V moci ďábla (2005)

19-letá dívka Emily Rose (Jennifer Carpenter) odjíždí z rodného venkova na univerzitu, kde dostala stipendium. Zde ji jedné deštivé noci napadne neznámá bytost, která se jí zmocní a od onoho večera neustále napadá její tělo i duši. Jelikož léky, které jí její lékař předepsal nezabírají, rozhodne se Emily svěřit do rukou otce Moora (Tom Wilkinson). Ten odhalí, že její tělo posedlo hned šest démonů v čele se samotným Luciferem. Proto se společně s Emily rozhodnou, že podstoupí exorcismus. Ten se však nezdaří a Emily po pár dnech umírá. Otec Moore je obžalován ze zabití z nedbalosti a míří k soudu. Stát mu přiřkne úspěšnou právničku Erin Bruner (Laura Linney), která jej nechá u soudu vyprávět celý příběh mrtvé Emily Rose...Vážně mi během i dlouho po filmu běhal mráz po zádech. Děj mě pořádně pohltil a příběh původně německé studentky mi dlouho šrotoval v hlavě. Filmů, které mi vlezou pod kůži není mnoho, ale tomuto se to i díky vyníkající Jennifer Carpenter povedlo. 85%

Kamarád taky rád (2011)

Dylan (Justin Timberlake) letí z LA do New Yorku za novou prací. Na letišti jej uvítá sympatická Jamie (Mila Kunis), která se živí jako hledač talentů a Dylana tudíž objevila. Zajistí mu pohovor u dobré firmy, kde jej příjmou a s Dylanem se i nadále schází tak dlouho až spolu začnou spát. Jejich kamarádství drží do chvíle než si oba uvědomí, že k sobě cítí mnohem víc...Další přiblblá romantická komedie, tentokrát na téma, budeme spolu spát ale budeme jen kamarádi. Na chlup stejný je film Hlavně nezávazně, který doporučuji mnohem víc. 45%

Čertova nevěsta (2011)

V místním království probíhá veselí z úspěšného lovu pana Krále (David Suchařípa) ovšem královna (Sabina Laurinová) je nešťastná, že jim ještě svatá Kryšpína nenadělila miminko. Proto se vydává do čertova mlýna, kde se upíše čertu vlastní krví za to, že jí nadělí krásnou holčičku. O devět měsíců později je již královna šťastná, že může chovat svou první dceru Štěpánku (Eva Josefíková). O 18 let později slaví Štěpánka své narozeniny a je šťastně zamilovaná do syna královniny komorné Štěpána (Václav Šanda). Idylka končí ve chvíli, kdy si pro Štěpánku příjde samotný Lucifer (Karel Zíma), který si ji chce odnést do pekla, kde se má stát jeho ženou...Troška opět a zase přestřelil. Copak neumí natočit pohádku bez přiblbých efektů, kterých tady myslím vůbec nebylo třeba? Navíc nemohl těžit z tak přiblblého čerta, který mi připoměl Blanarovičovou z Princezny ze mlejna. Film navíc postrádá jakýkoliv náznak vtipu a tak bych Zdendovi poradil, aby to už zabalil. 40%

Rain Man (1988)

Charlie Babbitt (Tom Cruise) je obchodník se sportovními auty, kterému právě zemřel otec, kterého neměl příliš v lásce. Ten mu taky odkázal pouze své staré auto, které Charlie nesměl nikdy řídit a taky velký záhon jeho oblíbených růží. Naopak to nejdůležitější co Charlieho zajímalo, jsou tři milióny dolarů, které zdědil jeho bratr Raymond (Dustin Hoffman), kterého Charlie ani nezná. Při prvním setkání v domě s pečovatelskou službou však Charlie zjistí, že Raymond je autista a rozhodne se jej vzít na výlet na kterém chce Raymonda přesvědčit, aby se těch penězů vzdal. Čím víc však Charlie svého bratra poznává, tím víc začíná hodnota peněz ztrácet na smyslu...Dustin Hoffman byl parádní, tak špičkový herecký výkon už se dnes moc nevidí. Bohužel mě ale samotný film příliš nebavil. Nevím jestli mi více vadil Cruise nebo jejich cesta skrz státy, kdy se nic moc nedělo. 60%

Hlavně nezávazně (2011)

