Invaze U.S.A. (1985)

Terorista Mikhail Rostov (Richard Lynch) plánuje na území USA společně se stovkami mužů několik teroristických útoků, zaměřené převážně na civilní obyvatelstvo. V cestě mu však stojí bývalý agent CIA Matt Hunter (Chuck Norris). Ten se vrhá bezhlavě do protiútoku a likviduje teroristy převážně jejich vlastními zbraněmi...Hodně idiotský scénář, se spoustou idiotů na scéně. Jedině Chuck idiot není, protože je tak chytrý na to, aby dokázal sám přelstít stovky teroristů, převlečené za policisty i za armádní příslušníky. Kde je skutečný SWAT, který by na teroristy naběhl, to už je vedlejší. I když se útoky dějí na více místech, tak Chuck je všude a vedle něho neohrožená reportérka, která si všechno musí rychle vyfotit, aby nepřišla náhodou o práci.No Chuck měl v 80. letech celkem slušné renomé, filmy jako Osamělý vlk McQuaide, Delta Force, Ztracen v akci nebo Sám proti teroru nejsou vůbec špatné, ale tímto filmem si začal budovat onu slavnou pověst, Supermana. 20%

Terapie láskou (2012)

Patricka (Bradley Cooper) právě pustili z blázince a jediné na co myslí, je jeho žena Nikki (Brea Bee), ke které má ale soudně zakázano přiblížit. Chce ji ale dokázat, že jeho porucha, kdy bývá nesmírně agresivní už odezněla, ale neví jak to má své vyvolené sdělit. Co čert nechtěl do cesty mu postaví dalšího blázna, energickou nymfomanku Tiffany (Jennifer Lawrence), které umřel nedávno manžel a která hledá spřízněnou duši. A protože se Tiffany zná s Nikky uzavřou spolu dohodu. Tiffany předá Nikky dopis od Patricka pod podmínkou, že se Patrick bude učit s Tiffany tancovat a společně se pár dní po vánocích zúčastní taneční soutěže...Užvaněná, uvřískána trochu romantika. Asi tak bych zhrnul tento dost přeceňovaný biják s hodně nesympatickou ústřední dvojicí. Coopera pustí z blázince, jde bydlet zpět k rodičům, které neustále budí ze spaní kvůli svým záchvatům zuřivosti a své ženě, kterou nemůže vídat. Seznámí se proto s dalším ztřeštěným magorem od vedle slečnou Lawrence a půl filmu společně běhají, hádají se, fackují, tancují, fandí fotbalu atd, až se do sebe samozřejmě zamilují. Přiznávám, že konec mě bavil, proto jsem jednu hvězdu přidal. P.S.Toto není Spoiler, ale americké klišé. 50%

Nevědomí (2013)

Země čelila invazi mimozemšťanů a lidstvo se tak jejich útokům začalo bránit. Aby soupeře porazili, použili jaderné zbraně. Lidé sice vyhráli, ale planetu téměř celou zničili. Ti co přežili se přesunuli na novou neposkvrněnou planetu a na Zemi zůstala jen hrstka lidí. Mezi nimi jsou také Jack (Tom Cruise) a Victoria (Andrea Riseborough), kteří mají za úkol likvidovat nepřítele. Jack však stále doufá, že se naše planeta z této války vzpamatuje a když objeví ztroskotanou loď a na ní svou ženu v bezvědomí, snaží se této události přijít na kloub...Sci-fi z nedaleké budoucnosti po apokalypse. Tomík zkoumá část planety, která není zamořena radiací, do toho si sem tam odskočí na svou chaloupku, bohužel často otravován nepříjemnými čističi nebo v podzemí žijícím panem Freemanem. Apokalypsa je natočena dobře, bohužel takové Cestě se nevyrovná ani zdaleka. I když filmy kde je naše planetka roztřískaná napadrď miluju, tak mě bohužel Nevědomí až tak moc nechytli. 55%

42 (2013)

Majitel basseballového týmu Dodgers, Branch Rickey (Harrison Ford) chce konečně vidět svůj tým na stupních vítězů. Angažuje do svého týmu tedy nečekaný trium, prvního černošského hráče Jackieho Robinsona (Chadwick Boseman). To je ale pro Jackieho velká zkouška trpělivosti. Musí snášet velkou dávku rasistických nadávek, ponižování a výhružek, což má dopad celou jeho rodinu. Šéf týmu Rickey mu ale věří a pomáhá mu stát se nejlepším z nejlepších...Další biografický příběh se kterými se poslední roky roztrhl pytel. Tentokrát tu máme atraktivní sportovní prostředí, s vyníkajícím Harrisonem Fordem. Film je ale krapet natahovaný, divák předem odhadne jak to asi dopadne a celé se mi to zdá nějaké přeceňované. Myslím, že se z tohoto zajímavého námětu dalo vymáčknout daleko více. 60%

Madagaskar 3 (2012)

