Úžasná paní Maiselová - Série 4 (2022) (série)

ja jsem zklamany, a to jakoze dost...•••••••••••• zaprve, mam pocit, ze kdyby tato serie nevznikla, tak to deji vubec neuskodi, ja tam vlastne nevidim v podstate zadny posun od konce 3. sezony..•••••••••••• zadruhe, ty vedlejsi postav jsou uz strasne cringe, sorry. ony to vzdy byly tak trochu karikatury a prihravaci hlavnim postavam, ale tentokrat mi prislo, ze to totalne preteklo vsechny meze. takova imogene, zelda, mei, to desive trapne trio dohazovacek (jakoze uplne kazda scena s nima byla nesnesitelna), sophie, kouzelnik, ti zlodeji (ty jeste davam) ale dokonce uz i abe.. •••••••••••• zatreti, totalne wtf cringe momenty. treba ta scena, kdy midge se asi 154x pta na lesbicky bar (btw proc se pta jen chlapu, absolutne nechapu) a zacina vetou i am not a cop, to jsem mel chut to vypnout, protoze takhle mrhat schopnostmi rachel.. to mi bylo smutno, nebo scena na kolotoci, nebo scena na pohrbu (tady aspon ten proslov byl dobry, ale proc se chovaji hlavni postavy k ostatnim jako totalni sociopati?), nebo scena volani pres zed, fakt to nekomu prislo vtipne? nebo niceni veci na svatbe for no reason. a bohuzel jich bylo jeste mnohem vic.•••••••••••• zactvrte, kouzelnik. tohle je tom bombadil the marvelous mrs. maisel. nejhorsi vec, ktera tvurce mohla napadnout, je uplne odporny.•••••••••••• nejlepsi moment sezony asi nekrolog pro moishe, ale moishe bylo v teto sezone nejak malo, to me mrzi a pripomnelo mi ten nejvtipnejsi moment serie, kdyz se moishe pripravoval na rec synogoze a nasledna prestrelka, diky bohu aspon za to. jinak me docela bavi momentalni vztah joela a midge, ten mi snad jako jediny pripada jako trochu realny a neprehnany, ta nova sekretarka je taky ok

Milý tati (2021) (studentský film)

takhle dobry kratas jsem asi nevidel ( i kdyz pravda zas tolik jsem jich ani nevidel:D). kdyz se opravdu potka graficka forma s vypravenim.

Na cestě (2021)

no nejvic me na tom byvilo, jak je to natoceno. uz jen treba ta oteviraci scena.. ale v podstate kazdy zaber je promysleny az do konce (a zaroven neni nejak dosebezahledene prepaleny). uzasne lokace, fakt nadhera jen se na to divat.  humor je vsudypritomny asi nejvetsi highlight scena s cyklistou, ale ten plyunly prechod na vaznejsi notu (a zase zpet) je diky hercum strasne hladky, treba rozhovor u jabka.. vyzvihnout se musi vykon herecky matky, to je na oscara, tam bylo vsechno. a nakonec, nejpodivnejsi na tom filmu, ze se clovek vlastne naprimo nedozvi, proc se deje, co se deje, ale ani to nijak nerusi nebo nevadi

Duše (2020)

asi spise 5* ale clovek se nemuze zbavit pocitu srovnavani s inside out. opet to funguje skvele, opet je tu emocinalni rovina, ktera je silnejsi nez v 99 % filmu. akorat zaver a obcasne az moc prekotne a zrychlene vypraveni, mi trochu pokazilo dojem.

TBH (2022) (seriál)

v cr v podstate zazrak, kecy o neautenticite.. jakoze coze? o teenagerech tady nebyl natocen lepsi serial. nejvic mi to pripominalo how to sell drugs online fast osekane jen na vztahy mezi postavami, takze dobry, nejlepsi rufin, pepa a ness, ale o zadne postave nemuzu rict, ze by bal slabe napsana/ztvarnena.

