• Fantasy

S čerty nejsou žerty (1984)

Není to úplně nejklasičtějsí pohádka, ale rozhodně nejhezčí. Ondřej Vetchý v roli smolařského čerta je nejúžasnějším čertem pod sluncem, Viktor Preiss v roli chamtivého pana správce nepřekonatelný a do třetice mých nejoblíbenějších postav zařazuji Petra Nárožného v roli kaprála. Úžasné hlášky, které hýbou celým filmem z něj dělají moji nejoblíbenější hranou pohádku. "Máchale, spadlo ti to, asi vítr..." "Kde máš ocas?" "Já se půjdu obětovat do hospody..." "Všeho jsem nechal a hned jsem spěchal..." Díky, pane režisére Bočane, za tento kousek!

Láska nebeská (2003)

Nejúžasnější romantická komedie všech dob, bez přeslazenosti, lacinosti a romantické naivnosti. Film, který nemá weak point a je od začátku do konce geniální. Za zmínku stojí výkony všech herců, v tom množství, které se tam vyskytuje je to naprosto úchvatné. Colin Firth v roli neohrabaně roztomilého spisovatele, Liam Neeson truchlící po své zemřelé ženě, Hugh Grant v nezapomenutelné úloze pana premiera a jeho taneční kreace, Laura Linney jako plachá Sarah, Emma Thompson v roli citlivé manželky, Alan Rickman jako její manžel, Keira Knigtley coby okouzlující nevěsta, Martine McCutcheon jako oplácaná Natalie, ďábelsky úlisný Bill Nighy a Rowan Atkinson ve své výborné scénce s balením dárku. Tolik jemného humoru v jednom filmu! Když k tomu přidám ještě výborný sountrack - sakra, proč je jen 5*? Za mě 1000%.

Svatba mého nejlepšího přítele (1997)

Potvora Julia Roberts a sladká, naivní Cameron Diaz nejsou hlavními hvězdami této komedie. George v podání Ruperta Everetta táhne celý film a dává mu šťávu a šmrnc. Býval to můj oblíbený film a teď je mi líto mu dát vale.65%

Ztraceno v překladu (2003)

Tak krásný a citlivě natočený film je opravdu vzácnost. Potkávání Billa Murraye a Scarlett Johansson je tak jemné, něžné a laskavé, že hřeje na duši i u srdce. Billova životní role a Scarlettin zářný úspěch. 4 a půl* - 85%.

Neříkej ani slovo (2001)

Skvělý thriller, který jsem si užívala. Výborná Brittany - jak skvěle dokáže zahrát ! no a osvedčený Michael, který se snaží nezklamat. Tedy ve finále 70%

Hříšný tanec (1987)

Nostalgie mě přinutila dát 5*, jinak s ohledem na kvalitu filmu bych ubrala. Je to oblíbený film mého mládí a proto ty ohledy. Swayze a Orbach mají šmrnc, Greyová má punc naivky a písně jsou naprosto úžasné. Tak tak.

Milenci a vrazi (2004)

Rozhodně zajímavý film. Nezdá se mi, že by si v něčem zasloužil označení odpad!. Rozhodně výborný výkon Adamovské, slušný Langmajer a překvapivá Žilková. Skvělý Taclík se Špalkovou. Nemám ráda Páralovskou tematiku, proto jsem byla mile překvapena, jelikož jsem nic dobrého nečekala. A čeští herci nezklamali. 45%.

Ghost Rider (2007)

Zpětně to není tak hrozné, Nicolas Cage je fajn, Eva Mendes krásná - tak v čem je problém. Možná ve zpracování, možná tím, že moc nemusím tyhle komiksové slátaninky, pravděpodobně v obojím. 2 a půl* - 45%.

Pán velryb (2002)

Silný filmový zážitek, tak silný, jako celé stádo velryb. Poetický snímek o maorech na Novém Zélandu, o jejich tradicích. Bezchybné prostředí, nádherné momenty (řeč malé Paikei, cvičení s holí, dědečkův nářek, záchrana velryb). Keisha ve svém mladém věku dokázala to, co jiní nedokáží za celý život. Její výtečně zahraná role prostoupila celým filmem a naprosto ho ovládla. Pro všechny velryby světa - 90%.

Všichni říkají: Miluji tě (1996)

Muzikál, jaký málokdo dokáže vytvořit. Woody Allen ve svém zpracování lidských vztahů sáhl do jiné škatulky, než obvykle a ejhle, ono to je skvělé. A nejenom to - také nápadité, neotřelé, vtipné a zpěvavé.