Čtveřice zvířecích kamarádů se snaží vrátit zpět do New Yorku, kde v zoo společně vyrůstali. Pomoci jim v tom má zvířecí cirkus Zaragoza, jehož majitel zrovna bojuje v Evropě o smlouvu, která by zaručovala americké turné. V patách ale mají zlou lovkyni zvířat, která touží získat hlavu lva Alexa a tak se musí zvířecí kamarádi snažit, aby nepadli do nepovolaných rukou...Veselý, pohodový animák určený spíše dětem, ale i dospělák se jistě pobaví podobně jako já. První půle je spíše taková nemastná, neslaná, ale v drůhé půli se rozjel pořádný koncert plný barev a humoru. Takže dobrý. 55%

Sněhurka a lovec (2012)

Království zasáhne smutek. Královna zemřela a král společně s jedinou dcerou Sněhurkou (Kristen Stewart) trpí žalem. Do toho všeho se království chtějí zmocnit temné síly a tak se musí král vydat se svou armádou do války. Nepřítele však porazí a vysvobodí z jejich zajetí krásnou Ravennu (Charlize Theron). Král je její krásou tak okouzlen, že zapomene na svůj žal a vezme si ji za ženu. Ta však brzy odhaluje svou pravou tvář, krále zavraždí a Sněhurku uvězní ve věži. Ravenna touží být stále mladá a krásná a kouzelné zrcadlo jí dává zapravdu. Ovšem pouze než Sněhurka dospěje. Aby udržela svou krásu věčnou, musí Sněhurku zabít. Té se však podaří uprchnout a schovat se v temném lese, kde se nikdo živí neodváží. Ravenna si tak najme lovce (Chris Hemsworth), který ji má přivézt zpět. Lovec se však se Sněhurkou spřátelí a společně se tak chtějí Ravenně postavit...Klasická pohádka v dosti temném a ponurém příběhu, ve kterém mi sice slečna Stewart neseděla, ale protože se mi příběh líbil tak sem ji zkousl, stejně jako ona otrávené jablko. Výsledkem je celkem slušná podívaná se sedmi ošklivými trpaslíky jako bonus. 65%

Přežili jsme invazi (2012)

Americké bojové jednotky provádějí noční seskok nad Francií. Bohužel se trojicí z nich nepodaří se skočit na místě určení a nyní se musí dostat pěšky ke své jednotce obkopení nepřítelem. Za spojence získají několik lidí z odboje, které zachrání a tak se jejich šance na přežití zvyšují...Pravděpodobně nízký rozpočet zazdil tento celkem zajímavý snímek. K postavám jsem si vytvořil vztah i když se výrazně neprosazují, což bylo velké plus. Škoda za trochu zpackaný a natahovaný závěr, mohlo to být lepší. 45%

Po stopách Marsupilamiho (2012)

Reportér Dan Geraldo (Alain Chabat) dostane v práci ultimátum. Buď sežene pořádně skvělý materiál nebo dostane padáka. Proto odjíždí do Palombie, kde se společně se svým průvodcem Pablitem (Jamel Debbouze) snaží v neprostupné džungli najít mystické zvířatko Marsupilamiho, kterého ještě svět nikdy neviděl. Zálusk na něj však má také nesmlouvavý generál, který zase pro změnu touží nikdy nezestárnout a Marsupilamiho chce využít, aby mu v džungli nacházel květy mládí...Stupidní hloupost jakou umí natočit jen frantíci. Nepopírám ale, že jsem tu našel pár originálních vtipů, kterým jsem se ze srdce zasmál. Parodie na Hitlera tomu dala korunu. Herci jsou ale hrozní. 45%

Vrásky z lásky (2012)

Ota (Radoslav Brzobohatý) je bývalý učitel, kterého si jeho syn Honza (Ivan Trojan) nastěhuje k sobě domů, protože jej za pár dnů čeká operace očí. Otovi se však v novém prostředí nelíbí a neustále myslí na svou dávnou lásku Janu (Jiřina Bohdalová), kdysi slavnou herečku. Ota se tak rozhodne k zoufalému kroku. Na vlastní pěst se rozhodne Janu vyhledat a navázat s ní opět kontakt. Vypátrá ji v domě pro seniory, kde se vitální dáma snaží neustále aktivně zapojovat do života ostatní seniory. Janě však nečekaně příjde nabídka na konkurz do filmu a tak by se ráda vydala do Prahy. V tom přijíždí Ota, který se nabídne, že Janu do Prahy dostane. To se Janě náramně hodí a Ota je rovněž spokojený. V průběhu cesty se Ota snaží s Janou navázat důvěrnější kontakt...Celkem sympatická, ovšem dosti ospalá jízda dvou dvorních herců, která asi mladší generaci nezaujme, tu starší ale jistě potěší a pohladí na duši. 40%

Příběh mého syna (2012)

Gemma (Penélope Cruz) se v Sarajevu zamiluje do Diega (Emile Hirsch) se kterým se zoufale snaží počít dítě. Gemma však zjistí, že je neplodná a ani úřady k nim nejsou benevolentní když se pokusí o adopci. Oba tak napadne poslední avšak velmi zoufalé řešení. Na prahu srbsko-bosenské války je čeká životní rozhodnutí...Krásný příběh, který zamrazí a zároveň pohladí na lidské duši, doplněné skvělými hereckými výkony i hudbou. 65%