Nahota (1970)

I když se ve filmu objevuje fyzická nahota, je to právě nahota osobní, o kterou se v tomto filmu jedná: Petr Čepek, jeho protějšek Kristina Hanzalová i ostatní postavy své nahé já postupně ukazují (nebo je nepřímo odhalováno). Psychologický film s velmi zajímavým nábojem, který má rozhodně na svědomí právě Petr Čepek, a který svou matnou náladou trochu nutí člověka přemýšlet o tom, co a proč komu říká anebo tají.

Pod vlivem úplňku (1987)

Uf, tři hvězdy s odřenejma ušima. A ty tři oskary vážně nechápu...

Miluj mě, jestli to dokážeš (2016)

Nevidím důvod, proč hodnotit níže. Téma sexuality mezi hendikepovanými bylo představeno ze všech možných úhlů, dokument nijak zbytečně ani nedojil emoce ani neodbíhal od tématu, nenimral se v životních příbězích.. dovedu pochopit, že ne všichni aktéři museli být všem po chuti anebo vkusu a že některé absurdní situace (zejména bezbariérové přístupy) byly slušně řečeno zarážející - ale to by nijak nemělo ovlivnit hodnocení celého dokumentu, který mně přišel velmi zdařilý a vlastně mimoděk upozornil kromě sexu hendikepovaných i na celou řadu dalších věcí

Hokus pokus (1993)

Uf, no ty dvě hvězdy jen pro Bette Midler. Btw mě až překvapilo, kolik podobností s Hvězdným prachem se tu našlo - a to je přitom na rozdíl od tohoto takovej dobrej biják...

Sbohem Berlíne (2011) (TV film)

Předlohu neznám a bohužel ani autora (nespojil jsem si s dílem Single Man) a neznám dost dobře povahu jeho díla se vší jeho šokézností a kontroverzí... Na tom ale nelze stavět úspěch tohoto filmu - a upřímně nerozumím relativně vysokému hodnocení zde. Je to sice tv film, ale to pro mě nemůže být důvod ke shovívavosti s poměrně špatným hereckým i tvůrcovským provedením. Pokud se tedy na konci filmu dozvíme, že kniha (předloha filmu) byla dílem na svou dobu velmi otevřeným, pak se tedy ptám, proč se to nepromítlo i do filmu, kde se sice promenádují chlapci s dokonalými těly a obličeji a kde se jakž takž inscenují protižidovské akce, ale výsledný dojem je nudný a plytký. Celkově vzato pro mě film ztráta času, s jediným pozitivem, že jsem zjistil, kdo byl Christopher Isherwood.

Jabka (2020)

Film, který není třeba vidět víckrát, protože když už znáte pointu, tak to ztrácí smysl. Ale nakonec to není nic proti ničemu a nic, co by filmu nějak ubíralo na kvalitách. Ba naopak, tohle je ve svý podstatě jednoduchej bizarní příběh, který svou absurditou pobaví i trochu uklimbá, ale nezanechá pocit promarněnýho času.

Mi mefahed mezeev hara (2013)

Svérázaná detektivka, co má spád i pointu a občas i rozesměje.. a to vše v sympatické minutáži. Nejsem zarytej fanoušek detektivek, ale tohle mě bavilo.

Madisonské mosty (1995)

Nemůžu si hrát na pozéra a dávat nízké hodnocení jenom proto, že je to červená knihovna par excellence. Ano, je to romantické drama. A v rámci žánru perfektně provedené, herecky skvostné (pozorovat Meryl Streep a Clinta Eastwooda je zkrátka labůžo). Nebudu pokrytec a nedám 2 hvězdy jen proto, abych tím popřel, že se mi líbila tahle romanťárna.

Stíny v ráji (1986)

To hraní! Divadelnost (v podstatě pravý opak Dogma 95), která ale přitom vůbec nepůsobí nerealisticky, ba naopak, realističnost spíš umocňuje. Trochu to Kaurismäkiho vyobrazování připomíná Lynche. Velice příjemná a trochu bizarní pokoukaná!

Supernova (2020)

Já se na tohle docela těšil, ale je to pro mě spíš zklamání. I přes to, že se film častokrát uchyloval k mlčení, které mluvilo za vše, a vyhnul se tak patetickým a emoce ždímajícím scénám, tak celkový dojem je neslaný nemastný. Což je za mě škoda, myslím si, že Firth i Tucci mají na víc. Koneckonců téma ale vcelku zajímavé, rozhodně musím pochválit krásné exteriéry a kameru.