Adam (Ashton Kutcher) je zdrcený ze zprávy, že jeho otec chodí s jeho bývalou holkou. Rozhodne se tedy za každou cenu vyspat s nějakou holkou. Rozesílá tedy textovky ze svého mobilu různým ženám a u toho pořádně pije až se druhý den ráno probudí u kamarádky Emmy (Natalie Portman), kterou neviděl několik let. Vznikne mezi nimi nezávazné pouto založené výhradně jen na sexu a tak to jde několik týdnů po sobě až do chvíle, kdy oba začnou k sobě cítit mnohem víc...Průměrná romantická komedie s moderní hudbou a sympatickou hlavní dvojicí. Vtipů a zábavy už je tady ale míň, než by mohlo. 60%

Vlkodlak (2010)

Gwen Conliffe (Emily Blunt) přijíždí do Londýna, kde vyhledá divadelního herce Lawrence Talbota (Benicio Del Toro). Sdělí mu, že je jeho bratr Ben (Simon Merrels) už pár dní nezvěstný a požádá ho, aby jí pomohl s pátráním po něm. Lawrance se tedy vydává zpět do svého rodného panství Blackmooru, kde se opět po dlouhé době setkává se svým otcem Johnem (Anthony Hopkins). Druhý den Lawrance zjistí, že byl jeho bratr zabit neznámým tvorem. Po pár dnech pátrání přichází úplněk a tajemná bestie se opět vrací do Blackmooru...Tvůrci se snažili natočit film podle staré předlohy Vlkodlaka, což se nejeví jako dobrý záměr. Filmu chybí atmosféra typu Ospalé díry. Navíc mi připadá, že Anthony Hopkins už taky vleze do každé vlčí nory a ty masky? Sorry ale v Kvílení vlkodlaků byly lepší, což je film o 30 let starší. 50%

Síla života (1985)

Raketoplán Churchill se blíží k Halleyho kometě, kterou chce její posádka zkoumat. U komety objevují obrovskou vesmírnou loď na jejíž palubě objeví tři nahá lidská těla v průhledné skořápce. Rozhodnou se všechna těla přivést na zemi. Zde se všechna těla probudí k životu a začnou z lidské rasy vysávat život...Dlouho jsem sháněl tento sci-fi horor, jenže při jejím shlédnutí jsem byl tak zklamán ubohou zápletkou, že jsem to tak tak dokoukal. Trochu to zachránila celý film nahá Mathilda May. 30%

Zabijácké včely (2009) (TV film)

Francois (Richard Anconina) je lékař, který se po deseti letech mise vrací z Afriky do Francie společně se svou dcerou Garance (Clara Ponsot). Přijíždí spolu do malého městečka, kde Francois zastupuje místního lékaře, který odjel na dovolenou. Zpočátku vše vypadá idylicky, ovšem pouze do chvíle, kdy roj včel napadne několik lidí a útoků neustále přibývá. Do boje se zákeřnými včelami se vydává Francois společně se svým bývalou kamarádkou Clémentine (Alessandra Martines)...Slabý televizní film, hodící se tak na dopolední program u televize, když se hodně nudíte. Herci nejsou nejhorší ale scénář je ubohý. Nechápu proč se za takové filmy, které už jsme viděli tisíckrát vyhazujou prachy. 40%

Vřískot 4 (2011)

Sidney Prescottová (Neve Campbell) se vrátila domů do městečka Woodsboro, kde představuje svou novou knihu o tom, jak před několika lety několikrát přežila útok maskovaných útočníků. S jejím návratem se však město musí mít opět na pozoru. Nový zabiják je tady a žádný přítel Sidney mu nemůže uniknout...Ach jo, bylo to přesně tak hrozné jak jsem čekal. Film nenabízí vůbec nic nového. Vrah opět zabije pár kozatých slečen a takových těch zbytečných vedlejších herců, až nakonec zůstanou ti, kteří zcela jasně přežijí. Kdybych neviděl první tři díly, zcela jistě bych na hodnocení přidal. Nejlepší řešení je pustit si první díl a od ostatních dát ruce pryč. 40%

Pistolníci (1993)

Agent z protidrogového Cole Parker (Mario Van Peebles) osvobodí z jihoamerického vězění Daniho Serviga (Christopher Lambert), který jediný ví, kde kotví loď se 400 milióny dolarů na palubě. Ty byly ukradeny drogovému bossovi Loomisovi (Patrick Stewart), který chce peníze za každou cenu zpět...Trochu zapomenutá akční komedie se spoustou akce a výborně hláškující dvojicí Lambert-Peebles. 60%