal mráz po zádech, což se nepovedlo ani hollywoodským peckám typu nedávno premiérovaného "V zajetí démonů."

V Bruggách (2008)

Já teda nevím, jestli jsme viděli ten samý film, ale vysoké hodnocení naprosto nechápu. Byl to zřejmě jen trapný pokus o originální kopii humoru Pulp Fiction. Collin Farrel si v tom asi libuje, protože Sedm psychopatů byl stejně debilní film. Přemýšlím, co lepšího by se za těch 107 minut dalo dělat. A asi by to bylo cokoliv.

Mama (2013)

Mamu považuju za nejlepší horror poslední doby. Filmařsky zvládnutý, atmosféra výborná, herecké výkony dobré, celkem originální a logická zápletka - odpovídá psychologické teorii attachmentu :-) Osobně se mi líbil víc než třeba The Conjuring anebo Sinister, které jsou zde hodnoceny lépe.

Diktátor (2012)

Nejlepší Cohen a dost možná i nejlepší komedie poslední doby. Viděl jsem to několikrát a pokaždé jsem se smál (víc). Professor Popeye dává 5 hvězd.

Stážisti (2013)

Pfff, dost zlý. Fakt jsem se moc nebavil. Není ani moc čemu - a to podotýkám, že to není tím, že bych nepochopil geeky. Kterýkoliv díl seriálu BBT je mnohonásobně zábavnější než celý tenhle film, byť by byl vydestilovaný z přestřelených dvou hodin na polovinu. Já chápu, že to je komedie, nečekal jsem Bergmana, ale opravdu je to hrozně povrchní, předvídatelné a taky nevtipné. Místy opravdu naivní - např. sportovní zápas: celou dobu prohrávají na plné čáře, pak hrdinové týmu promluví do duše a najednou se zápas zcela kouzelně obrátí skoro k výhře. Dlouho jsem nebyl v kině na komedii, kde by se skoro nikdo nesmál. Tohle je spíš takový lehký doják, semtam se člověk pousměje, ale není to komedie. A taky je to obrovská reklama na Google, je to skoro, jako kdyby ten scénář psal někdo z jejich PR (a kdo navíc miluje scénáristická klišé). Ale nevím jakou reklamu Googlu udělá dojem, který se film snaží vyvolat - tj. že v Googlu pracujou jen géniové a kariéristi, kteří jsou sociálně uplně mimo a takoví dva obyčejní a průměrní týpci ve středních letech, kteří prostě ví vo čom je ten život, je vytrhnou z bídy. To mě trochu vyděsilo. Ptám se zcela upřímně - za co čtyři nebo pět hvězd? Čemu jste se smáli? Viděli jsme ten samý film? Ze slušnosti jedna hvězda - nebylo to vyloženě otravné, ale čekal jsem, až to skončí.

Polski film (2012)

Hele, když se mrknete na Film o filmu a na upoutávky, které produkce vypustila na youtube, tak vyčerpáte de facto všechno, co může Polski film nabídnout. Po více shlédnutí musím ale říct, že je tam spousta velmi promyšlených a chytrých fórů (takže je jasné, že scénář si sami kluci nepsali), u kterých se opravdu upřímně směju a celkově je to docela dobrá zábava, jen ta poslední třetina pokulhává. První dojem byl spíš trapas :-)

Rozum a cit (1995)

Neuvěřitelně nudná podívaná, plná dobové ženské hysterie, žvanění a pití čaje. Dvě hodiny zcela ztraceného času. Plýtvání dobrého hereckého obsazení v slaboduché zápletce. Nechápu hodnocení ostatních uživatelů. Hvězdička za herecké obsazení, jinak bych to nedoporučil nikomu, snad leda vysloveně starším členům rodiny (s Alzheimrem) a na Vánoce.

Velcí bratři (2008)

viděl jsem ten samý film co ostatní?? nechápu tak vysoké hodnocení. Nudil jsem se, postavy jsou málo uvěřitelné až trapné, humoru nic moc, námět i zápletka dost klišé. Všichni tenhle film srovnávají se Sex Drive a já bych řekl, že ten je daleko lepší - sice si na něco hraje, ale s nadhledem a sebeironií, čímž se dostává o úroveň výš.

Medvídek (2007)

Uf. Vydržel jsem asi půl hodiny, než mě medvídek nasral. Nedokázal jsem to strávit, asi použili moc potravinářského barviva. Přesně o tom tenhle film je, hodně umělosti, hodně načančání, veliká propagace, ale zázrak se nekoná. Nevěřil jsem tomu, co mi autoři předhazovali. Není to o tom, že bych nechápal co se snaží sdělit. Vztahy se rozpadají, někdy i za zvláštních okolností, ale daleko víc bych ocenil hlubší studii lidské duše než rádoby velké drámo z holywoodu.

Krutost podvědomí (2000)

Jediné, čím si jsem po shlédnutí tohoto díla jistý je to, že to byl opravdu silný zážitek. Hussain servíruje divákovi velmi znepokojivé obrazy, které jsou přeplněny krví, spermatem, symbolismem a abstrakcí. Ale tenhle film rozhodně není samoúčelný. Každý příběh, ať už sám o sobě vypadá sebehnusněji, skrývá velký prostor pro přemýšlení, objevování jakýchsi archetypů, skrytých, zvířecích, metaantropogenních, které tu byly ještě před tím, než jsme si vykonstruovali hodnoty jako je společnost a konvence. Celé tohle působení a objevování podtrhuje dokonalý soundtrack, který střídá neoklasický dark ambient a noise. Následkem toho je velmi sugestivní atmosféra, plná úzkosti, nejistoty, podivné melancholie dětství, kdy se člověk bál chodit do sklepa, protože nerozuměl tomu, že se mu ve tmě nic stát nemůže, protože si ještě nenašel žádný "kognitivní label", kterým tuhle emoci označí a potlačí. Tenhle film ve velmi koncetrované podobě ukazuje, jaký je náš svět tam, kde nemáme možnost jej vědomě ovládat. Tenhle film je krutostí podvědomí. Tenhle film mě pohltil, přál jsem si, aby už skončil a přitom jsem se chtěl dívat dál. A určitě si jej pustím ještě jednou... Možná i několikrát. Protože tenhle film je třeba zpracovávat dlouho...