Jurský svět: Zánik říše (2018)

I přes mou lásku k dinosaurům a hlavně k prvnímu Jurskému parku, mě tento nový plazí počin moc nezajímal a po poměrně špatném hodnocení vlastně úplně všude jsem se mu vyhnul záměrně. Ale pojednou přišla nudná, ospalá sobota a nebylo nic lepšího na práci -Ok, byl jsem zrovna v práci a nudil se- a s minimálními očekáváními jsem zapnul nový Jurský svět. I přesto, že jsem na film koukal s kratšími či delšími pauzami, jsem se dostal až ke konci. A zůstal jsem ohromen. Film mě svým komorním koncem upoutal k monitoru natolik, že asi přijdu o svou práci. Asi jedno z děl kde se prostě s většinou neshodnu. Rozhodně to nemá na své předchůdce, ale svou gradací, atmosférou a neutuchajícím tempem si rozhodně zaslouží nebýt zašlapán (heh, chápete? Jako dinosaurem... ne? ok). Jediné mínus je hudba, která ani jednou nechytí tak jako kdysi.

Městečko South Park - Mrtvé děti (2018) (epizoda)

Tento díl uhodil přesně tam kam měl. Pro nás sice ne tolik ožehavé téma, ale jsem si jistý, že v USA zapůsobí silněji a lépe.

Final Space (2018) (seriál)

To co začalo jako lehce nadprůměrný komediální animáč pro dospělé se po několika dílech mění na epickou vesmírnou odysseu ve které půjde pouze o záchranu světa, pomstu a přátelství. Nikdy bych neřekl, že mě animovaný seriál může chytit a upoutat tak moc, že si připadám jako když sleduju několika dílovou filmovou sérii, která neustále graduje. Kromě úžasného příběhu je seriál plný skvělých postav. A rozhodně to není tak, že byste se o ně nemuseli bát. Nemůžu se dočkat druhé série.

Maniak - Větrné mlýny (2018) (epizoda)

Začíná to být hustý a můžeme jen napjatě očekávat co přinesou další díly. Jen to označení komedie se mi zdá poněkud zavádějící.

Who Is America? - Epizoda 1 (2018) (epizoda)

Tak tohle jsem nečekal.. Cohen je zpět u toho co mu jde nejlíp. Tváří se jako dement a tím dokazuje jací jsou dementi všichni okolo něj. Myslím, že označení komedie by mělo být doplněno ještě o drama, protože tohle je hustý.

Defendor (2009)

Po naprosto chybném označení 'komedie' jsem čekal "superhrdinský" film ve stylu Kick-ass nebo Hanckok Willa Smithe. Dostal jsem ale drama soustředící se na mentálně lehce zpomaleného muže, který právě ve svých cca 40ti prožívá Walkerovu příslovečnou Těžkou hodinu. Rozhodně se zbavit své město, svůj svět, zločinu. I přes své obrovské odhodlání zažívá těžké chvíle a film vyobrazuje naprosto realistický souboj jednoho muže, podsvětí a společenského mínění, které je ve filmu zastoupeno krátkými útržky z rádia a psycholožkou. Film nás tedy dovede různými kratšími sekvencemi (některé z nich se mohou zdát nezáživné a nudné, ale po konci usednou přesně tam kam mají) až do konce, který je naprosto úžasný a já sám jsem z něj byl naprosto omráčen. Woody Harrelson stvarnil svou postavu naprosto bravurně a s přehledem a já mu věřil naprosto každý drobný pohyb co udělal. V pozadí nezůstávají ani další herci hlavních vedlejších rolí a zvládají vše bravurně. Jedna z nejlepších rolí Harrelson zároveň jeden z těch lepších superhrdinských filmů.

Černé zrcadlo - Pád střemhlav (2016) (epizoda)

Je mi až blbý tenhle díl hodnotit, jelikož bych tím z části splňoval vizi tohohle vyšinutýho, geniálně vymyšlenýho světa, který rozhodně nemá základy v reálném našem světě.

Machři a šprti - Koledníci a výtržníci (1999) (epizoda)

Tenhle díl v sobě skrývá obrovskou pravdu. Lidé jsou stále zlejší a zlejší. Všichni se jen přetvařují a jednají tak jak se od nich očekává. A tenhle koment nepíše někdo kdo dospíval v devadesátkách, ale člověk, který to teď vidí z perspektivy dospívající generace. Je čím dál tím těžší pochopit svět...