• Thriller

Poslední pokušení Krista (1988)

Toto originální pojetí příběhu Ježíše Nazaretského, které se vůbec neřídí podle evangelií, natož pak podle Bible. Martin Scorsese si to prostě natočil podle sebe a dost dobře se mu to povedlo. Může děkovat hlavně za kameru, kterou má geniální, za Dafoa, který se nechal kvůli filmu klidně i dvakrát ukřižovat, ale hlavně kvůli tomu, že film je skutečně epický. Obsahuje plno mýtických představ o stvoření náboženstvích kolem Ježíše Krista. Abych se ale přiznal, tak ze začátku jsem se trošičku ztrácal, než jsem se do příběhu skutečně dostal, po půl hodině už jsem se do samotného děje dostal a sledoval okolí. Okolí, které režisér dokázal neskutečně opsat od doby před dvouma tisíci lety. Nikdo neví, jak to tehdá ve světě vypadalo, ale jemu bych to klidně věřil. Všecko je to natočené tak autenticky, že jsem si fakt přišel, jako bych stál na kopci a sledoval ukřižovaného Ježíše. Na filmu se mi ale líbí hlavně to, že vypráví celý Ježíšův příběh. Od osvícení Bohem, přes získané davy až po samotné ukřižování a zmrtvíchvstání. Něco to do sebe určitě bude mít, jenom by to nemuselo být tak dlouhé. I když pak by to nebylo zase tolik epické. Je to natočené obyčejně, pro obyčejného diváka. Žádné efekty nebo cokoliv jiného. Akorát dokonalé hrátky se zvukem a obrazem. To jen dokazuje, jak je Martin Scorsese dokonalý režisér. Ale také si vzal na krk dost závažné téma. To by se ani jinak natočit snad nedalo. Možná dalo, tak jak to natočil Mel Gibson, ale ten to zase pojal z naprosto jiné strany. Když bych ale měl vybírat, určitě bych sáhnul po tomhle vyprávění. Je opravdovější i když se o v něm nemluví latinsky a nehraje se na nechutné přehánění, jenom aby z toho lidi byli v šoku a měli důvod kolabovat v kinech, jako se u Gibsonova filmu bez problémů stávalo,ikdyž ne zrovna mně.

Pach krve 3 (2009)

na třetí díl myslim slušné!

Otčím (2009)

Jako solidní remake,myslím že Dylan Walsh nahradil Terryho docela dobře,povedlo se to.Protože ty staré díly opravdu miluju a tohle je remake který mi nesklamal,narozdíl od většiny,musím dát 5!

Stáhni mě do pekla (2009)

Děsivé,hrůzné,originální,impozantní...to musíte vidět a nejlépe v kině

Osudové léto (2002)

Moc hezky udělanej filmík a za Kate musim dát prostě rovnou 5*****

Jasné nebezpečí (1994)

Úžasný thriller a jako vždy úžasný Harrison Ford

Terminator Salvation (2009)

Jak začít?Než přejdu k samotnému filmu,opravdu by bylo dobré,kdyby ste tu hlášku:"Nezapomeňte tento film okomentovat...."hodili trochu dál,opravdu to lehce kazí závěrečnou atmosféru filmu.Všichni jsme čekali válku proti strojům a ta splněna byla.Christian Bale mě určitě nesklamal,Connora zahrál dobře,přesně takového,jakého jsme viděli třeba ve dvojce ve snu.Je jasné že v trojce byl ještě mladý a Stahl se tam hodil,stejně jako Claire Danes.Bryce byla také skvělá.Sam Worhington byl příjemným spestřením celého filmu a třešnička do děje,navíc je to výborný herec.Anton Yelchin úžasnej!Jak jeho hlášky,tak jak je podával.Někdo tu kritizoval ty honičky že jsou ve stylu Mad Max a tak,blbost.Ty se povedly,prostě vystihovali tu dobu.Odkazů na předchozí díly bylo dost.Iľl be bach mohl Connor říct trochu lépe,ale i tak good.Co mě sklamalo bylo to,jak Worhongton mluvil k tý virtuální ženě,prostě scénka kterou známe z xxx filmů a hrozně pokazila děj.Netušil jsem že Terminátoři uklízí kanceláře a svý sídlo,to přehnali.Bylo tam čisto a bílo,jako v nějakym kongresovym centru.Tuhle scénku mohlu vypustit a vysvětlin Samovo existenci jinak.Arnold ve stylu 80tych let parádní,skvělá kopie.Jen dost nostalgie a taky mi mrzí že byl ve scéně v té budově.Kdyby byl třeba jako infiltrátor v těch rujnách,jako byl sen v jedničce,bylo by to mnohem lepší.Moc mi tam v tý budově neseděl.A pak ta výměna srdce...no konec hoší přehnali a trochu zkazili.Už vůbec nevím,kde měl hrát Roland Kickinger,mohl by mi to někdo vysvětlit?Jestli hrál opravdu T-800,nebylo to moc poznat.Trojka měla mnohem lepší.Bez Arniho je sice také Terminator good,ale určo ne tak,jak býval.

Stalo se (2008)

Opravdu super dílo od Shyamalana.Děj si můžete vyložit sami,nikdo vám přesně neřekne co se tam děje a to je na tom tak fascinující.Zooey předvedla skvělý výkon!