Eva tropí hlouposti (1939)

Máte ráda vlahé letní večery? - Ano. A proč? - No jen tak, kvůli houbám.

Bezva chlap (2010)

Už dlouho jsem se u filmu tak nenasmála. A taky dojemný to bylo. I absurdní, samozřejmě, zcela skandinávsky... Moc jsem si přála, aby to dobře dopadlo - a ono - pozor - spoiler - JO! Díky všem tvůrcům! Hlavně (ale nejen) Stellanovi. Je to drahoušek - a ty jeho taneční kreace!

Samoživy (2015) (TV film)

Jedním z vysvětlení, proč muži tak často kašlou na svoje děti, může být míra investice do vzniku potomka. Ta je u muže, na rozdíl od ženy, vlastně negativní, méně než nulová. Neriskuje nic, nic neobětuje, nemá žádné bolesti, tak proč se starat...

Čtyři dohody (2013) (divadelní záznam)

(honem, než to zapomenu) Bezchybný saunér! ... no ale teď - se OKAMŽITĚ uklidním! ... a v pondělí, až přijdu do práce a potkám svýho šéfa (ano, JE to idiot) - a on mi něco, cokoli, řekne ... odtuším: "Jdi ihned do své kanceláře - a vrať se, až budeš NORMÁLNÍ!"

Velká šestka (2014)

Tak už vím, čím chci v životě být - budu dítětem. Protože to jsou rozhodně ušlechtilejší a vyšší bytosti než blbí dospělí. Pozná se to např. i z výběru reklam a trailerů v kině před dětským (popřípadě rodinným) filmem. To je taková úleva! Žádná okázalá agresivita, žádné útoky na první (možná i menší - nebo lépe řečeno - nižší) signální, žádná přivilnělá sephora nebo tůrování závisti v klubu miliardářů - ach! Vlídno, milo, veselo. A film Velká šestka? Velmi dobrý! První polovina nejméně za 5, pak trochu moc akce na mě, ale měli pravdu v Odvážných palcích, že chválili. Taky chválím.

Hostina (2014)

Božích šest minut - jako předfilm (ano! - ono to občas ještě v kině existuje) k Velké šestce.