Pečie celé Slovensko (2021) (pořad)

v podstate  skoro dokonaly cast - soutezici i porotkyne top, jedine co pokulhavalo byla moderatorska dvojice, ale kdyz si odmyslime ty cringe prvky, kdy se snazili delat radoby zabavne scenky na zacatku poradu, tak se daji prezit.

Annette (2021)

cca prvni 2/3 filmu jsem z toho nebyl uneseny (az na oteviraci sekvenci, ta je taky dokonala), jako ne spatny, ale ani nic prevratneho nebo aspon velmi dobreho, proste prumer. no s nastupem simona helberga (ok i herci z tbbt, umi zahrat topove, to jsem necekal) se neco zmenilo, mozna to bylo tim, ze uz si za tu pomerne dlouhou dobu clovek zvykne na tempo a zpusob vypraveni, mozna uz se dostane pod kuzi postavam, nevim, ale zacne to vse fungovat a davat smysl. a zaver.. ten je tak za 10 hvezd, to nemam moc slov. a titulkova scena taky. akorat me mrzi, ze jsem to nevidel v kine, protoze to muselo byt jeste o 2 lvl vyse. proc nema driver jeste oscara nechapu. toho bo burnham komika zahral uplne dokonale, ale co rozjel pote, je nezapomenutelne. sparks rules.

Není čas zemřít (2021)

do poloviny snad nejlepsi bond, craig, lea, ana de armas, lynch vsechno vytecne, svezi i dokonce prekvapive vtipne. bohuzel pak to zacalo tracet dech a zacal se objevovat malek.. jakoze tak smesne trpane zahraneho zaporaka jsem uz dlouho nevidel (neslysel, protze ten jeho postizeny prehravajici hlasek na tom bylo to nejhorsi). proc vlastne furt neni zaporacka zena? to by to dost osvezilo.

Bo Burnham: Inside (2021) (pořad)

musim rict, ze takovy cringe jsem necekal. v nekterych pasazich jsem se i zasmal, kdyz bo pateticky hledel do kamery, neco breptal a snazil se nas presvedcit, ze zije v trapnem vezeni, ktere si sam vytvoril. vylezt s necim tak bolestinskym, to chce respekt, a proto (+pekne praci s vizualnimi efekty na tak minimalnim prostoru a asi jedne pisnicce, kde mi prislo, ze se aspon nejak trefil) jedna hvezda.. urcite bych odebral tag komedie, protoze o vtip se ani nepokousi. a pak ta hudba, ano docela chytlave, ale bohuzel ani vtipne a ani s nadhledem, nebo dokonce presahem nekam do vazna. v kombinaci s jeho hlasem a vyrazem spise dokonale otravne. mozna je to proste muj problem, ale selfdepreciating humor si spojuji predevsim s pokorou. me pride, ze ty songy by chtely byt trochu jako jens lekman, ale pusobi to jen jako jeho 12lety edgy teen bratr.

Jak prodávat drogy přes internet (rychle) - Série 3 (2021) (série)

ja vidim stale stoupajici tendenci a to jsem po 2. skvělé řadě uz opravdu necekal. jsem trochu prekvapeny z rozporuplnych reakci natuto serii, ja v podstate nevidim nic, co by slo kritizovat, možna (spoiler) borec s prostrelenou nohou a docela nelogický twist s tim, že nizozemci o vsem vedeli (proc je teda rovnou nestrelili a sli tam az potom..) - ten si vysvetluju, precejenom mensim rozpoctem a stopazi. no a uprimne me to vubec nevadilo, protoze diky nemu prisly epicky zabavne posledni dve epizody, dan je cim dal vtipnejsi, moritz vetsi zmrd/genialni antihrdina, lenny je lenny a odstrizeni kiry ze serialu na par dilu, taky pomohlo. a asi vubec poprve me v serialu bavila postava Lisy. ps. a lidi ctete, protoze jinak muzete doapdnout jako uzivatel Trevor a totalne nepochopit pointu sdelovanou dílem.