Jack a obři (2013)

Mladý farmář Jack (Nicholas Hoult) a princezna Isabelle (Eleanor Tomlinson) mají jedno společné, oba mají rádi legendu, která pravý, že pokud se kouzelné fazole namočí do vody, vykvetou až do nebe do země obrů, kteří už dlouhá léta touží dobýt svět lidí. Tato legenda se však mění ve skutečnost a v ohrožení je nejen princezna, která se ocitá v zemi obrů, ale také celé království. Statečný Jack se rozhodne princeznu zachránit a pomoci lidem zachránit ochránit jejich životy...Opravdu zábavná fantasy pro děti i dospělé s jednoduchým ale příjemně odvíjejícím se příběhem. 60%

Mama (2013)

Dvě malé holčičiky Victoria (Megan Charpentier) a Lily (Isabelle Nélisse) jsou již několik let pohřešovaé. Jejich hledání však nevzdává jejich strýček Lucas (Nikolaj Coster-Waldau), který doufá, že je jednoho dne najde. Po pár letech hledání se mu to skutečně povede. Děvčátka jsou nalezena v polorozpadlé chatrči v lesích, kde je údajně vychovávala bytost, kterým říkají Mama. Strýček holčičky dostane do péče, stále však u nich přetrvávají nezvyklé způsoby chování. Lucas i jeho přítelkyně Annabel (Jessica Chastain) postupem času zjišťují, že v domě nejsou sami...Španělské filmy mě poslední dobou velmi baví a tak jsem se těšil na další nervydrásající podívanou. Opak je však pravdou. Film postrádá napětí, náboj, pořádně krutého ducha a vlastně i příběh je dost pitomý a jednoduchý. Snad konec trošičku překvapil, ale to na záchranu tohoto přeceňované díla prostě nestačí. 40%

Na divoké vlně (2012)

Jay (Jonny Weston) chtěl být už odmalička surfařem. Svým talentem skutečně zastiňuje druhé, ale jeho snem je zdolat tu největší vlnu - Maverick. Jeho soused Frosty (Gerard Butler) takové vlny sjíždí a Jay jej přemluví, aby ho na takovou vlnu připravil. Do cesty se však Jayovi plete láska z dětství Kim (Leven Rambin), Jay však Maverick chce sjet za každou cenu...Namejkapovaný surfař, zdatný soused Butler a krásná dětská láska, zmixovaná pitomým příběhem s obrovskými vlnami. Všichni ví jak to dopadne, tak nás ani nepřekvapí, že je to natočeno podle skutečného příběhu surfaře, který jednu vlnu sjel, aby ho za pár let jiná zabila. 55%

Mary a Max (2009)

Osmiletá dívenka Mary žijící v Austrálii pošle dopis náhodně vybranému američanovi Maxovi s myšlenkou dlouholetého kamarádství. A na Mary se skutečně usměje štěstí, protože natrefí na vystrašeného newyorčana, který stejně jako ona nemá žádné kamarády. Přátelství se prohlubuje několik let a oba se připravují na vytoužené reálné setkání...Poutavý a zároveň humorně laděný příběh, který chytne za srdce a zároveň diváka rozveselí. Velmi slušně natočeno a určeno pro dospělého diváka. 60%

Kon-Tiki (2012)

Norský mořeplavec Thor Heyerdahl (Pål Sverre Hagen) se rozhodne prokázat svou teorii, že Polynésii objevili obyvatelé Peru a nikoli Asiaté a s pětičlennou posádkou se vydává pouze na voru na 101 dní dlouhou plavbu, kde je bude ohrožovat nejen samotná matka příroda, ale také nebezpeční hladoví žraloci...Tak severské země opět nezklamali a nadělili nám výbornou podívanou doloženou skutečným příběhem. Nevidět před časem Pí a jeho život, asi bych na hodnocení ještě přidal. Takhle jsem tito dva filmy srovnával a Pí zde vyšel jako vítěz. To ale nemění nic na faktu, že Kon Tiki je výborná mořská zábava. 60%

