Max a maxipříšerky (2009)

Mrzí ma to, ale toto mi absolútne nesadlo. I keď ako psychologický snímok je to vskutku slušné.

Frigo na mašině (1926)

Tie tri hviezdičky rozhodne neznamenajú z mojej strany žiadne pohŕdanie alebo zneucťovanie tohto filmu. Bolo to zábavné, bolo to fajn, možno to bolo aj nadčasové, ale nie na viac. Nemám v úmysle prilepšovať filmom hodnotenie len kvôli dobe vzniku.

Boku no kanodžo wa saibógu (2008)

Prekrásny romantický film. Začiatok ma nebavil, lebo som nechápala, čo sa tam deje a dokonca je pravda, že až na tretíkrát som sa dostala do prvej polhodiny - ale potom ma to dostalo. A vôbec si nemyslím, že je to "žánrovo chladný film", najmä koniec bol až priveľmi.. žánrovo nechladný. Dodám, že je jedným z mála romantických, čo si u mňa vyslúžili 5*.

Nějak se to komplikuje (2009)

Bolo to veľmi fajn (filmy s kopou jedla majú u mňa vždy veľké plus), hoci nie tak celkom romantická komédia ako je to tu dané, patrilo by sa sem pridať aj žáner dráma. A som rada, že konečne viem, čo znamená stav "It's Complicated" na facebooku.

Invictus: Neporažený (2009)

Ďalší Clintov film, ktorý neskrývane hrá na city cestou proslovov. Priznám sa však, že tentokrát to na mňa zabralo viac ako jeho minuloročné počiny a nevedela som sa rozhodnúť medzi 4 - 5*. Možno je to tým, že mám rada Morgana Freemana, ale neklamme sa, dôležité je aj to, že mám proste rada filmy, čo ma vedia dojať.

Kámoš k pohledání (2009)

Veľmi príjemná komédia s tradične pohodovým Segelom, skvelými gay scenes a neprimeraným počtom psích výkalov. Trochu som sa obávala z toho množstva trojhviezdičkových hodnotení (aj z mojej TOP), že to bude priemer, čo ma bude nudiť, ale našťastie sa nič také nedialo. A z tých prdov sa nedalo (dúfam, že sa práve vtedy nepísali nejaké písomky, lebo ten smiech bol dosť hlasný).

Stříbrná kulka (1985)

Vysvetlíte mi niekto prečo zabíja vlkodlak bejzbalovou pálkou?

Americký vlkodlak v Londýně (1981)

Skvelý čierny humor mixovaný s pár zábermi s bohovskou hororovou atmosférou (napr. tie v bare; nemám síce rada horory, ale tento subžáner s vlkodlakmi ma vždy priťahoval)! Nemŕtvi a hudba pri niektorých scénach (premena či koniec) skutočne pobavia.

Austrálie (2008)

Otravné decko. Dlhý nudný film.

Avatar (2009)

Dve slová, čo vystihujú moje dojmy - TOP 10. (BTW: Videné v kine ako 3D so slovenským dabingom i ako 2D s originálnym dabingom a bez štipky pochybností uprednostňujem druhé menované.)