Já, legenda (2007)

Snímek mě spíš nenadchnul tolik jak sem čekal...Celé postapokalyptické město je vytvořeno naprosto věruhodně a opravdu velkolepě, to se musí nechat. Ale film jako celek na mě příliš velký dojem neudělal. Taky bych se v něm dalo najít poměrně dost nelogičností. Tak třeba když je celé město, potažmo celý Svět bez lidí, tak jak to že si On, legenda dopřává vody a elektriky, která by přece po čase přestala "téct". No, a ty srnky společně se lvy, to mi taky příliš nesedělo. Naopak, při vstupu do temných prostor budovy sem se málem pos.., a ještě párkrát sem se slušně vylekal. Zombíci mi připadali jako mumie z Mumie :o). No a to, že nejlepší zpěvák na Světě je Bob, s tím si dovolím nesouhlasit :o). A aby toho nebylo málo, tak se tam na závěr ještě objeví 2 naprosto nelogické postavy - žena s malým klukem... Stejně tak jako u Constantine mě rejža nepřesvědčil./2.skouknutí/ O jednu hvězdu silnější zážitek než-li při prvním. Daleko víc mě na mě dýchla ponurá a beznadějná atmosféra, která z filmu vyzařuje. Velmi kvalitně natočeny scény, kdy divák vyloženě čeká na to, až se lekne, brr. Možná, že bych spíš uvítal běznadějný konec a ne jakoby happy end. Každopádně sem dokoukal celý a je to slušná podivaná... Ještě poznatek, že bych příští film s Willem pojmenoval krapet jinak než Já - něco :o)

The Doors - When You're Strange (2009)

Jak už zde mnozí napsali, tak i já se přikládním k názoru, že tenhle dokument nenabízí nic nového... Ale? Čemu to hergot vadí? :o) Tohle je náhodou skvělej hudební dokument, kterej ukaze dráhu jedné z nejprůlomovějších "rockových" kapel. Dřív mi hudba této sebranky říkala zhola nic, ale teď už si z vesela notuju s celou kapelou, no abych nepřeháněl, tak se mi od nich líbí cca 10 songů, zbytek není až tak dle mého gusta. Ale Doors beru jako průlomovou kapelu bez který by rock n´ roll nebyl rock n´rollem. Pokud se někdo zajímá o tuto partičku, která si velice ráda a velice často libovala v jemňoulince omamných látkách :o), tak se rači mrkněte na celovečerák Doors, který je mnohem víc narvaný písněmi, který tam sou celý a ne jako tady jen v krátkých úryvcích. Navíc je to natočeno s mnohem větším citem pro umění a né jako tento obyčejný dokument o neobyčejný kapele...

8 MM (1999)

8 milimetrů, důraznejch argumentů :o). Tomuhle já říkám pravej a nefalšovanej thriller a ještě k tomu parádně mysteriózní :o). Nicolas Cage přesně pasuje na roli chytrého, moderního detektiva (soukromýho vočka), který má před sebou nejděsivější případ jeho kariéry. Zatím jediný mi známý film, který se pohybuje v hlubokých vodách pornoprůmyslu, ale né ledajakého, nýbrž ďábelský zvrácenýho, uf. Jeho pomocník Phoenix se rozhodně nenechává zahanbit a svou roli skrachovalé rockové hvězdy se zálibou v prasečinkách zvládá též na výbornou. Napětí by se dalo krájet. Scénáristicky vyřešeno též svěle. Prostě film, kterýmu toho moc nechybí. Jediný co mi tak jako vadilo byla ta jeho ženská, která mu pořád a pořád volala, ta mi zrovna k srdci nepřirostla. Jinak perfektní thriller, který sahá na paty těm nejlepším (Sedum). Bravó!

Vyvolený (2000)

Tohle by šlo, tohle ano! Druhý nejlepší kousek tohodle rejži, kterýmu bohužel v posledních letech dochází dech jako maratónistovi, který kouří 2 krabky denně. -na absolutní spokojenost to přecijen není, ale film rozhodně stojí za skouknutí. Asi musí být těžký si uvědomit, že mám téměř nadpřirozený schopnosti, že jsi nezranitelný. Bruce se s tímhle břemenem vyrovnal na jedničku. Jeho herecký um sice spočívá v né zrovna velkým množství hereckých grimas, ale těch pár tváří má nacvičených mistrně. Co se týče jeho pekelného protějžku, tak Samuel jasně Bruce válcuje, to on je výborný herec každým coulem. Chybělo mi o trošku víc akce a napětí, právě proto nedám full house. Těším se na Šestý smysl, kterým se rejža teprve Světu předvedl, ale jak říkám, to je bohužel to jediný co stojí za zmínku, a se vší úctou dva dobrý filmy z devíti je zatraceně málo.

