• Fantasy

Švadlena (2015)

Film je skvělým mixem různých žánrů, kostýmy jsou naprosto úchvatné stejně jako hlavní hrdinka v podání Kate Winslet. Navíc je snímek napínavý od začátku do konce a vypovídá o lidských vlastnostech více než leckteré filmy, co to mají v ústředním tématu. 80%

Smrt ve tmě (2016)

Na základě slušného hodnocení tohohle filmu jsem očekávala dobrou podívanou, byla jsem však vcelku zklamaná. Námět je určitě zajímavý a snímek má pár dobrých zvratů, které udrží vaši pozornost. Ale to je tak všechno pozitivního, co můžu o snímku napsat. Spíše než napínavý horor jde o thriller se zvláštní hlavní postavou slepého chlápka s dobrými instinkty a partou namyšlených puberťáků, který si mysleli, že ho přelstí.

Zhasni a zemřeš (2016)

Tak tenhle film mě příliš nezaujal, je tak trochu ušitý horkou jehlou. Většinu tajemství se člověk dozví už na začátku filmu, takže po jeho zbytek vás nic moc zajímavého nečeká kromě vyděšených pohledů hlavních postav. 60%

Dívka ve vlaku (2016)

Moje oblíbená herečka Emily Blunt mě přitáhla k tomuto filmu, který mě zaujal svoji detektivní zápletkou. Snímek mě mile překvapil, střídání různých časových linií bylo přehledné, napětí a očekávání vyústění příběhu s postupným odhalováním dalších skutečností vydrželo až do konce filmu. Určitě jde o film, který by neměl uniknout vaší pozornosti, dávám mu 75%.

Sebevražedný oddíl (2016)

Film mě mile překvapil, v rámci daného žánru jde o vcelku povedený kousek, kterému dávám 65%. Námět je zajímavý, zasloužil by si trochu propracovanější příběh, větší prostor pro jednotlivé postavy (některé postavy jsou zde tak trochu navíc) a méně patosu (který je ovšem běžnou součástí těchto filmů), přesto film vřele doporučuji ke shlédnutí.