• Fantasy

Barbie v Louskáčku (2001)

Pohádkové zpracování klasického baletu Louskáček s pěknými baletními vstupy a působivě zpracovaným děje pro malé baletky.

Barbie mořská víla (2006)

Pohádka pro malé slečny o krásné víle Elině, která musí vyměnit vílí křídla za ocas mořské panny. Líbivé.

Marie Antoinetta (2006)

Záplava nádherných šatů, hýřících barvami, přehlídka nejvybranějších lahůdek, to je Marie Antoinetta. Její představitelku - Kirsten Dunst jsem si kvůli tomuto filmu zamilovala, přestože do té doby mezi mé oblíbenkyně nepatřila. Neumím si v roli rozmarné a citově vyprahlé Antoinetty představit někoho jiného. Nejmistrnější na celém filmu byl brilantně ztvárněný závěr. Líbilo se mi to - 80%.

Match Point - Hra osudu (2005)

To, co mě nutí se na film podívat znovu a znovu není ani jeho ústření téma, ani krása Scarlett, ani šarm Meyerse. Je to naprosto dokonalými odkazy na Dostojevského. Zločin a trest v podání Allena se rozvinul ve zcela jiných dimenzích ale naprosto stejným směrem. Rozhodně pět *. 95%.

Bestiář (2007)

Měním své hodnocení na tři* místo původních ctyřech. A to z toho důvodu, že film celkově špatný nebyl, Všichni mužští představitelé, vyjma Matonohy a Hádka zahráli dobře. Škoda za obsazení Jurčové a za její příšerný dabing. Na pohled pěkná herečka, dokud neotevře pusu. A to bych ještě nejraději dala dolů jednu*. Ale předloha Báry Nesvadbové dobrá, tak to necháme na konečných 50%.

Hercule Poirot (1989) (seriál)

Pro Hercule Poirota dávám 5* natotata. Malý Suchet - velký duchem, poradí si se zloduchem. Komu se to nelíbí, ať si ... pustí Ustinova! David Suchet jako nejpoirovatější Poirot. Jedinečný perfekcionista, malý velký muž, který mě svým způsobem mluvy, chování, svým neopakovateným humorem a vzezřením naprosto ohromil a dostal. Přesně to je Hercule Poirot z knížek Agathy Christie. Když se řekne Poirot, vybaví se mi okamžitě David Suchet a ne třeba Peter Ustinov. A to je jeho kouzlo, kouzlo belgického detektiva s grácií anglického gentlemana. Pro mě 95%

Zoufalé manželky (2004) (seriál)

Jsou krásné, bydlí v lepší čtvrti a přesto jsou zoufalé. Každá jinak, každá originálně. Dokonalá podívaná. 90%

Popelka (1950)

Jedna z nejkrásnějších pohádek z pera Walta Disneyho. Popelčiny myší kamarádi, ptáčkové pomocníčci, dobrácký pes Bruno a tlustý kocour Lucifer vnášejí do příběhu smích. Prostě Cinderella.

Aladin (1992)

Krásná pohádka s melodickými písničkami, připomínající české pohádky o Honzovi, princezně a půl království. Ovšem Disneyho animace nemá chybu, postava Jaffara je skutečně ďábelská a potrhlý papouch je k sežrání. 95%.

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Nejlepší díl z celé trilogie, který mě ohromil a do kterého jsem se zamilovala. Pohádka pro dospělé, která má pokračování a dobře skončí. Hned po zhlédnutí tohoto dílu jsem přečetla Tolkienovu trilogii a už se těšila na další rok...95%