Tajemné okno (2004)

Spisovatel Mort Rainey (Johnny Depp) momentálně prochází bolestným rozchodem a ve své staré chatě, kde je pouze se svým psem, se snaží napsat novou knihu. Nemá ovšem inspiraci a nedaří se mu napsat ani řádka. Vše ještě zhorší návštěva cizího muže Johna Shootera (John Turturro), který tvrdí, že mu Mort kdysi ukradl jeho povídku a žádá tak nápravu. Mort to vše bere jako špatný vtip, pouze však do chvíle kdy najde svého psa mrtvého. Při dalším shledání už mu Shooter vyhrožuje, že nemus zůstat pouze u psa a tak Mort vyhledá pomoc. Johna Shootera však nikdo nezná a Mort tak musí varovat své nejbližší dřív než si pro ně dojde smrt...Až moc průhledné a to jsem ani nečetl Kingovu knihu. Navíc nemámrád Johnnyho Depa i když nepopírám, že tady hrál výborně. Film ale není žádný zázrak, i když napínavé to místama je. 55%

Lovelace: Pravdivá zpověď královny porna (2013)

Mladá Linda (Amanda Seyfried) se seznámí se starším mužem Chuckem Traynerem (Peter Sarsgaard). S ním také začne Linda chodit a po čase se k němu i nastěhuje a vezme si jej za muže. To ovšem netuší jaké peklo bude zažívat. Chuck nadšený z toho jak dobře a efektivě provádí LInda orální sex udělá krok proti její vůli. Přihlásí jí na casting do pornofilmu a donutí jí pod pohrůžkou násilí jít na natáčení. S Lindy se díky jejím schopnostem stává proslulá pornohvězda, ovšem ona sama hledá způsob jak se dostat ze spárů jejího manžela Chucka...Výborný ovšem nevyužitý námět, který nezachránila ani často nahá Amanda. Ve filmu se sice objevuje spousta známých herců, ale je to spíše přehlídka důchodců v dosti nezáživním filmu. Myslím, že to šlo natočit lépe. Možná by neškodilo obsadit méně známé herce a přitvrdit tak na scénách. Ale přece nikdo nečeká, že by v kině viděl skutečný orál v podání Amandy Seyfried že ano. 40%

Legenda o vášni (1994)

Na odlehlé farmě v divokých horách, kde žije William Ludlow (Anthony Hopkins) se svými třemi syny, přijíždí mladá Susannah (Julia Ormond), snoubenka nejmladšího ze synů Samuela (Henry Thomas). Ten zoufale touží narukovat do armády a odejít do Evropy, kde probíhá válka. Aby tam Samuel nebyl sám narukují oba jeho bratři Alfred (Aidan Quinn) a Tristan (Brad Pitt) s ním. Válka je ovšem nemilosrdná a Samuel zde umírá Tristanovi v náručí. Jakmile se oba bratři vrátí domů a najdou zde opuštěnou Susannah začnou usilovat o její srdce. Tuto válku vyhraje Tristan ale Susannovo srdce zlomí a odjíždí do světa. Jakmile se po několika letech vrátí, je už Susannah vdaná za Alfreda a má několik dětí. Farma je navíc opuštěná i díky mrtvici kterou prodělal William. Tristan se farmu rozhodne zachránit a pokouší se začít obchodovat s alkoholem. To má ale za následek pozornost konkurence, která může celou rodinu zničit...Nádherný příběh, nádherná příroda, nádherná hudba a takto bych mohl pokračovat. Dlouho jsem se vyhýbal tomuto filmu asi kvůli názvu z kterého čiší romantika a taky kvůli Pittovi jehož dlouhé vlasy a odhalená hruď mě zjevně nepřitahovali. Takových věcí bych si ale měl přestat všímat, protože jinak by mi ušel zážitek z tak krásného filmu. 75%

Jedovatý břečťan (1992)

Sylvie (Sara Gilbert) chodí na střední školu a protože nemá žádné kamarády, raději se ostatním straní. Oporu najde ve spolužačce Ivy (Drew Barrymore), která je navíc krásná a svým vyzývavým oblečením i sexy. Ivy se se Sylvií stýká čím dál častěji, až nakonec začne bydlet v obrovském domě Sylviiných rodičů. Nikdo si ovšem nevšimne, že Ivy začíná flirtovat s otcem Sylvie, který jejím svodům podlehne. Teď už jen Ivy zbývá, aby se zbavila Sylviiny nemocné matky... Hodně průměrný thriller s mladinkou Drew Barrymore, která sice chodí polonahá, bohužel ale opravdu jen polo. Filmu chybí větší napětí, smyslnosti a snad i sexu. Když už Drew brala tuto roli měla se zde pořádně odvázat. Dobří herci film nedokáží zachránit a to je špatně. 40%

Smrtonosná past 2 (1990)

Policista John McClane (Bruce Willis) čeká na newyorském letišti na svou manželku. Letiště ovšem obsadí teroristé, kteří touží získat letadlo s odsouzeným generálem Esperanzou (Franco Nero). Nabourají se do letištního systému a komunikují s piloty letadel, kteří nemohou přistát. Pasažéři se tak stávají jejich rukojmími a pokud nebudou splněny Esperanzovi podmínky, letadlou dojde palivo. McClane se tak musí dostat teroristům na kobylku dříve, než letadlo s jeho manželkou havaruje...Velmi úspěšné pokračování, které se prvnímu dílu určitě vyrovná. Willisův humor navíc diváky pobaví i uprostřed tvrdého boje, což mě na postavě McClane baví asi nejvíc. 75%

