• Krátkometrážní

Hlavně nezávazně (2011)

I když jde o stejné téma, u mě na plné čáře vítězí Justin a Mila v Kamarád taky rád. Reitman místy vůbec nezvládá určité situace a pomáhá si zatmívačkama (nebo ten konec před titulky, to má být závěr filmu?), sice sem tam vtip, ale jinak je to cumel nad cumel, sladké až běda, zaplať pánbů za Natálku, že je se na co dívat a Ashton je taky sympaťák. Jinak bych to v půlce vypnul. Hlavní problém je ten, že u Natalie jsem měl obrovský problém uvěřit jí tu její roli. Nadává, je ožralá a nedejbože dělá sex - to se k ní prostě nehodí (nebo si to nechci připustit :)) Naopak pánské osazenstvo je velice příjemné, Ludacris válí a Kevin Kline je pořád šéf. Obsazení super, film slabota. A hlavně Nataliina postava - tento typ holek bohužel existuje - což je na úder. Nevím, kdo by měl nervy, aby to vydržel... Vtipný je sám o sobě taky použitý "menstruační cd mix", což je ale bohužel vtip, který v češtině naprosto zanikne. "Gosh, I am single as fuck!"

Ed Wood (1994)

Asi nejnudnější životopisný film, který jsem kdy viděl... Možná proto, že jsem od Wooda neviděl jediný film, ale celkově je "děj" tak nezáživný, že od zábavných momentek se potácí k nezajímavé nudě. Takový Formanův Muž na měsíci - to je jiné kafe. Funguje skvěle, aniž byste potřebovali znát pozadí filmu. Johnny je tu ale skvělý, tak za dva.

Super 8 (2011)

J. J. Abrams opět dokazuje, že je mistr záběrů, kde není nic vidět :) Mě vůbec příběh nevadil, naopak. Děcka hrají výborně přirozeně, hlavně mladá Fanningovic slečna má talent (to je asi rodinný dar, nebo co), kamera je skvělá, dialogy fungují naprosto reálně a vtipně (hlavně scény v kuchyni početné rodinky) a hlavně: "náklad" vlaku je dostatečně dobrý, aby byl uvěřitelný - tedy až na ty očka na konci a silnou podobnost s jistým "monstrem" - ehm... Příjemný rodinný film, který není stupidní. Závěr klidně mohl být krapet jiný, ale mě nevadil - koneckonců, není to Cloverfield, aby tam všichni umřeli (čímž se omlouvám všem, kteří toto čtou, Cloverfield neviděli a zkazil jsem jim konec :) ). Pětková záležitost to sice není, ale modrá barva tady na ČSFD podvědomě shazuje filmu laťku, která je podle mě docela vysoko - červená by mu slušela. Mě Abrams opět nezklamal. PS: Jsem rád, že nakonec během titulků vidíme výsledné dílko "Případ" :)

Hon na myš (1997)

"Kůň! Pečený! Nemám ho rád!" :D Kdysi v mládí jsem na tom byl v kině a pobavil jsem se solidně.

Rango (2011)

Konečně animák, kde někdo doopravdy umře a už se nevrátí! Dospělý film s minimem "vtipů" pro děti a skvělými nápady, fantastickým dabingem vesničanů a odkazy na klasické westerny, ale bohužel zápletka není ani trochu originální (někdo krade vodu), což mě mrzelo, protože jsem fakt čekal, že to bude něco nového. Ale nevadí, zrežírované to je dobře, takže až na ten mírně vleklý úvod potom děj odsýpá. Vizuální stránka, to je ovšem úplně jiná kapitola. Kromě stylizovaných postaviček vypadá zbytek světa naprosto reálně (ten písek!!!), voda, vítr, bláto, prach, prostě všecko na takové úrovni, že jsem místy přemýšlel, jestli to není prostě natočený reál a smíchaný s CGI. Skvělá práce se světlem a kamerou - například akce v údolí s netopýry - lahůdka! Verbinski měl k dispozici tým proklatě šikovných lidí (ILM se nezpře), a to se odrazilo na výsledku. Vizuálně asi nejlepší animák, jaký jsem kdy viděl (i ten "Clint Eastwood" vypadal ku*evsky dobře), jenomže bohužel necítím ten "pětkový" pocit... Nechci totiž dávat 5* jenom proto, že je to lahůdka pro oko - to by mě to muselo rozmetat jako Avatar :) Možná to někdy v budoucnu změní další shlédnutí, ale zatím jenom 4,75* :)

Barbar Conan (2011)

Skvělé efekty, lokace, kostýmy a výprava, ale příběh chvátá (kromě solidně dlouhé expozice o mládí) kupředu mílovými kroky a všecko se děje hrozně rychle. Popcornovka na pohodu, není co řešit, ale netřeba vidět znovu. Momoa mě o svém drsňáctví přesvědčil mnohem víc ve Hře o trůny - a to tam skoro neřekl ani slovo. Jak říkám - pohoda.

The Art of Flight (2011)

Jako malíř nad prázdným plátnem - ten pocit, když stojíte nad svahem, který ještě nikdo nesjel... tak ten je dokonale zachycený v Art of Flight. Jste první, kdo tu kdy jel a máte naprostou volnost rozhodování... Fantastické záběry, dokonalá kamera, místy neuvěřitelné scenérie, slowmotion, soundtrack a zvuk a obraz v nejvyšší kvalitě - toť lahůdka pro každého fanouška snowboardingu :) Jak píše Darren: "od prvotního nadšení z úžasných záběrů u úvodních titulek až k lehké nudě ke konci" - místy sice trochu zbytečně dlouhé, ale i tak je to vizuální skvost. Zpomalovačky pro náročné :) Jdu si znova nainstalovat Shaun White Snowboarding...

Wallace a Gromit: Otázka chleba a smrti (2008) (TV film)

Řemeslně je to zase naprosto bez chyby, ale tento příběh mi přišel o něco slabší, než třeba Nesprávné kalhoty a O chloupek. I tak ale dramaturgicky skvělé a napínavé pasáže nemají chybu.

Pokémon (1997) (seriál)

"My chráníme svět před velkou zhoubou! Před láskou, krásou, štěstím a touhou! To ta největší jsou totiž zla, co kdy naši Zemi ovládla!" Největší spolek loserů proti třem dětem se zvířátky v kouzelných kindrvejcích :)) Mladost, radost.

Útok vraždících rajčat (1991)

Naprosto stupidní a šílené, scénář pravděpodobně vzniknul z rozlité písmenkové polévky, ale lhal bych, kdybych tvrdil, že jsem se párkrát po chuti od srdce nezasmál :) Insejn, krejzy, brejnvoš.