Šprtky to chtěj taky (2019)

Pecka!! Herecky skvelé. Beanie ma zaujala už v Lady Bird a tu dostala omnoho viac priestoru čo je absolútne úžasné. Kaitlyn bola ako Amy neodolateľná a musím napísať že má krásny hlas a akúsi charizmu ktorou ma pritiahla k obrazu. Tiež pobavila Billie Lourde aj Skyler Gisondo. Príbeh je jednoduchý ale za to neskutočne vtipný. Scéna z taxíka ma dostala. Boli tam samozrejme aj predvídateľné momenty a tiež momenty kedy som mala chuť prevrátiť oči ale to nevadí. Celkovo bol film veľmi zábavný a bola by som veľmi rada ak by takýchto filmov vznikalo viac. 5*

Ledově ostří (2007)

Dobrá oddychovka ktorá pobaví. Nemusí to sadnúť každému pretože humor je tu dosť strelený. Herci super Will Ferrell ma tu bavil ako v takmer každom filme a Jennu Fischer bolo príjemné vidieť aj inak ako moju milovanú Pam z The Office. P.S. Hlavné mužské postavy sa volajú Michael a Jim čo ma ako veľkú fanynku officu pobavilo.

Avengers: Endgame (2019)

Vydarené ukončenie tejto ságy. Bolo tam dosť humoru, bojové scény boli skvelé a taktiež fungovali emócie a hry na city. Priznám sa, že mi pri filme padla aj slzička. A hoci sedieť v kine 3 hodiny pre mňa nie je žiadna sranda, tento film za to stál.

Last Night (2010)

Veľmi dobrá konverzačka v ktorej to medzi dvojicami iskrilo ako bláznivé. Najmä medzi Keirou a Canetom. Takéto filmy mám veľmi rada a tento patril medzi tie lepšie. Čo by som tomu tak vytkla bol Sam Worthington, ktorý mi tam veľmi nepasoval. Celkovo ale film pôsobí veľmi dobre. 4*

Kick-Ass (2010)

Brutálny film. A to doslova. Najskôr som uvažovala o 4* ale posledných 20 minút filmu ma presvedčilo a musím dať plný počet. P.S. Chloë tam všetkým poriadne nakopala prdel :D

Dej mi své jméno (2017)

Zhliadnuté po tretíkrát a dojem po skončení filmu som mala rovnaký ako po prvom zhliadnutí. Krásne a citlivo podaný príbeh lásky medzi dvoma mužmi, ktorých koniec zamrzí a emočne vyžmýka. Film má nádherný vizuál, krásne prostredie a skvelý štýl 80.rokov. Timothee bol neskutočný a kradol si každú scénu pre seba, pričom mu sekundoval Armie Hammer, ktorý tiež odviedol dobrú prácu. Soundtrack bol veľmi pekný a na konci filmu dokonale podčiarkol scénu pri krbe. Za mňa jasných 5*

Malé ženy (1994)

Knihu som čítala a veľmi sa mi páčila. To isté môžem povedať aj o filme. Herecky veľmi dobré najviac ma zaujala Winona a Claire. Celý film plynie pomalšie a preto sa nečudujem, že niekoho to mohlo nudiť. Celkovo film pôsobil veľmi pekne a mal samozrejme aj smutné chvíľky SPOILER smrť Beth, ktorá bola veľmi smutná a najmä na konci keď všetky sestry dosiahli v živote to, po čom túžili. Len Beth nie. Hudba bola veľmi príjemná a kostýmy podarené. Táto verzia Malých žien sa mi veľmi páčila a nasadila latku dosť vysoko, takže som zvedavá na novú verziu s Emmou Watson a Saoirse Ronan na ktorú sa mimoriadne teším. Hodnotím 4*

Malá Miss Sunshine (2006)

Veľmi príjemná komédia s dobrými hercami, skvelou atmosférou a absurdnými príhodami, ktoré pobavia :) A maličká Abigail bola rozkošná 4*

Sbohem Kryštůfku Robine (2017)

Veľmi pekný film ku ktorému sa možno niekedy vrátim. Domhnall Gleeson sa na rolu skvelo hodil, malý Christopher Robin bol roztomilý a Margot Robbie ako maximálne protivná postava tiež skvelá. Hodnotím na pekné 4*

Nestanu se tvojí ženou (2007)

Veľmi príjemná komédia, ktorá ma bavila od začiatku do konca a z ktorej vyžaruje veľmi dobrá energia. Najviac ma asi bavila dejová linka s matkou a dcérou. Michelle Pfeiffer bola skvelá a na svoj vek vyzerá veľmi dobre, Paul Rudd je veľký sympaťák a ako som mohla vidieť, tak aj bavič a ešte malá a začínajúca Saoirse Ronan bola rozkošná. Tento film hodnotím na solídne 4*