Smrtonosná past (1988)

Policista John McClane (Bruce Willis) míří za svou manželkou Holly (Bonnie Bedelia) do Los Angeles. Holly zde pracuje v úspěšné japonské firmě Nakatomi a John, který pracuje v New Yorku se těší na společně strávené vánoce se svou rodinou. V Nakatomi zrovna probíhá vánoční večírek a John si jede manželku vyzvednout. Během několika minut však budovu obsadí teroristé, kteří jdou po trezoru s velkým finančním obnosem. Je jen na Johnovi, aby se s teroristy vypořádal...Dnes již klasický akční film, který udělal z Bruce Willise hvězdu. Dá se říct, že jedná o jednu z nejlepších akčních sérií, protože všechny další pokračování jsou velmi úspěšné. 75%

Leon (1994)

Leon (Jean Reno) je profesionální zabiják, který žije v panelovém domě a za sousedy má problémovou rodinu. Tu navštíví skupina gangsterů a celou ji vyvraždí až na dvanáctiletou Mathildu (Natalie Portman), které Leon zachrání život. Mathilda se zoufale chce také stát nájemnou vražedkyní a přemluví Leona, aby ji učil řemeslu. Mathilda s Leonem se chystají na pořádně krvavou pomstu...Asi nejlepší film Luca Bessona s výbornými herci, scénářem i hudbou. 70%

Jak vycvičit draka (2010)

Škyťák je mladý chlapec žijící ve vesnici plné vikingů, která je posedlá zabíjením draků. Škyťákův otec, mocný Viking by si velmi přál, aby se z jeho štíhlého synka stal také slavný drakobijce, jenže ten by neublížil ani mouše. Aby se otci zavděčil snaží se zabít draka, kterého ještě ani nikdo neviděl - strašlivého Nočního děsa. A co by čert nechtěl povede se mu to hned první ranou, kterou vystřelí. Škyťákovi však nikdo nevěří a ten se tak vydává poraněného draka hledat. Jakmile jej objeví zjistí, že mu poranil křídlo a drak nemůže odletět do bezpečí. Škyťák se tedy rozhodne, že mu se zraněním pomůže a drak mu je za to vděčný. Stávají se z nich nerozluční přátelé, což ale vesnice vikingů nemůže pochopit a draka proto chtějí zabít...Tohle že je ta slavná pohádka s tak úžasným hodnocením? No tak to jsem se asi díval na něco jiného. Příběh příliš nezaujal, děj je předvídatelný a co mě nejvíce štvalo, skoro jsem se nezasmál. Děti budou samozřejmě jiného názoru, ale že by měl tento celovečerák svým hodnocením konkurovat Shrekovi, Době ledové atd. Tak to asi horkotěžko. 45%

V zajetí démonů (2013)

Manželé Warrenovy Lorraine (Vera Farmiga ) a Ed (Patrick Wilson) jsou démonologové, kteří pomáhají obyčejným lidem vyhnat z jejich blízkosti zlé duchy. Nyní však stojí před pořádně tvrdým oříškem. Jejich pomoc totiž vyhledá velmi zoufalá rodina Perronových, kteří se právě nastěhovali do nového domu kvůli kterému se zadlužili. ale jejich spokojenost narušili nějaké zlé temné síly, které je noc co noc straší téměř až k smrti. Jakmile Warrenovy přijedou k jejich domu pozná Lorraine, že je zde něco tak strašného, že se s tím ještě nikdy v životě nesetkali. Nyní musí všichni společně bojovat o holé životy proti nemilosrdným zlým démonům...James Wan uvádí další svůj klenot, který je právem nazýván jako jeden z nejlepších hororů posledních let. Od samého začátku se to rozjíždí na plné obrátky, nechybí napětí, pořádné množství lekaček a pocit strachu, které doslova čiší z hlavních postav. Wan už to dobře rozjel v Insidious a ve stejné notě hraje na nervy i v Conjuringu. Nechybí ani kvalitní dobová hudba, která film trošku zlehčuje a připravuje diváky na další nervydrásající scény. Ono si vlastně není nač stěžovat, snad jen, že všechno už jsme někde viděli (i když tady je to pojato vcelku originálně) a že mě osobně se trošku více líbil Insidious. Wan je ale jednoznačně moderním hororový králem současnosti. 75%

La cara oculta (2011)

Adrián (Quim Gutiérrez) je mladý úspěšný dirigent, který však momentálně zapíjí žal poté, co od něj záhadně odešla přítelkyně. Adrián tak soudí dle videa, které mu jeho přítelkyně Belén (Clara Lago) zanechala. V deštivých nocích zapíjí svůj žal a seznámí se se servírkou Fabianou (Martina García). Během pár nocí se tito dva seznámí i intimně a Adrián si Fabianu nastěhuje do svého obrovského pronajatého domu náhradou za zmizelou Belén. Belén mezitím hledá policie, ale stopy nikam nevedou. V té době však Fabianu začínají strašit podivné zvuky vycházející z koupelny...Musím přiznat, že první půlhodina není tak zajímavá a až na dvě pěkné slečny a pár milostných scén se film nikam moc neposouvá. Najednou však příjde malý flashback a divák musí zpozornit. Dostane totiž takovou pecku v podobě překvapivé a originální pointy, že mu tep vyskočí jak čertík z krabičky. Mnou dlouho odkládaný film mě naprosto dostal a opět mě přesvědčil fakt, že španělské thrillery nabírají na parádní obrátkách. 80%