1985 (2018)

Nevěděl jsem do čeho jdu, prostě jsem to pustil a i když moc černobílé filmy nemusím, tady v tomto případě to perfektně sedlo. Krásně to dotvářelo depresivní atmosféru, která z filmu čiší po celou jeho délku. Adrian skrývá jedno velké tajemství, které se bojí říct i nejlepší kamarádce z dětství. Rodiče jsou typičtí venkovani ještě k tomu nábožensky založení a mladší bráška s nimi trpí jako zvíře. To vše vykresluje melancholická hudba, která do příběhu hezky zapadá. Film asi nebude pro každého, je to prostě obyčejně smutný příběh jedné americké venkovské rodiny. 60%

1945 (2017) odpad!

Do maďarské vesničky, kde se zrovna chystá svatba, přijíždějí dva muži. Místní obyvatelé si myslí, že se jedná o příbuzné deportovaných židů...A tak se jeden vesničan oběsí, druhý uteče nevěstě v den svatby neznámo kam, nevěsta zapálí obchod atd atd. Co tím chtěl básník říci netuším, rozhodně doporučuji zajít si ven na limču, což bude lepší zážitek než tento film. Maďarům palec dolů a tomuto zdejšímu hodnocení taktéž. 10%

10 Days in Sun City (2017)

Bianca vyhraje v Nigérii soutěž krásy. Sponzor jí v rámci focení posílá do Jižní Afriky, kde Bianca cestuje se svým manažerem. Zde se objeví mocný šéf kosmetického impéria, který chce Biancu jen pro sebe a tak podplatí jejího manažera, aby odjel do LA. Ten ale odmítne a bude bojovat o Biančino srdce. Jedna hvězda je za krásné ženy a ještě krásnější pláže. Ta druhá je za to, že jsem čekal od tohoto filmu debilitu na entou, ale byla z toho jen kravina na druhou. Tu závěrečnou akční scénu snad ani tvůrci nemysleli vážně, to bych i já natočil lépe na iPhone. Jo a Bianca není hezká. 35%

Selfie 69 (2016)

Bláznivá komedie o hledání ztracené lásky. Tři mladé dívky se po rozchodech v opilosti mezi sebou vsadí, že se do tří dnů vdají. Najít v Bukurešti normálního chlapa na ženění je ale pořádný problém. Na rumunskou komedii je to celkem obstojné. Není nouze o pěkné holky, absurdní situace, sex i celkem dobrou hudbu. Některé vedlejší postavy jsou sice zmatečné a i konec stojí za vyližprdel, ale jako celek to docela funguje. Prostě průměrná evropská komedie na nedělní relax. 50%

(Ne)přátelé (2018)

Obchod mezi drogovými gangy je narušen střelbou a dva členové gangu umírají. Třetí, který jen tak tak unikne smrti se nyní pomocí přítele z protidrogového oddělení snaží najít viníky, kteří zavraždili jeho kamarády a ukradli tašku s drogami...Francouzsko-belgické kriminálky jsou většinou drsné ale tady na to tvůrci poněkud zapomněli a udělali chybu. Příběh by mohli právě drsné nekompromisní scény nastartovat. Tak zůstalo jen u nepříliš zajímavých zmatečných postav a celkově je to takové nemastné neslané. Ani jsem nevěděl jestli mám hlavnímu hrdinovi fandit, bylo mi to tak nějak jedno. Úplně špatné to není ale chyběla tomu prostě ta syrovost. Ty tři přestřelky to nemůžou zachránit. 45%

(Ne)matky (2019)

Tři matky z předměstí se na Den matek rozhodnou, že navštíví své syny na Mannhatanu. Jeden je gay, druhý úspěšný redaktor pánského časopisu a třetí zase stále truchlí po zkrachovalém vztahu. Jejich matky se rozhodnou, že jim jejich životy pořádně nabourají. Následují výčitky, hádky, omluvy atd. Příběh je sice předvídatelný a kromě komedie bych do žánru zařadil i romantiku, ale hezky se na to dívá, herci jsou neokoukaní a nakonec jako ve správné pohádce vše dobře dopadne. Patriciu Arquette už bych tady ani nepoznal, naopak Angela Bassett je stále v plné formě. No a Heidi Gardner je prostě nádherná. Za mě tady malinko podhodnocený film. 65%

Šaolin: Škola bojových umění (1974)

Tento film byl trošku zklamáním. Děj je klasický. Jedna škola bojových umění chce vymlátit a pozabíjet tu druhou. Dva žáci z té poražené školy najdou učitele, který preferuje styl orla a tygra. Jen kombinace těchto technik může nepřítele porazit. Takže k vidění je spousta soubojů a choreografií, ale také bizarních scén. Například když chce lehká děva udělat chlapovi dobře, ale pak uteče protože zjistí, že tam má vyrážku. Nebo učitel dá žákovi za úkol nachytat za den rukou 50 kaprů nebo ho učit nebude atd. Prostě klasický Hongkong od Shaw Brothers. Ta romantická dějová linka byla ptákovina. 45%

Dárek do cely č.7 (2019)

Pastýř Memo (Aras Bulut Iynemli) je dospělý muž s duší dítěte. Společně s babičkou vychovává po smrti své ženy na venkově dceru Ovu (Nisa Sofiya Aksongur). Jednoho dne je ovšem Memo zatčen a obviněn z vraždy malé holčičky. Justice ho odsoudí k trestu smrti. Zmatený Memo se rázem ocitá v cele č. 7 mezi opravdovými kriminálníky, kteří mu za tak závažný trestný čin nedávají nic zadarmo. Na prahu smrti se však náhle objeví svědek, který může prokázat Memovu nevinu... Zápletka je podobná Zelené míli, jinak je to ale úplně jiný film. Jsem rád, že i takovéto neznámé filmy jsou díky Netflixu dostupné i u nás. Turci v tomto remaku příjemně překvapili. To hodnocení zde je ale příliš vysoké. 75%

Spalovač mrtvol (1968)

Co toto bylo? Mělo mě to šokovat? Měl sem u toho slintat blahem, jaký to není filmový zážitek? 46. nejlepší film??? Ježíšmarjá. Já vím proč sem se tomu filmu vyhýbal tolik let. Celá ta kamera, střih a příběh jsou k zblití. Nebýt toho šíleného výrazu Hrušínského, tak dám bez problému, s čistým svědomím odpad. Toto už nechci nikdy v životě vidět.

To nejsi Ty (2014)

Nemám moc rád filmy o nemocech. Hilary Swank už ale podobný výkon předvedla v Million Dollar Baby a i tady se jí povedlo ztvárnit nemocnou ženu velmi přesvědčivě. Jinak příběh nevybočuje z tradičního schématu. Nepřekvapí ani nevyždímá citově. Ale herci jsou zde sympatičtí. Za mě 55%.