L. A. - Přísně tajné (1997)

Policisté Los Angeles mají před sebou spoustu úkolů. Musí vypátrat viníky několika vražd, které straší obyvatele města. Zločince je však moudré hledat i v řadách policistů a vysokých státních zastupitelů...Film plný hereckých es z nichž mě nejvíce překvapilo Danny DeVito a dobové hudby. Abych řekl pravdu, neustále se mi pletli ty zástupy postav, které film nabízí a měl jsem v tom tak trochu guláš, což mi dost vadilo a očividně tu jednu hvězdičku ubralo. Jinak už chyběl pouze Joe Pesci. 60%

The Stoning of Soraya M. (2008)

Zahra (Shohreh Aghdashloo) vypráví na íránském venkově francouzskému novináři příběh své neteře Sorayi (Mozhan Marnò), který se stal teprve předešlý den. Soraya byla svým manželem, který se chce oženit s mladší ženou, neprávem obviněna z cizoložství a podle zákona musí být popravena ukamenováním. Zahra chce spravedlnost pro všechny ženy, které v této zemi trpí, ale musí muže, jemuž příbě vypráví dostat z vesnice do bezpečí dříve, než jej dostihnou praví viníci hrozné Sorayini smrti...Velmi silný příběh, který jsem zfilmovaný neviděl. Člověk se opravdu po filmu zamyslí, jakéhrůzné zvěrstva se na tomto světě dějí. 70%

Uvnitř mé hlavy (2013)

Alicia (Juno Temple) přijíždí na prázdniny do Jižní Ameriky za svou sestřenicí Sarah (Emily Browning). Sarah však musí na pár dní odjet a nechává Aliciu se svými třemi přáteli. Ti se ovšem k Alicii nechovají moc přátelsky a Alicia se tak ocitá v pasti. Je vystrašená, má halucinace a zoufale čeká na návrat Sarah. Po jejím návratu se ale situace nelepší a Alicia začne čelit daleko horším vidinám...Už dlouho jsem neviděl tak zoufale nudný film, navíc s příšernou hysterickou krávou, která půl filmu probrečí a profňuká. Těmto filmům já nefandím, příběh je navíc strašně debilní a vlastně o ničem. 20%

Coach Carter (2005)

Basketballový trenér Ken Carter (Samuel L. Jackson) přichází na střední školu v Richmondu, kde se ujímá zdejšího školního týmu. Ten v loňském roce procházel řadou porážek, což chce trenér změnit. Vyžaduje však po svých svěřencích řadu úkolů, které nebyli schopni do dnešního dne plnit. Kluci vychováni ulicí se najednou musí vzchopit a začít nejen pořádně trénovat, ale také zapracovat na svém školním prospěchu, aby se měli šanci dostat na univerzitu. Taktika Cartera zabírá a tým jde od vítězství k vítězství. Vydrží však hráčům porálka a disciplína?...Další sportovní film z prostředí střední školy z nekompromisním trenérem a bandou černochů, kteří neví že mají navíc. Tohle téma už tu bylo několikrát a je pořádně ohrané. Jackson tomu ale dává něco víc a tak se Coach Carter jistě neztratí. 60%

Raubíř Ralf (2012)

Ralf je záporná postava ve staré retro videohře, které kraluje postavička jménem Felix, kterého mají všichni rádi za to, že vždy uklidí řádění nemilovaného Ralfa. Ten aby s zavděčil všem postavám z videohry, rozhodne se konat dobré skutky v jiných hrách, do který ovšem Ralf nepatří. To má za následek katastrofu, která může zapříčit zničení videoherního světa...Krásný úvod, kdy sem se kochal retro stylem postupem času přešel v moderní videoherní pohádku, která mě tím bohužel přestala bavit. Dál marně čekám na animák, při kterém budu mít hubu otevřenou dokořán. 45%