Někdo to rád horké (1959)

Muži? - ty zarostlý surový bestie - a všichni chtěj na holce jen to jedno - že?!

13. komnata - 13. komnata Karla Schwarzenberga (2013) (epizoda)

"My jsme byli ještě ta generace, která vyrostla a byla vchována ještě opravdu v duchu pravého vlastenectví, to už dneska sotva existuje - to nebyl nacionalismus - bacha na to! - to bylo vlastenectví - že člověk je povinný sloužit vlasti."

Lara Croft - Tomb Raider (2001)

Cože? Já dala Laře jen 3 hvězdičky? Vždyť jen za exteriér si zaslouží desítku! ... budu se muset dnes na ni znovu kouknout a přehodnotit svoji mladickou nerozvážnost... Co dnes napsala k tomuto filmu Veronika Bednářová v poznámce k TV programu Lidových novin: "Když dostala Angelina Jolie nabídku hrát počítačovou hrdinku ve filmu Lara Croft: Tomb Raider, dlouho váhala. Bylo jí pětadvacet a už měla dva Zlaté glóby i Oscara za vedlejší ženskou roli v dramatu Narušení. Bála se, že skončí v šuplíku akčních hrdinek; mimo Ameriku ji však nikdo neznal. A tak se objednala na kurzy karate, osvojila si základy bojových umění a nacvičila britský přízvuk (archeoložka Lara je totiž Britka a její otec lord). I když měl film špatné kritiky, Jolie obstála a stala se klasičkou. Od té doby rozdá vždy polovinu z honoráře na charitu (kdyby Laru nehrála, neměla by co rozdávat) a její fotka z tohoto kultovního díla se objevuje snad u každého článku typu Jak být fit za pět dní. Server Hollywood.com se tohle úterý nechal slyšet, že je neuvěřitelné, že se ještě nechystá remake Lary Croft. V hledáčku je prý pět jmen (Emilia Clarke, Naya Rivera, Jessicca Chastain, Evangeline Lilly a Kristin Kreuk), které by si post nové filmové Lary rozhodně zasloužily. Že je ještě neznáte? Počkejte za pár let..."

Tarzan (1999)

TOHLETO je nejlepší Tarzan. Jméno Óchápu u nás od těch dob zdomácnělo a použiváme ho vždycky, když někomu nemůžeme přijít ... na jméno... A ta titulní píseň - ta má nade mnou zvláštní moc - větší, nežli polární noc. A to nejen v originále, ale i v češtině a dokonce i v maďarštině - vážně, nekecám, vždycky mám v určitým místě náběh na knedlík.

Oběť (1986)

"Toho odpoledne, kdy jsem se vypravila zhlédnout Oběť, byl krásný zimní den, který už dýchal příslibem jara. Přesto nebylo mým nejkrásnějším zážitkem ani nádherné počasí, dokonce ani sám film, ale pohled na sáhodlouhou frontu před budovou kina. Bylo to jako nějaká demonstrace. Stáli tam intelektuálové, úředníci, ženy v domácnosti, některé i s malými dětmi v náruči, mladí mullové přešlapující rozpačitě opodál - podobnou směsici lidí by člověk nenašel v žádném jiném shromáždění v Teheránu. V sále pak diváci při pohledu na náhlý příval zářivých barev na plátně doslova oněměli. Nebyla jsem v kině celých pět let: v té době se promítaly jen revoluční filmy z východní Evropy nebo íránské propagační agitky. Film jako takový nemohu posoudit - zážitek z toho, že sedím v biografu zabořená v křesle z chladivé kůže, před očima velké plátno, doslova přehlušil ostatní dojmy. Smířená s tím, že nerozumím slovům, a rozhodnutá nerozptylovat se zlobením na cenzory, jsem se plně nechala okouzlit magií barev a obrazů. (...) Dychtivě jsme toužili po něčem krásném, třeba i v podobě nepochopitelného, abstraktního a příliš intelektuálského snímku, bez titulků a cenzurou zmrzačeného téměř k nepoznání. Byl to zázrak, sedět po letech opět mezi lidmi a nebát se, být jedním v davu neznámých spoluobčanů, kteří se nesešli na politické akci, na protestním shromáždění, ve frontě na chleba nebo u příležitosti veřejné popravy. (...) Aspoň na krátkou chvíli jsme společně prožívali ten zvláštní druh strašlivé krásy, kterou lze vnímat jen prostřednictvím vrcholného zoufalství a vyjádřit poze vrcholným uměním." - z knihy Ázar Nafísíové "Jak jsme v Teheránu četly Lolitu"

Bitva o Británii - ozvěny roku 1940 (2010) (TV film)

Němci měli všechny předpoklady vyhrát, ale zradily je totalitní způsoby uvažování a rozhodování jejich velitelů... "Nejlepším generálem, jakého jsme kdy měli, byl sám Hitler." (slova jednoho z pamětníků Bitvy z britské strany)