Murderball (2005)

Nečekané překvapení, dokument nabitý spoustou emocí. No a vyvrcholení v podobě paraolympiády...mazec. :o))

Svatba (2004)

Zpočátku výborná komedie, ale potom vaří z vody...nebo možná z něčeho jiného, protože to ke konci až mírně zapáchá...přesto ale slušné tři hvězdičky, jelikož tam nebyla žádná vysloveně trapná pasáž.

Den cvoka (2002)

Super komedie, od začátku do konce baví a přitom nepřechází do příliš laciných fórků...prostě oddych jak má být.

Óda na radost (2005)

Nádhera, každý příběh má svoje kouzlo, každý režisér do něj vložil něco svého. Atmosféra je tak dusná, že jsem málem potřeboval pohotovostní respirátor. Především pak prostřední část mi dokázala vehnat slzy do očí. No byl jsem sice rád, že už je konec filmu, ale když jsem nad tím pak přemýšlel...tohle si nic jiného než 5* nezaslouží. :)

Honem! Honem! (2000)

Jeden z nejvtipnějších filmů co jsem kdy viděl, jehož dějová linka ukázala, že v jednoduchosti je síla...a tohle byla opravdu síla...:) Tleskám Švédům! (a především Švédkám ;o) )

Ulice (2005) (seriál)

Ta hvězdička je za to, že se seriál natáčí u nás na gymnáziu. Jinak to snad ani nepotřebuje komentář.

Komisař Moulin (1976) (seriál)

Vzor kvalitního krimi, jak jinak než z Francie.

Zimní šampionát zvířat (2006) (TV film)

Originální, poučné, roztomilé, zábavné... Občas je sice efekt na úkor kvality, ale i tak jde o velmi povedený kousek. BBC asi nikdy nezklame.

Román pro ženy (2004)

Stylový, nevlezlý a krásný český film, u kterého moc nechápu, proč má tak nízké hodnocení... po celý film jsem se nepřestal smát, abych ke konci jen ztěží potlačoval slzičky...:) Zuzana Kanócz je překrásná slečna francouzského typu, kterých jsem vždy potkával plné metro v Paříži...fajn že mi ty krásky připomněla. Herecké výkony jsou velmi slušné, ani Něrgešová to nijak zvlášť nezmrvila. Stašová vypadá rok od roku lépe, Vašut se zdá opět našel a Donutil měl krásnou malou roličku, která mě osobně ke konci dojala ze všech nejvíc. Na druhou stranu je fakt, že se film snaží vytěžit z úspěchu Amélie z Montmartru, protože v mnoha pasážích jí je velmi podobný (jedna postelová scénka byla podle mě totálně zkopírovaná) a vůbec ten scénář i vtípky nejsou bůhvíjak originální... Je to takový ten situační humor, který nedělá větší problém vymyslet, ale to nic nemění na tom, že v tomto filmu zafungoval na 99%. 5 hvězdiček nedávám akorát pro ten místy vyumělkovaný scénář. Ale Zuzana...ta mi zůstane v mysli ještě dlouho. =)

Černočerná tma (2000)

Skvěle zábavné a poměrně originální akční sci-fi. Výborně zpracované a natočené, při záběrech Saturnu, jak zakrývá Slunce mi šel mráz po zádech. Vin Diesel se též ukázal ve výborném světle...Přidat tam ještě trochu lepší scénář, tak je to za 5*.