• Fantasy

Zhoubné zlo (2021)

Námět je vcelku zajímavý a napětí postupně graduje, některé scény jsou na můj vkus trochu přehnané a mnohé člověk pochopí dříve než film skončí, ale i tak se jedná o lepší průměr.

Světlo a stíny (2021) (seriál)

Mám ráda seriály s nadpřirozenými bytostmi a tenhle se dle mého názoru povedl. Možná, že mladší generace z něj bude ještě více nadšená, ale i já jsem si tam našla své. Svět, ve kterém se seriál odehrává je pěkně postavený, postavy mají zajímavé charaktery a děj dobře odsýpá, nadpřirozené efekty jsou dávkovány postupně a finále láká na další sérii. Vřele doporučuji, 75%.

Noční zuby (2021) odpad!

Velké očekávání jsem neměla (hlavně potom, co jsem si všimla, že ve filmu hraje Megan Fox), ale to co přišlo mě fakt dostalo. Děj postrádá jakoukoli logiku, hlavní postava se prostě nechá oblbnout pěknou holkou a to je tak všechno. Těšilo mě akorát to, že se tam v objevili herci z Vikingů a Hry o trůny, to jsou za mě jediné klady filmu a to je fakt málo. 30%

Zpřítomnělí (2019) (seriál)

Ten námět mi přišel tak strašně zvláštní, že jsem sledování seriálu neodolala. První díl mi přišel trochu úsměvný, hlavně zobrazení lidí z doby kamenné mi vykouzlilo úsměv na tváři, že jsem uvažovala, zda se nejedná o komediální seriál. Pak se děj začal rozvíjet, a protože stále jedeme na vlně Vikingů a detektivek, chytlo mě to a brzo jsem si našla oblíbené postavy. Jednotlivé postavy mi přijdou opravdu zajímavé, využití starého jazyka je super a dodává to seriálu na atraktivitě, stejně jako postupné rozkrývání minulosti. Nemůžu se dočkat další série.

Potomek (2019)

Obecně mám trochu strach z filmů, kde se vyskytují nějakým způsobem posedlé děti, přesto jsem se na tento film podívala a chybu neudělala. Je pravda, že příběh mohl být více rozvedený, zajímal by mě postupný vývoj hlavní postavy v ,,něco jiného" v brzkém dětském věku (mohlo tam být více strašidelných scén dokreslujících děj), ale film má jen něco kolem 1,5 hodiny, což je tak akorát. Pokud se chcete jemně bát, film vřele doporučuji. 60%

La Llorona: Prokletá žena (2019)

Vcelku povedený film, kde jednotlivé postavy, scény i děj dávají smysl. Nečekejte nic až tak strašidelného či nepředvídatelného, ale jako klasická hororová oddechovka je to dobrý. 60%

Sestra (2018)

Nevím odkud začít, tak to vezmu od konce. Český dabing u tohohle filmu je příšerně amatérský, aspoň mě to odnaučí být líná číst titulky (nebo se konečně pořádně naučit anglicky). Každopádně jsem se na film těšila jako malá holka a pak přišel šok, tam nedávalo smysl naprosto nic, herecký výkony byly prostě strašné a dialogy mezi postavami stejně tak. Celý příběh na mě působil jako spíchnutý horkou jehlou, jasně zasadíme příběh do Rumuska, tam je to přece tajemné (škoda, že nedorazil Drákula), místní občané vypadají jako z dávné minulosti. Romantickou linku zde zastoupí mladá novicka s blíže nespecifikovanými vizemi a mladík s příšernou přezdívkou Frantík, a hrdinnou trojku doplní kněz s traumatem z vymýtání, ach jo. 30%

Rebeka (2020)

Občas se nechám přesvědčit a podívám se na remake nějakého slavného filmu s tím, že modernější podání příběhu mě více vtáhne do děje. Bohužel dost často následuje zklamání, jako v případě tohoto filmu. Nemůžu říct, že by byl vyloženě špatný, ale žádný velký dojem na mě taky neudělal. Příběh se místy vleče a hlavní hrdinka mě svým chováním často rozčilovala. Co musím pochválit jsou ale určitě kostýmy a lokace, v těchto případech je na co se koukat, jinak zůstává film takovým průměrem. 60%

Tátova volha (2018)

Po zklamání z Hastrmana jsem se přece jen odhodlala opět se podívat na český film a byla jsem příjemně překvapená. Je to prostě milý film, nečekejte nic, na co byste ještě dlouho po zhlédnutí vzpomínali, na druhou stranu jako oddechovku to můžu vřele doporučit. Film má pěkný spád, nic moc dramatického neřeší a končí tak nějak přirozeně bez velkého dramatu. 65%

Hastrman (2018)

Ach jo, vždy když se snažím dát šanci českému filmu, přichází velké zklamání. Námět se mi líbil, hlavní představitel má dost charismatu, i další postavy byly zajímavě obsazeny, tak proč to nefunguje? Podle mého názoru je to jako obvykle, ze solidního námětu se dá udělat i špatný film. Kde je ta avizovaná romantika a co vlastně za sdělení nám tento film předkládá? Film je prostě směsicí relativně líbivých obrazů, které na sebe ne vždy hladce navazují, jednání hlavních postav není natolik vykreslené, aby divák pochopil, o co jim vlastně jde a závěr je značně nedotažený. 55%