Thor: Temný svět (2013)

Jak ve mně ten dojezd od včerejška zraje, donutilo mě to vrátit se na místo činu a přidat hvězdu. Nedá se nic dělat, dvojka je lepší než jednička. A ještěže jsem ve čtvrtek poslouchala Odvážné palce - tam totiž vykecali nejen, že (ale to bych spoilerovala)... ale také, že potitulkové přídavky jsou dva, takže jsem je nejen viděla, ale užila si i druhé, nevýtvarné části titulků skládající se nejen ze spousty písmen, ale doprovázené hlavně moc pěknou hudbou.

Deník Dity P. (2013) (pořad)

To je zvláštní, jak vidím někde více odpadů a pohrdlivých (kupodivu nejen mužských) komentářů, hned mě to inspiruje k trucakci. Navíc, když jsem včera zcela náhodou zahlédla kousek karlovarského knedlíku a šunkofleků, málem jsem dostala chuť si je taky uvařit. ... Ale teď seriózně a bez jakékoli ironie - Dita je borec. Její hlášky ji už u mě pasovaly na komika roku, vaří nepřeplácané dobroty bez ohledu na zdravotní policisty a je nenapodobitelně svá. Jak čtu zdejší komentáře, na její mimikry jednošší ženy v domácnosti jí skočili skoro všichni. No, já v prvních minutách taky, to přiznám. Ale prohlédla jsem. A musím složit hold též panu režisérovi - kamera zabírá vždy to, co zrovna chci vidět, nestává se mi, tak jako v mnoha jiných kuchařských pořadech, že na obrazovce je kecající kebule ve chvíli, kdy se na válu nebo v kastrolu děje něco zajímavého. Pročež kolezi - odhoďte předsudky a Ditu s jejím vařením si taky užijte. Ono je totiž - vytuněný!

Ivan Havel: Pozdní sběr (2013)

Hop hej, odpadáři jedou (a svým "hodnocením" na sebe vyzrazujou nezvládnutou nenávist k Václavu Havlovi)... já vyvažuju pěti, neboť Pozdní sběr je parrrrrádní dokument!

Gravitace (2013)

"Kdybych někdy měl uvíznout v kosmu, ať mě přes vysílačku uklidňuje George Clooney, prosím." - prohlásil ve své dnešní recenzi filmu (v novinách Lidových) Ondřej Štindl. Za sebe bych dodala, že mě do vesmíru nikdo nedostane. A nepřemluví mě ani George... K filmu - z mnoha silných scén se mi do popředí ve vzpomínkách dere např. Mattův "návrat" nebo skleněnky slz. Hned po skončení - a vychutnání hudby nad závěrečnými titulky (při filmu jsem ji nevnímala) bych si dala opáčko. Tedy kromě toho obřího balíku reklam (nenávidím SEPHORU!), samosébně.

Sexy botky (2005)

Priceovu fabriku musí vést pan Price, pane Price. A Lola Chiwetel nám k tomu zazpívá a zatančí na patnácticentimetrových jehlách tak, až mrazí v zátylku!

Malý princ (2010) (seriál)

Cože - 18 %? To nechápu. A jsem ráda, že svýma pěti hvězdama jsem to zvedla na 19, odpadkoví blbečkové.

Kulový blesk (1978)

Miluju Abrháma v teplákách a kulichu, Rychlého Spojku a "Máňa říkala, že to není směroplatný".

I Love You Phillip Morris (2009)

this really happened. ... it really did. ... (ten Ewan McGregor je vážně pusinka)

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Pozoruhodná věc - finále ještě před titulky. Tedy před těmi úvodními... Guillermové se vyblbli... Hellboy nezklamal (jak zjistili ovšem jen ti, kteří z kina neodkráčeli hned na začátku závěrečných titulků)... Japonečka byla krásná a tak neodolatelně japonská - a na skoro závěr došlo i na slova toho protivnýho zrzavýho zmetka z Úžasňákových - ten poslední opravdu byl větší a zlejší! Uf.