Superbad (2007)

Ale jó, tohle se povedlo. Příběh je mezi těmi všedními trošku nevšední, protože když už nic jiného, tak tu jsou správně jetí poldové, a i obsazení je na teenagerovskou komedii nádherné. I přes různá žánrová klišé, s kterými se zde setkáme, jsem s výsledkem dost spokojený. Jsem rád, že jsem se odreagovával zrovna s tímhle filmem. Jediným zásadním sklamáním pro mě je snad, že jsem neviděl potencionální přítelkyni hlavního hrdiny bez porprdy ;-):-D

Dokonalý trik (2006)

Určitě dobře udělané, určitě dějově víc jak nemálo zajímavé, jen se trošku neztotožňuji s jednou z hlavních 2 point, která je nereálná, což je škoda, protože ostatní věci působí realisticky dost.

96 hodin (2008)

Tak s těma 5 hvězdama sem asi hodný, ale musím nějak ocenit film, který má doopravdy slušný drive a furt se tu něco děje. Jediná připomínka, co mě teď z fleku napadá, souvisí s replikami - na můj v kus se otec na začátku až moc strachoval, a matka byla zase úplně nejvíc v pohodě. Zavání to tím, tě některé postavy jsou černé, a některé bíle. Ale nějaké barvy mezi? Eee

Lemra líná (2006)

Ničim nevybočující film, snad jsem někde viděl i něco podobného, ale nevim co. Pointa je taková, že dospělý syn žije u rodičů, a tak oni si najmou ženskou, co ho má změnit, aby se oženil a odstěhoval, no a není asi žádným tajemstvím, že se ti dva do sebe nakonec zamilují, a určitě by vás napadlo i to, že tam mezitím bude nějaká krize, kdy on zjistí, že byl tahán za nos atd. Prostě jasně zaškatulkovaná romantická komedie. Bohužel že bych se nějak moc smál, to teda taky ne.

Tango a Cash (1989)

Nevim, nevim, jaké to bylo ve své době, ale v té dnešní mi to připadá takové trošku už přežité. Na komedii málo vtipu, na akční film zase chybí trošku toho drivu - dneska ty filmy bývají takové dynamičtější, rychlejší střihy, temější barvy atd

Svéráz národního rybolovu (1998)

No, poněkud svérázný počin dělající si srandu z Rusů. Humor je zde dávkován nenásilně, plyne ze situací, kdy se udělá něco laxně, kdy se někdo opije atd., takže se tomu dá i celkem věřit, takže jo, jsem spokojen.

Sbohem, baby (2007)

Nějaký zásadní film to pro mě není, ale jinak celem zajímavé. Taková trošku oscarově pojmutá detektivka, kde nejde o nějaké pif paf a násilí, a místo toho větší roli hrají mezi lidské vtazhy.

Prodám šéfa zn. spěchá (2006)

Jeden z těch filmů, kde vám až plakát na CSFD napoví, o čem to vůbec bylo. Dalo se to, místy to bylo vtipné, ale nic zásadního, nic převtipného, nic, kde by se neobjevovala nějaká ty klišé romantických komedií.

Božský Evan (2007)

Upřímně řečeno sem čekal větší katastrou, a ono to docela šlo. Jedno velké podvědomé mínus je už v tom, že tohle má být jakási dvojka k filmu Božský Bruce, jenomže společný je tu Bůh, a to je tak všechno. Pak je tu ještě bývalý reportér v podání Steve Carella, ale to je zde naprosto odlišná osoba než v prvním díle. A i další věci jsou úplně jiné. A to hlavně určitá poetika celého filmu. Božský Bruce byl o úplně něčem jiném. Tady se na to snaží autoři navázat, ale nechtěli, aby to bylo úplně to samé, a tak si vymyslí něco, co působí docela absurdně. Zatímco po prvním dílu nikdo kromě Brucea nemohl s jistotou vědět, že Bůh existuje, zde si to na konci musí myslet snad naprosto každý. Zatímco v prvním díle byl divák baven srandou, která vznikala díky sledování toho, co všechno je člověk schopný udělat, když má moc, zde tuto moc nikdo nemá. Jen je tu jakýsi biblický příběh a kouzlí jenom Bůh. Atd. To by bylo asi tak k rozdílům. Jinak se to celkem dalo.

Karamazovi (2008)

A teď babo raď, kolik hvězd dát. Karamazovi jsou film netypický a těžko mohu s něčím nějak kloudně srovnávat. Chválit bych tu měl za režii a hudbu, protože jestli Karamazovi něčím jsou, tak je to skvělý záznam inscena divadelní hry. V této hře navíc hrají skvělí herci. Sice jsem musel trošku přemýšlet nad tím, proč byl Ivan Trojan nominován na lva za hlavní roli a David Novotný za vedlejší, když mi připadalo, že se na plátně objevují zhruba stejně často, ale to sem nepatří. No, a teď se dostávám k tomu dalšímu. Chci vidět Karamazovi znovu? Ne, teď delší dobu rozhodně ne, radši se kouknu na něco, co neznam? Je to výjimečný film? Odpovím si otázkou, zda-li je to vůbec film? Ke hře samotné je v podstatě asi přidán jen motiv dělníka, kterému umře syn.