Nový svět (2005)

Uf, je s podivem, že sem u tohodle kousku měl pouhopouhý dva neúspěšný pokusy o usnutí. Už je mi to ale naprosto jasný, Terrence Malick je druhým povoláním uspávač hadů :o). Jako scénář by ještě šel, taková ta objevitelská klasika, no ale to zpracování, to je nad moje síly. Všechny dialogy jsou tak pomalý, tak zdlouhavý a tak s prominutím stupidní, brr. Je vidět, že je to skutečně osobitý režisér, který se odprošťuje od běžného a divácky zajímavého stylu natáčení. No, ale to není rozhodně nic pro mě. Díky bohu se mi nedostala pod ruku nekrájená verze, která trvá neskutečných 172 minut. Něco mi říká, že tohle je moje poslední setkání s podobným filmařským panáčkem. Sice před sebou mám ještě Strom života, ale to v sobě nese hrůzostrašný "podnázev" podobenství, a já se pojím, že bych se z toho podobenství už nemusel probudit :o). Podobnou tématikou se zabývají mnohem lepší a záživnější filmy : 1492 : Dobytí ráje a Mise. Pane Malick, poroučím se :o)

L. A. - Přísně tajné (1997)

Parádní detektivka. Takle přesně by to mělo vypadat, když se řekne detektivka. Rejža si vybral totální hereckou špičku, která společně s vynikajícím scénářem vytvořila ojedinělý film, který se navždy zapsal zlatým písmem do historie kinematografie. Jediný co nechápu, tak je, že si oskara odnesla Kim Basinger (která se objevila na plátně pouhopouhých 15 minut), to mi není jasný. No, i když je to pěkná ženská, tak asi věděla komu a jakým způsobem se za zlatou sošku odvděčit :o). Objektivně vzato, tohle prostě na Oskara nebylo... A teď zpět k filmu. Mám rád filmy, kde se celou dobu neví, kdo že to vlastně je ten hlavní padouch, takzvané "chytré filmy". Těch není zrovna mnoho (Sedm, Obvyklý podezřelý...) Tento patří jednoznačně mezi uplně ty nejlepší. Škoda, že je to pouze jeden film tohoto rejži, ty ostatní nejsou špatný, ale zdaleka né tak geniální jako je právě tento.

Divoká řeka (1994)

Jak se jedná o řeku a ještě navíc o řeku divokou, tak hnedka přidávám jednu hvězdu navíc (jakožto náruživý vodák :o) ). Dějově sice obyčejný a né moc nadupaný příběh, ale tohle všechno mi film vynahrazuje úchvatnými záběry překrásné řeky. Taky je to můj první film, kde sem poprvé zaregistroval hereckého velikána jménem Kevin Bacon, kterýmu role záporáka náramně svědčí. Jestli vono to nebude tím špičatým frňákem :o). Tato divoká řeka má stejně tak jako Divoká řeka přímý a nekompromisní spád, tempo se nezastaví a ani nijak zvlášť neškobrtne. Ale co ještě jednou musím vypíchnout, tak sou ty záběry tekoucí vody, tzv. bílé řeky, to je skutečně radost pohledět, na to se prostě dívá uplně samo. To je pro mě ještě záživnější, než koukat do vohně :o). To je taky jeden z důvodů, proč 4 stars. Další důvod je hudební doprovod dnes již legendárního Jerryho Goldsmith. Nevím, nevím, esi bych se pustil na takle divokou řeku, pokud ano, tak by to rozhodně nebylo s Meryl :o)

Výplata (2003)

