Wind River (2017)

Poutavý snímek, avšak dalo by se říct, že tomu ,,něco chybí". Tento snímek je kvalitní asi jako balónek naplněný vzduchem, ne heliem. Je kulatý, hezký a barevný, ale vznášet se nebude. Připadne mi to jako dobře uvařené jídlo, které kuchař zapomněl osolit.

Predestination (2014)

Pěkný nápad, ale provedení je kostrbaté. Knižně by to jistě bylo lepší, protože některé scény jsou průhledné jako donut, ale kdyby nebyly natočeny a čtenář by se na vše díval jen ve svých myšlenkách, nejspíš by jej řada dedukcí nemusela napadnout. Konec snímku je odfláklý, žádné vyvrcholení se nekoná. Takže podobně jako snímek Looper, na začátku skvělý nápad a tím to hasne.

Looper: Nájemný zabiják (2012)

Na začátku pěkný nápad, avšak v průběhu je to slabota a konec je velice slabý, vyvrcholení se nekoná, závěr je odfláklý.

Úniková hra (2019)

Malebný, plynulý, záživný snímek na motivy skutečných únikových her, tentokrát ovšem naostro. Není to ovšem Saw, takže žádný horor. Mysteriózní a napínavé drama. Dobré však je, že asi v předposlední části má muž, který tu hru řídí dabing Jigsawa, takže pro Čechy příjemné koření :-) Celé to však šéfuje postava, která mi připomíná amdinistrátora z DLC PS3 titulu Evil Within 1 B-)

Predátor: Evoluce (2018)

Začátek vypadá slibně, ale kdo to viděl celé a zná ságu, měl by být zklamaný a možná i znechucený. Jistě to nebyl HOROR, ale spíš AKČNÍ KOMEDIE. Hlavní postava není chlap, ale ,,chlápek", Predátoři prakticky nikoho nezabijí (tedy kromě těch ,,vojáčků", které mohou zabít), a když už začnou některé postavy umírat, je to až nakonec a pěkně žalostné a primitivní. Žádné ,,lovení hlavních postav" jako v jedničce a dvojce, žádný strach z Predátora, hlavní postavy jsou dokonce blbečkové duševně narušení šašci, o čemž vypovídá, že je hlavní představitel našel v autobuse, který je právě vezl do blázince. Režisér Shane Black, který měl malou roli v jedničce, kde okamžitě zemřel, to pěkně odflákl. Na začátku byl dobrý nápad a dobré provedení, ale nyní se ze ságy akorát dojí peníze, a točí se to pro nové publikum, což jsou puberťáčtí vymaštěnci. Je to hanba vývojářům a ostuda to tak odblbnout. Jak jsem napsal, začátek vypadá slibně, ale kdo přehlížel nějaké malé chyby na začátku, tak nejpozději ve 3/4 už musí uznat, že je to hrůza. Ale není to ,,odpad!", tři hvězdy si to jistě zaslouží, a hlavně za ten začátek. Nečekejte však žádné chlapy vojáky, spíš trotly, co si na vojáčky hrají.

Mocné síly planety Země (2007) (seriál)

Epizoda Led a epizoda Atmosféra jsou úžasné, úžasné!!!!! Je zde spousta fascinujících věcí, které jsem snad ani nevěděl, navíc se skvělým komentářem od Vladimíra Čecha. Epizoda Vzácná planeta, tu jsem velmi brzy vypnul, jelikož se jedná o pouhé hypotézy a spekulace zobrazené digitálními animacemi, takže když vývojáři nemají kameru v pravěku, nebo u jiné planety, neměli by si vymýšlet, protože to stejně nakonec bude úplně jinak. Další epizody Oceány a Sopky jsem zatím neshlédl, ale očekávám u nich srovnatelnou kvalitu jako u Ledu a Atmosféry.

Inkvizice (2014) (seriál)

Je škoda, že nenatočili pátý díl: Inkvizice v Českých zemích. Zde byl také hon na čarodějnice, četl jsem, že na Šumpersku to bylo velmi kruté, no a pronásledování husitů, kališníků. českých bratří a luteránů vykrystalizovalo v největší nucenou "kacířskou" emigraci, co znám, desetitisíce, ba i sta-tisíce Čechů a Češek museli uprchnout po Bílé hoře před Habsburky a jezuity. Toto Ježíš Kristus učil? Tahle katolická ,,církev" je postavená na kostech svých obětí. Mimochodem, po Bílé hoře zabrala zkonfiskované české statky a majetky a my jsme jí nedávno vrátili ,,naše" bohatství zpátky?

Vzkaz v láhvi (2016)

Trojka je lepší než dvojka, pořád však slabší než jednička. Má i tak více světlých stránek než dvojka, např. pasáž ve vlaku je napínavá. Škoda, že se pořád jako padouši objevují psychopati.

Zabijáci (2014)

Dvojka je oproti předchozímu i následujícímu dílu o dost slabší. Je brutálnější, ale méně mysteriózní a napínavá. Dále psychologická. Má i pár světlejších okamžiků: třeba věci se točící kolem učitele fyziky je záživně provedené, avšak oproti jedničce je identita padoucha či padouchů vyzrazena, takže tím klesá napětí. Dvojka je postavena hodně na násilí.

Žena v kleci (2013)

POUTAVÉ, NAPÍNAVÉ, MYSTERIÓZNÍ, PSYCHOLOGICKÉ... Možná nejsilnější díl z celé ságy.