Beautiful Thing (1996)

Ano ano, prosím, víc takových jednoduchých filmů bez patosu a se smyslem pro humor. Coming out nemusí být nutně gala představení o třech jednáních. "Are you gay? - I'm happy. I'm happy with you." Žádná složitá zápletka, jen první zamilování dvou školáků/sousedů. Úžasně mile zpracovaná věc, která by teoreticky mohla kdekomu pomoct si uvědomit, že je jedno, co si kdo myslí, hlavně když je člověk šťastný.

Savannah (1996) (seriál)

Já se docela bavil! Překvapilo mě, jak rychle se objevovaly nové zápletky, jedna z postav se v jednom z dílů stane závislou na drogách a za další dva díly už je z toho venku a čistá.. Jo, tahle soap operová časová relativita, kdy všichni vypadají pořád stejně v perfektně padnoucích šatech a s dokonalým make-upem, mě vždycky pobaví, člověk může vlastně jen hádat, kolik času uplynulo, a napoví jen to, jak dlouho se osoby objevují ve stejných šatech. No a třešnička na dortu je dabing, který se velmi dynamicky mění během celého seriálu, ale nejlepší je, když vystřídají dabéra jedné postavy i v rámci jednoho dílu. Suma sumárum, blbinka pro zasmání na časy v režimu letadlo.

Manželská historie (2019)

Když vezmu v potaz, že je to film o herečce a divadelním režisérovi, tak se vlastně nedá nic vytknout ani tomu, že některé scény mi přišly zbytečně moc "zahrané" nebo moc teatrální - herci vlastně správně hráli herce. Film svou jednoduchou zápletkou nijak neútočí na divákovu mozkovnu a dá se říct, že stačí pozorovat obrázky. Je to ale celé tak nějak sympaticky vyvážené, drama střídá veselí, technicky povedené... Kdyby chtěli v televizi být trochu netradiční, tak tohle je taková ideální víkendová televizní neotřelost.

Neodolatelná (1999)

Přeslazená blbůstka o zamilované kuchařce a kouzelném jídle. Na sledování postačí i mozek v režimu stand-by (pro ty, co hledají film, u kterého nemusí použít ani jeden neuron, ideální).

Všechno, co měli (2018)

Rád bych dal víc, Hillary byla skvělá, Michael byl skvělej, ale možná ten film mohl být trochu střízlivější, méně je někdy více a myslím si, že tomuhle filmu by slušelo méně ukřičených scén s rodinnými spory, možná o pár zápletek méně by taky neuškodilo. Příběh a téma určitě zajímavé, ale zkrátka bylo toho moc, abych si na to mohl udělat rozumný názor a zamyslet se nad něčím hlubším, zůstávají jen smíšené dojmy z přehršle podnětů.

Sebastian (1976)

Vše podstatné bylo řečeno v předešlých komentářích. Krom gay erotické estetiky při nějaké snaze sem tam nějaká metafora či obraz. Taková vintage podíváná, co připomíná doby, kdy erotické filmy měly ještě děj

Smažená zelená rajčata (1991)

Vcelku obyčejný filmový/knižní příběh, který ze své obyčejnosti ale neobyčejně těží, na uvěřitelnosti navíc přidává americký jih, jižanský přízvuk a nevtíravá (nevnímavá) hudba Thomase Newmana. Hlavní herečky (všechny 4) odvedly dobrou práci a nepřehrávaly snad ani na chvilku. A i když jsem ke konci neudržel slzy, tak mi to ale přišlo asi až moc sentimentální. Herecky, filmařsky, produkčně rozhodně dobrej film.

Dolores Claiborneová (1995)

Po cca 15 letech od přečtení jsem viděl tuhle filmovou adaptaci a musím říct, že to rozhodně předčilo moje očekávání. Kniha je psaná jako vyprávění jen z pohledu Dolores Claiborne, to se ve filmu vlastně nezměnilo a postupné rozkrývání minulosti, motivů, příčin a tajemství se dělo před kamerou takřka románově. Myslím, že King musí být s filmem spokojený. Bohužel na 5/5 to všechno působí příliš televizně a nízkorozpočtově.

Následky lásky (2004)

Na dialogy úsporné, ale o to působivější komorní drama ze Švýcarska, kde to vypadá, že čas se zastavil a život může plynout jen v rutinách.. Toni Servillo opět famózní

Rodinný přítel (2006)

Film působí jako dílo vyzrálého režiséra a zároveň jako ranná tvorba. Obojí má své půvaby. Rozhodně výborná podívaná s pointou a ne jen film k popcornu.