Váhám mezi 3 a 4 stars. Ale zatím dám 3 a uvidíme :o). Film nemá vůbec špatně napsanej scénář, ten si jako myslím, že se celkem vydařil. Dycky mě oslovují filmy z nedaleké budoucnosti a zde navíc jako bonus nahlížení do budoucnosti. Jo, pro tohle téma mám prostě slabost. S čím mám ovšem velký problém, tak jsou akční scény. Z těch mi místama bylo až do smíchu/breku. No, řekněte, týpek si sežene nejlepší motorku, která jde a přes to když ho honí poldové v obyčejných autech, tak prostě neujede a neujede a to ani na rovince. Sice prkotina, ale mě to tlouklo do vočí. No a další a další drobnosti, který prostě nemůžu skousnout. Též mám poměrně velký problém s Umou (to zní děsně), která i zde potvrdila, že rozhodně nepatří mezi ty nejlepší a nejpřesvědčivější herečky. Za to Aatron (Two-Face) opět zabodoval a pomalu, ale velmi jistě stoupá na mém pomyslném žebříčku herců. Ben, to je klasika, nenadchne, neurazí. Celkově vzato, prostě Čína :o)

Karlík a továrna na čokoládu (2005)

Tim Buton je asi nejspíš úchyl, ale jeho úchylka spočíva v genialitě…Kdo jiný by taky mohl vymyslet Umpa Lumpy? Famózní Johny Depp opět dokázal, že není jen tak ledajaký herec, nýbrž Pan herec. Skvěle laděná pohádka doprovázená Umpa-Lumpáckým jammem.Nemůžu a ani nechci dát něco jiného než čistých 5*. /2.skouknutí/ Ještě snad lepší než-li první setkání s Karlíkem a jeho fantastickou továrnou. Ať to beru z jakýkoli strany, tak je to pro mě jeden z nejlepších Butonových kousků. Tim zde rozhodně fantazií nešetřil a udělal zatraceně dobře. Krásně lidský příběh, který pohladí srdíčko. Stejnak by mě zajímalo, kde se to v člověku takle vezme, že dokáže natočit takto "ujetej" film, kterej je ovšem neprosto geniální. Za břicho sem se popadal když ten malej vykrmenej skopčák žral všecko na co přišel a jak se pak ládoval trávou :o). Nebo když Willy Wonka vede rozmluvu s jedním z Umpa Lumpů, který vypadá jako profesionální psycholog, přičemž z něj nevypadne jediný slůvko :o). Naopak mi slzička ukápla když se po letech Willy setká se svým otcem, to je prostě hezky dojemný. Burton u mě jednoznačně vede jakožto rejža s největší a nejpestřejší fantazií.

TRON: Legacy 3D (2010)

Totální mazec! Do kina sem šel s tím, že to bude průměrná akční podívaná v zajímavým prostředí... Dočkal sem se toho, že sem téměř celej film (od chvíle kdy Sam vstoupí do počítačového Světa) čuměl s otevřenou pusou a jen sem se kochal. Nikdy před tím, sem nebyl vtažen do něčeho nového a takto originálně zpracovaného. Joseph Kosinski si tento svůj Svět neskutečným způsobem vychytal, do nejdetailnějších detailů a společně s Daft Punk, kteří stvořili neméně dokonalou muziku, divákovi nabízí doposud nevídanou podívanou. Jako další pastva pro oči zde figuruje Olivia Wilde, která se pomaloučku, ale za to velmi jistě, dostává na můj Olymp hrajících bohyň :o). Celkově film funguje naprosto skvěle, všecko do sebe zapadá a já se ani na minutku nenudil. Je to skutečně úchvatná obrazová láhůdka doprovázená parádní hudbou, při některých záběrech se doslova tají dech. Při všech promáknutých honičkách sem konečně zažil ten správný 3D pocit. Tron je pro mě druhý největší překvápko roku, hned po Kick-Ass. Při sledování sem si připadal jako malej kluk a z kina sem odcházel s uličnickým úsměvem. Pro holky to asi moc nebude, ale pro kulky :o) jedno velké ANO!!! /2.skoukutí/ A opět nadšení. Zajímavej poznatek - 3D brejle stačí nasadit až při vstupu do digi Světa, do té doby je film 2D, na což sme upozorněni na začátku filmu. Diky tomuto kousku začínám pomaličku poslouchat elektronickou muziku. Strašně mě bavila moto - game 5 na 5, připomínající červy, ale až na tu změnu podlaží, no a závěrečná letecká přestřelka taky unikátní. Na tohle doma nekoukej.../3.skouknutí/ Pořád mě to nadšení a euforie drží.Soundtrack mám naposlouchanej do mrtě (běžně tohle slovo nepoužívám, ale sem to pasuje) a v kombinaci s dokonalým obrazem tvoří úchvatné dílo. Z Trona sem ještě víc nadšenej než z Avatara. A to je už co říct. Tohle se prostě povedlo a já doufám, že v takto vysoké laťce bude Pan režisér pokračovat...