Na nože (2019)

Vážně jsem doufal, že to bude špatný film. Opravdu hodně. Nečekal jsem, že malý uslintaný debílek Rian Johnson může vytvořit ještě někdy něco zajímavého potom co dojebal Star Wars (i když uznávám, že jeho práci na Breaking Bad a Looper velice respektuji). No, nerad přiznávám, že Rian Johnson není taková malá mrd ka za kterou jsem ho měl. Jeho Knives Out kde si zcela okatě bere inspiraci z děl Agathy Christie (myslím, že každého napadne po prvních deseti minutách několik spojitostí s Vraždou v Orient expressu), je dle mého skvostným dílem. Scénář- vynikající, kamera- skvělá, hudba- velice nadprůměrná, zasazení- parádní, vtipy- vtipné (wtf), herecké výkony- bravurní. Cristopher Plummer je jakožto geniální, starnoucí spisovatel skvělý, Ana de Armas neskutečně roztomilá, milá a prostě výborná (samozřejmě taky kurevsky sexy). Chris Evans konečně širšímu publiku ukazuje, že zvládne i o něco složitější postavy než je Kapitán Amerika. Daniel Craig je skvělej a díky jistotě s jakou zvládnul zahrát tohohle detektiva jsem si ho ihned přestal představovat jako Jamese Bonda. Jak se kurva vrátí do role týpka, který, i přes stejnou profesi je tak diametrálně odlišný od Benoita Blanca? Takže Riane, ikdyž si pořád myslim, že jsi pořádná vylízaná pí%a, tohle se ti povedlo :))

Tenet (2020)

rok jsem nebyl v kině a hned jdu na takovouhle sračku, která si hraje na to, že byla vystavena na rovinách, které nejsou pro běžné smrtelníky pochopitelné. Už hodně dlouho se mi nestalo abych odešel z kina před koncem filmu, ale tady jsem musel. Nevim co dělají lidi, kteří říkají jaký to byl ´´mindfuck´´ ale film byl naprosto předvídatelný. Nolan mě neskutečně zklamal........................Edit 1: Ok po uběhnutí nějakého času nemůžu říct, že bych změnil názor. Film je sračka. ALE- díky tomu jak hrozný to bylo tak už se skoro nekoukam na filmy. Děkuji Christopheru Nolanovi, že zničil můj zájem. Edit 2: Buzíček

Slow West (2015)

Před rokem jsem byl zabrán do učení se na maturity a poslouchal jakoukoliv hudbu, kterou mi Spotify zrovna vybralo. Moc jsem ani nevnímal co poslouchám. Najednou ale něco uzmulo mou pozornost. Dusot kopyt, odvaha a nadšení čišící z každého tónu. Tak moc mě hudba okouzlila, že jsem se rozhodl na film, ze kterého pocházela, podívat. Trvalo to celý rok. Rozhodně ale toho čekání nelituju. Když jsem si Slow West pouštěl, čekal jsem odlehčený, dobrodružný western. Dostal jsem ale nádherně tichou podívanou na divoký západ, který není jen romantický, ale taky neskutečně krutý. I přes to, že se ve filmu tolik postav nevystřídá, každá ve vás zachová nějaký dojem, což je podle mě veliký úspěch. Lidé se znenadání objevují a stejně rychle zase mizí, ale na každém je vidět, že má za sebou neskutečný příběh na který se ale v jejich světě nikdo neptá. V podstatě jednoduchý příběh o lásce je podtržen výbornými hereckými výkony (Fassbender si to naprosto podává jako vždy), výtečnou kamerou a výpravou. Hudba je ve filmu sporadicky, ale vždy krásně podtrhuje co se zrovna děje a skvěle se střídá s pouhým šuměním větru. Jo, tenhle film na mě kurevsky zapůsobil a rozhodně si ho zapamatuju a někdy znovu rád pustím.

Birds of Prey (Podivuhodná proměna Harley Quinn) (2020) odpad!

Je karanténa a já se nudil. Alespoň jsem si myslel, že se nudím. Pustil jsem si totiž Birds of Prey a teprve při sledování tohoto veledíla, zjistil co je to vlastně nuda. Film je naprostá ubohost a ztráta času.

Toy Story 3: Příběh hraček (2010)

Tak jsem tady o 9 let později jsem se konečně podíval na třetí pokračování jednoho z mých nejoblíbenějších animáků. Nevím proč jsem na něj nešel už v roce 2010 do kina a je mi to líto. Zároveň si ale myslím, že mě tento film zastihl ve správném věku. Je o dospívání a o konci dětství a do toho se dokážu vžít teď ve dvaceti než bych to zvládl ve svých deseti. Přiznávám, že na konci i slza ukápla a tento film pro mě znamenal pěkné ukončení této dekády. Připomenul jsem si při něm to, kým jsem byl na jejím počátku (malým dítětem) a uvědomil jsem si jako kdy jí budu opouštět. Jen ještě musím poděkovat svým hračkám. 100%

Zaklínač - Něco více (2019) (epizoda)

Na Sodden jsem se strašně těšil a nakonec jsem byl trochu zklamaný. Přišlo mi, že tvůrci moc nevěděli co udělat s většinou mágů a tak je jen nechali zmateně pobíhat po poli a pomalu umírat. Jinak efekty byly pěkné a choreografie soubojů na blízko skvělá.

The Lost Pyramid (2019)

Na to, že se jedná o "pouhý" YouTube dokument je zpracování špičkové. Příběh za výpravou k největší pyramidě světa je poutavý a dojemný. Jen je škoda, že dokument není delší :)

X-Men: Dark Phoenix (2019)

X-meni mě vždycky bavili. Přišli mi o dost zajímavější než třeba Avengers. Starou trilogii jsem kdysi jako malý hltal a až na pár vyjímek se mi líbili i novější filmy se staronovými postavami. Po Apoclypse se ale dostavilo jisté vyčerpání a přehlcenost a proto mě Dark phoenix vlastně už vůbec nezajímal a podíval jsem se až několik měsíců po premiéře. No a dostal jsem přesně to co jsem čekal že dostanu. Naprostou sračku. Dialogy prázdné a o ničem. Herci (z naprosté většiny skvělý profesionálové), podávají příšerné výkony a ani to score se tentokrát Zimmerovi zase tak moc nepovedlo. Jednu hvězdičku dávám za povedený vizuál a druhou za dvě skvělé akční sekvence. Vlastně jsem rád, že X-meni už, v tomhle provedení, končí.

Banda - Karty jsou rozdaný (2019) (epizoda)

WOW!!!! První díl jsem zapnul jenom protože jsem viděl Karla Urbana a o seriálu jinak vůbec nic nevěděl. Ale tohle je kurevská jízda!